badminton je badec.cz


Play off městského přeboru Brna

Jihlava

V neděli 27.4.2014 proběhlo play – off městského přeboru JMK. V hierarchii ligových soutěží jde o V. ligu. Soutěž má dobrou úroveň, hraje zde řada hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží. Podařilo se i prosadit oproti loňským ročníkům, že se tato soutěž odehraje s péřovými míčky, což rozhodně zvýšilo prestiž ligy, kvalitu hry a i fanouškům přineslo lepší podívanou. Karel Reichman, předseda městského svazu nám poslal reportáž z finálového dne:

Všichni účastníci se pustili do bojů o pohár pro vítěze soutěže s velkým odhodláním a přesvědčením, že právě pro ně je pohár jediným výsledkem, který je uspokojí. Hrálo se čtvrtfinále, vítězové šli na již čekající semifinalisty a posledními zápasy bylo finále a bitva o třetí místo. Jak to celé dopadlo?

V prvním zápase nastoupil oddíl Žíznivého papouška proti ostříleným hráčům Victorie Želešice . Mládí a tvrdá práce na tréninku slavilo úspěch a Žíznivý Papoušek je prvním postupujícím do 1. semifinále.

Druhý zápas Řečkovic B proti České mohl být jednoznačnou záležitostí, ale České nenastoupil jeden hráč a tak byly dvě disciplíny skrečovány. Česká vědoma si této nepříjemnosti zabrala a i přes vyrovnané skóre zápasů vítězí 9:8 na sety a postupuje do 2. semifinále.

První semifinále Kometa C – Žíznivý Papoušek bylo velikým překvapením. Papoušek žízniv po úspěchu bojoval do posledního míče, ale špatnou hrou v posledním zápase se připravil o finále a to rozdílem pouhých tří míčků. Prvním finalistou se stala tedy Kometa Brno C.

Druhé semifinále bylo již v režii hráčů Jihlavy B, kteří porazili i přes překvapivé klopýtnutí Vlasty Bartáka v první dvouhře a prohry ostřílené dvojice Barták – Parma, družstvo České 5:3 a stali se tak druhým finalistou play off. Utkání o třetí místo, tedy utkání „naštvaných“ mezi Ćeskou a Papouškem bylo velmi vyrovnané, ale osudové zranění ve velmi dobře rozehraném zápase ve 2.dvouhře zkazilo medailové ambice Žíznivého Papouška a oddíl  badmintonu Česká tak získal 3. místo.

Finále začalo lépe pro družstvo Komety, které po úvodních dvouhrách vedlo 3:1. Jihlava korigovala na 3:2 první čtyřhrou mužů. Kometa odpověděla vítězstvím ve čtyřhře žen a najednou byl stav 4:2 a Kometa nastupovala do 2. čtyřhry mužů s mečbolem na raketách. Jihlava ale mečbol ve třech setech odvrátila.

Za stavu 4:3 pro družstvo Komety byl zahájen mix, ve kterém se rozhodovalo. Pokud by chtěla Jihlava získat první místo musela bezpodmínečně vyhrát rozdílem 7 bodů, 2:0 na sety.

V prvním setu se Jihlavě povedlo zvítězit 21:18 a o všem rozhodoval set druhý. Stav byl jako na houpačce a mnohdy to vypadalo že se bude muset hrát poslední losovaný zápas aby se rozhodlo. V dramatické koncovce za stavu 20:17 pro Jihlavu nedokázala Kometa vrátit míč. Jihlava tak zvítězila nejtěsnějším rozdílem jednoho jediného míčku.

Gratulujeme vítězům k přímému postupu do vyšší soutěže. Druhému v pořadí přeji mnoho úspěchů v baráži! Všem ostatním děkuji za předvedené výkony, Tomáši Dufkovi za obrovskou pomoc při řízení play-off.

Omlouvám se za jediný velký nedostatek, který si kladu za osobní vinu a tou byla absence počítadel na kurtech. Nicméně celé play – off proběhlo bez jakéhokoliv konfliktu na kurtech.

Karel Reichman

≡ Zanechte vzkaz