badminton je badec.cz


Petr Koukal uspěšně i v druhém kole Canada Open

Petr Koukal pro www.badec.czPetr Koukal vyhrál i druhé kolo turnaje Yonex Canada Open, když porazil američana s asijským původem Hock Lai Leeho 21:10, 22:20. Petr uvádí ke svým dvěma prvím zápasům: 

V obou zápasech jsem nastoupil proti asiatům, žijícím v USA. V 1.kole Arnold Setiadi, původem Indonésan a dnes, ve 2.kole, Hock Lai Lee, který ještě nedávno reprezentoval Malajsii.

V úvodním zápase se mi podařilo soupeře již od začátku zaskočit útočnou a rychlou hrou a i když v obou setech stahoval můj náskok, poměrně snadno jsem zvítězil 21:11, 21:9. Byl jsem rád, že jsem nepřipustil žádné pochybnosti a odehrál rychlý a kvalitní zápas. Navíc ještě s povedenou tečkou na závěr…viz video níže

Ve druhém kole byl soupeř podstatně lepší, Hock Lai Lee už dokázal porazit kvalitní hráče a měl jsem z něho velký respekt. Znovu se mi ale podařilo vybudovat si hned v úvodu zápasu slibný náskok a celý 1.set díky tomu s přehledem ovládnout. Ve 2.setu jsme se začali tahat o každý bod, soupeř si zvykl na můj styl hry a využíval lepší stranu kurtu. Nakonec jsem ale udržel nervy v koncovce a vyhrál 22:20. Mám radost, že zápas nedošel do 3.setu a ušteřil jsem tak důležité síly na večerní zápas s 6.nasazeným a skvěle hrajícím Japoncem Takumou Uedou. Aktualizace 10:00: Petr bohužel prohrál zápas s Japoncem 18:21 a 13:21 Vylosování a aktuální výsledky z turnaje najdete ZDE.

Díky všem, kteří drží palce. Petr Koukal

≡ Zanechte vzkaz