badminton je badec.cz


Od badmintonu k vínu

petr_koukal_milovnik_vinaJedním z partnerů letošního Mezinárodního mistrovství ČR Yonex Czech International jsou Vinné sklepy Lechovice. Dobrou zprávou pro každého přihlášeného účastníka je, že každý hráč dostane jako dárek láhev kvalitního vína z lechovických sklepů. Navštěvníci turnaje pak mohou víno ochutnat na stánku firmy přímo v pavilonu F, bude možnost si i víno koupit. Více o vínech z Lechovic se dozvíte zde:

Vinné sklepy Lechovice

Vinné sklepy Lechovice

Vinné sklepy Lechovice patří k tradičním výrobcům kvalitních přírodních vín ve Znojemské vinařské podoblasti, kde má pěstování révy hluboké kořeny. V roce 1732 bylo v zámeckém parku v Lechovicích povoleno hloubení sklepa. Ten byl dokončen o 114 let později v roce 1837. Dnes je názornou ukázkou vývoje vinařských technologií. Technické řešení sklepních prostor zajišťuje stabilní teplotu 12°C a ideální prostředí pro zrání vín. Sklep je využíván i k ochutnávkám vín a různým firemním akcím.

Nynější společnost vznikla v roce 1993 a navazuje na dlouholetou tradici lechovického vinařství. Celková plocha vinic společnosti je 236ha. Vinice spadají do katastru obcí Borotice, Božice, Oleksovice a Lechovice. Jejich poloha je zachována již po staletí.

Vinné sklepy Lechovice

V této oblasti jsou v popředí především bílá aromatická vína, která díky pomalejšímu zrání a redukované sklizni hroznů, získávají vysokou kvalitu a aromatičnost, typickou pro severní vinařské oblasti.

Vinné sklepy Lechovice získaly certifikát integrované produkce hroznů a vína. Základní snahou společnosti je používání biologických způsobů ochrany ve vinici. Vlastní produkce hroznů a jejich zpracování je spojením, které vede k dosažení vysoké jakosti, jelikož ta roste již ve vinici, a opravňuje k označení vína „Plněno vinohradníkem“.

Společnost je od roku 2006 certifikována podle normy ISO 9001, která zajišťuje dodržování požadavků tak, aby se jakost výrobků, které firma dodává na trh, stále zvyšovala a byla kontrolována. Dále pak podle normy ISO 14001, která zajišťuje zavedení a udržování takových postupů, které jsou šetrné k přírodě a kontroluje neustálé zlepšování postoje firmy k životnímu prostředí.

Odkaz na webové stránky VS Lechovice je zde.

≡ Zanechte vzkaz