badminton je badec.cz


Mistrovství světa za dveřmi


jakarta

10.srpna 2015 startuje v Indonéské Jakartě Mistrovství světa 2015. Naši již znají los! Petr Koukal vyzve hned v prvním kole světovou hvězdu, 7. hráče světa Viktora Axelsena. Tohle bude těžký zápas pro Petra, body do žebříčku potřebuje jak sůl, Milan Ludík mu již šlape na paty, ale když šlo do tuhého, Petr dokázal potrápit i top hráče světa. Podaří se mu překvapit Axel­sena? Petr loni na MS 2014 jedno kolo vyhrál a přivezl si 3000 bodů, které letos obhajuje, ale los mu moc nepřál.

Milan Ludík narazí v prvním kole na Nora Myhre, kterého v jediném vzájemném zápase porazil, takže zde je velká šance na postup do druhého kola MS. Milan má teď famózní formu, drží krok s nejlepšími hráči Evropy, tvrdě trénuje v Dánsku a herní zkušenosti nabírá na turnajích po celém světě.

Potom by se ještě zdramatizoval „dostih“ našich dvou elitních singlistů o OH v Riu 2016. Milan by si z MS přivezl více bodů a tím se zase přiblížil Petrovi. Připomínáme, že v boji o OH jde jen o jedno volné místo pro hráče ČR a to pro českou jedničku, která by měla mít postavení na žebříčku do cca 75 místa na světě. MS je na body do žebříčku velmi štědré. Za účast (prohrané první kolo) na MS hráč obdrží 1200 bodů, za vyhrané první kolo již 3000 bodů. Postup mezi nejlepších 16 (vyhrané druhé kolo) znamená příděl 4800 bodů, což je téměř srovnatelný bodový příděl, jako za vítězství na turnaji kategorie Grand Prix.

Naše párové disciplíny debl žen i mix mají těžké soupeře z Malajsie. Kuba Bitman se navíc dává dohromady po zranění kotníku. Snad to stihne. Držíme palce všem našim hráčům!

Los českých hráčů v 1. kole mistrovství světa:

Petr Koukal vs. Viktor Axelsen (7., Dánsko)

Milan Ludík vs. Marius Myhre (Norsko)

Šárka Křížková, Kateřina Tomalová vs. Amelia Alicia Anscelly, Fie Cho Soong (Malajsie)

Jakub Bitman, Alžběta Bášová vs. Wong Fai Yin, Mei Kuan Chow (Malajsie)

≡ Zanechte vzkaz