badminton je badec.cz

Mistrem se stal tým Sokol Veselý Brno Jehnice

jehnice_2012

Každý kdo dnes zavítal do sportovní haly brněnského kampusu viděl nádherný badminton s nejasným výsledkem až do posledního setu, v podání dvou nejlepších týmu ČR.  O zlato bojoval tým Sokol Veselý Brno-Jehnice s týmem BK Deltacar Benátky nad Jizerou. Vše se rozhodlo jako již potřetí v řadě v prodloužení a zase v posledním možném zápase.

Po 8 zápasech (kde většina z nich byla velmi dramatických a 6 z nich se rozhodlo až ve 3. setu) byl stav 4:4 a následovaly tři poslední utkání prodloužení: ...... dvouhra ženy, dvouhra muži a mix.

Na dvouhru žen nastoupila domácí Lucie Havlová a proti ní nastoupila favorizovaná benátecká Gustiani Sari Megawati. Lucka nedala kůži lacino a „Mega“ ji porazila až ve třetím setu po velmi vyrovnaném průběhu.

Na vedlejším kurtu hrál možná svůj dosavadně nejtěžší zápas dvouhry mužů domácí Adam Mendrek proti Janu Vitverovi. Nejtěžší ne soupeřem, ale tíhou zodpovědnosti, která byla na jeho raketě. Adam musel vyhrát, jelikož se předpokládalo, že Megavatti si svůj zápas pohlídá a nepřipustí překvapení. Adam se nezalekl a ve svých 16 letech zvládl tento těžký zápas na výbornou – tak, že by mu mohli zkušení a ostřílení veterání závidět. Málokdo v hledišti by chtěl být v jeho kůži a po vyhlášení, že na tento důležitý singl nastoupí nejmladší hráč Jehnic – Adam Mendrek, to v hale zašumělo. Adam s minimem  nevynucených chyb, obrovským nasazením přehrál Jana Vitveru jasně ve dvou setech. Celá hala ho hnala v průběhu zápasu k vítězství, Petr Koukal mu udílel zkušené rady a odměnou Adamovi po proměněném matchbolu byl dlouhotrvající potlesk diváků i hráčů Jehnic. Má největší obdiv ze všech hráčů dnešního dne od nás z redakce a doufáme, že tento moment odstartuje jeho hvězdnou kariéru.

adam_finale

Rozhodující třetí utkání proti sobě postavilo v mixu specialisty na singl Febby Anggunii s Petrem Koukalem proti sehranému páru Benátek Jirkovi Provazníkovi a Haně Milisové.

mix

Poslední zápas se stal ve dvou setech jasnou kořistí hvězd domácího týmu a tak po 6 napínavých hodinách krásného finále zvedly pohár mistrů nad hlavu právě domácí Jehnice, které vyhrály 6:5.

Gratulujeme za badec.cz vítězům i výborně hrajícímu týmu Benátek a děkujeme za jeden z nejnapínavějších zážitků v badmintonu! Vše v krásném prostředí sportovní haly MU.