badminton je badec.cz


Martin Máca Svoboda k badmintonovému turnaji Pepík Cup

Martin_svoboda_badminton_brnoMáca, „brňák jak poleno“, reportér a vedoucí oddílu Kometa Brno nám zaslal reportáž o Pepík Cupu v Hustopečích, kam zajelo několik členů jeho oddílu v rámci jarní přípravy. Článek je zde: dneska jsme navštívili badecový turnaj v Hustopečích „Pepík cup“. Celý den se bojovalo na šesti kurtech ve čtyřhrách, kde proti sobě nastupovali mužské deblové a mixové páry. Hrálo se ve dvou skupinách po šesti a první tři postupovali do finálové skupiny, spodní část hrála ve skupině útěchy. I když mužské deblové páry převažovali, jako nejlepší playeři se nakonec ukázali jihlavští Radka a Leoš Pořízovi, kteří přijeli z ještě zasněžené Vysočiny do jarem rozkvetlých Hustopečí a kteří prošli suvereně celým turnajem. 

Škoda, že se po cestě do Hustopečí nezastavili v Brně na Brněnském jaře, protože i zde by patřili k favoritům zdejšího turnaje. Druhý flek v Hustopečích urvali domácí Radkové Beran s Pleskačem, kteří se po turnájku chystali na pivečkovou oslavu. Bronzový stupínek obsadila znovu mixová dvojice ve složení Adéla Vítková s místním opáleným borcem Zdeňkem Rybářem, který po odpočinku na mexickém slunci zabojoval i na badmintonovém kurtu a odměnil se pěkným výkonem a třetím místem.

Z finálové skupiny určitě zaujal další mixový pár ve složení Doubravka – s Romanem Tichým, tento pár, který měl největší věkový rozdil, se porval v základní skupině o postup a ve finálové skupině se také rozhodně neztratil a po pěkném výkonu se umístil na šestém místě. Ve skupině útěchy obsadili první místo komeťáci Martin Máca Svoboda a Michal Kubát. Jinak bych jménem všech zúčastněných poděkoval za organizaci turnaje pořadatelům a už se všichni těší na tradiční noční turnaj na přelomu května a června.

Martin Máca Svoboda

≡ Zanechte vzkaz