badminton je badec.cz


Laďa Vorel z Liverpoolu

me_ladislav_vorel.jpg

Ladislav Vorel, trenér reprezentace nám zaslal komentář a jeho první dojmy z Anglie z Mistrovství Evropy badmintonu družstev, které probíhá v Liverpoolu od 10.2. do 15.2. 2009. Rozhovor si můžete přečíst zde:

Jaká byla cesta a co ubytovaní a zázemí turnaje?

Ahoj z Liverpoolu, na internet jsem se dostal až dnes v poledne a je tu hrozná fronta. Přiletěli jsme v 10 večer do Manchesteru, odtud hodina cesty do Liverpoolu. Ubytování je krásné, hned vedle sportovní arény.

Bude na každý stát jiná strategie, začináte s nejsilnějším týmem?

Jsme kompletní na první zápas s Anglií a těšíme se na něho. Každý bod proti tomuto velkému favoritu bude úspěch. Sestavu na zápasy určíme vždy po poledním tréninku v daný den. Na posledním ME vyhrál pouze Petr Koukal proti Anglii svého singla. Naše síla je spíše v singlových disciplínách a horší je to v párech. To je nevýhoda proti všem soupeřům naší skupiny. Budeme do každého zápasu stavět nejsilnější sestavu. V zápase s Angliíí možná dojde i k odvetám za Olympiádu (Petr i Kristina skončili v turnaji na soupeřich z Anglie) a pro mě je Anglie v domácím prostředí favoritem celého turnaje (záleží, zda-li za Dánsko nastoupí Peter Gade)

Jaký výsledek bude pro český team úspěchem na tomto mistrovství?

Velkým úspěchem bude druhé místo ve skupině, ale i to je velmi težko splnitelný cíl. Zdejší podmínky soupeřů v naší skupině, tj. vysoké dotace do badmintonu, národní centra pro juniory a dospělé, kde jsou reprezentanti neustále spolu a absolvují treninkový proces pod dozorem špičkových trenérů jsou nesrovnatelné s podmínkami, které má česká reprezentace.

Jaká je hala a zázemí pro hráče, lze to srovnat s podmínkami, které jsou u nás při Mezinárodním Mistrovství ČR?

Hala je krásná, koberce jsou položeny na dřevěné, zvýšené podlaze. Celkově povrch optimálně pruží. Celá podlaha a okolí kurtů je zakryta fialovými koberci, všude je čisto. Zázemí haly je na vysoké úrovní, ale je to určitě srovnatelné s halou na Vodové při konání Mezinárodního Mistrovství ČR. Hraje se na šesti kurtech.

Slovo na závěr…

Držte nám palce!, ozvu se po pvním zápase s dalším komentářem. Komentář trenéra Anglie, jak se chystá na nás si můžete přečíst zde: http://www.europeanbadminton.com/news.asp?…

Ladislav Vorel

Stránky turnaje jsou zde:

http://www.europeanbadminton.com/default.asp

Výsledky turnaje můžete sledovat zde:

http://www.tournamentsoftware.com/…rnament.aspx?…


Victor Ambos 4000 Supersleva

Arcsaber 10 v akci na sportprotebe.cz

≡ Zanechte vzkaz