badminton je badec.cz

Koukiho luxusní druhý set druhého kola MS 2014

Petr Koukal MS 2014 Kodaň badec.cz

Ve středu 28.8. na MS 2014 v Kodani nastoupil poslední zástupce ČR Petr Koukal. Hala MS Ballerup Super Arena je krásně připravená, na všech kurtech se svižně střídají utkání těch nejlepších hráčů světa, kdy před každým utkáním sjede nad kurt obří LCD televize s uvedením jmen. Kurt 1 má TV streaming na BWF Youtube channel a hlavně se obraz přenáší nonstop live do celé Asie. Pořadatelé naštěstí moc neřeší jestli sedí návštěvníci na místech, co mají na vstupence, takže jsme se všichni přesunuli fandit Petrovi přímo ke kurtu. Zápas začal naplno od první výměny, kdy měli borci ještě hodně sil. Petr očividně neměl velký respekt z 6 hráče světa, Číňana Zhengming Wang, zdravě se hecoval a ovládl úvod utkání. První pauza na odpočinek nebyla až při dosažení 11 bodu, ale rozhodčí ji povolil dříve, skrz očividně nasazení a max výkon obou borců, který dal zabrat i zametačům potu na kurtu.

P1050292

Wang začal ovládat druhou půlku prvního setu a pomalými krůčky navyšoval náskok a set vyhrál 21:15. Petrovi začíná téct do bot, ale škoda se vzdát, navíc když dokáže s Číňanem hrát vyrovnanou partii. Druhý set byl parádním vystoupením Petra. Wangovi přibývaly na čele kapky potu a i když létal po kurtu sebelíp, byl to Petr Koukal který krásně rozhazoval po celém kurtu a hlavně vydržel dlouhé výměny a trpělivostí přidával bod k bodu. Dva trenéři světové šestky hecovali svého hráče, každopádně to byl Petr který proměnil svůj první setbol 21:19 a udělal radost nejen sobě ale i početné skupině českých fanoušků kolem kurtu č. 3.

Třetí set byl již v režii Číňana Wanga. Petr musel hrát na riziko, nešlo neustále držet krok s létajícím hráčem, který strojovým tempem pestře rozhazoval míče a čekal na sebemenší chybu našeho hráče, kterou hned nekompromisně potrestal. Tento set i celý zápas vyhrál Wang, každopádně potlesk patří oboum hráčům. Petr dokázal, že i činské stroje jsou k poražení!

Petr Koukal vs. Wang Zhengming (6., Čína) 15:21, 21:19 a 7:21