badminton je badec.cz


Komentář k III. lize – Jihomoravský kraj

ligaNáš reportér Martin Máca nám poslal komentář k dění ve III.lize, která je v JM oblasti pěkně našlapaná a zápasů je tu hodně díky 12 týmum v lize a je se i na co koukat. Soutěž doplnily díky letošnímu rozšíření nejlepší týmy z loňské městské soutěže. Děkujeme Máci a komentář zveřejňujeme zde:

Ve 3. lize jihomoravské oblasti badmintonu byla odehrána první polovina soutěže a pomalu se začínají krystalizovat tabulky skupiny A i B s výhledem na finálovou část. Soutěž byla letos rozšířena na 12 účastníků z původních 8. Bohužel hned na počátku soutěže, ještě než první míček přelétl síť, došlo k odstoupení družstva Sokol Bystřice pod Hostýnem. Družstva v béčku tak sehrají méně utkání a ušetří nemalou částku za pronájmy tělocvičny a míčky. Škoda, že zástupci Sokola Bystřice pod Hostýnem nezvážili svůj krok ještě v době, kdy mohl být osloven jiný účastník městské soutěže a 3. liga mohla proběhnout s plným počtem účastníků. Těžko se na počátku soutěže hledali favorité postupu, protože přibyla spousta nových družstev. Zejména díky rozšíření naskočila do víru dění úspěšná družstva městské soutěže z loňského ročníku. Z vyšší soutěže sestoupilo.. družstvo Start Jihlava a Sokol Podivín. Mezi nováčky 3.ligy patří SKP Kometa badminton Brno A, BC SmartLife Řečkovice A, SK Podolí B.

Družstva jsou rozdělena do dvou skupin, z nichž první dvě postoupí do finálové části a vítěz bude mít zaručený postup do 2. ligy. V áčku hrají Start Jihlava, BC Hamry nad Sázavou, Sprint Brno, SKP Kometa badminton Brno A , RSC Brno B a Sokol Židlochovice. V béčku se ve vzájemných soubojích potkají Sokol Podivín, BC SmartLife Řečkovice A, SK Podolí B, Sokol Vranovice A. a VUT Brno.

Leoš Poříz V áčku se se zkušenými borci Leošem Pořízem a Vlastou Bartákem zařadila Jihlava mezi kandidáty postupu zpět do 2. ligy. Kometa se coby nováček chtěla rozkoukávat, co se bude dít, ale zatím prochází soutěží bez poskvrny a to i díky svým slovenským posilám Braňovi Hromníkovi a Lukášovi Konárkovi. Spolu s Markem Matulou toto trio obstojí bez problému i ve vyšší soutěži, která by těmto borcům zajisté slušela.

Důležité zápasy zvládly i komeťácké holky Klára Svobodová s Nelou Ondráčkovou a tak je z toho průběžné jasné první místo a snaha dotáhnout úspěšný začátek do ještě úspěšnějšího konce. O prvním místě zatím rozhodl hlavně vzájemný duel v Jihlavě, kde Kometa po velkém boji zvítězila 5:3. Odkaz na utkání zde. Do finálové skupiny by rádo nakouklo i družstvo RSC Brno B, které pod dohledem badecového klanu Jelínků poctivě ladilo formu před soutěží a výsledek své dřiny by rádo prodalo i v soutěži. O jeho zatím 3.místě rozhodl domácí špíl s Jihlavou, který domácí RSC prohrálo 3:5, když Jihlava získala 4 z 5 bodů ve třetích setech, přičemž ten vítězný vydobyl Leoš Poříz na prvním singlu výsledkem 25:23. Odkaz zde.  Zbylá tři družstva budou chtít uzmout favoritům nějaký bodík a v jednotlivých utkáních k tomu leckdy neměla daleko. V béčku je situace trochu jiná. Odstoupilo družstvo Bystřice a družstvo VUT Brno po odchodu svých opor zatím nenašlo sílu bodovat. První místo zatím drží s přehledem BC SmartLife Řečkovice A. Dirigentské taktovky se ujal hrající kouč Lukáš Plošek a na první housle posadil svého krajana ze severu Moravy Mariana Chobota. A Lukášovo hudební těleso zatím nezahrálo jediný falešný tón, a proto s náskokem vede béčko a jistě směřuje do finálové skupiny. Navíc si 3.ligu zahrálo více hráčů z řečkovického béčka a Mira Geršl s Tomem Hornungen rozhodně nejsou jen otáčeči partitury, ale pěkně umí bouchnout do bubnu a odrovnat své soupeře.

O druhé místo bude boj mezi Vranovicemi, Podolím a Podivínem. Ve vzájemných zápasech to zatím vypadá, že jedni porazí druhé a ti třetí porazí toho prvního, ale prohrají s tím druhým, takže tyto tři družstva mají stejný počet bodů a o druhém místě rozhodnou až odvety a jen těžko se dá mezi nimi hledat tutový účastník finálové skupiny. V obou skupinách je tedy založeno na dramatické zápasy o postup a je jen na hráčích, jak se porvou o body v jarní části. Na to, kdo bude slavit vítězství v soutěži, si musíme počkat až do května .

Všechny zdraví Máca

One Response to “Komentář k III. lize – Jihomoravský kraj”

  1. Ricardo Says:

    Pěkný článeček – jinak se těším nejenom na derby zápasy Kometa : Řečkovice ve finálové skupině 3. ligy, ale i na blížící se utkání 4. ligy záložních béček (22.1. na Kuklenské od 9h) a vyzývám tímto veřejně Mácu ke vzájemnému singlu „zakladatelů“ o oběd v Kozlovně?
    Richard Foltýn
    předseda BC SmartLife Řečkovice

≡ Zanechte vzkaz