badminton je badec.cz


Informace z pardubické H Centrum ligy

Míla Sáňka Posledními zápasy bude dnes dohráno 5. kolo H Centrum ligy. Únorové dění hodně napovídá, jak by mohlo vypadat konečné pořadí na špici žebříčku. Dosavadní lídr Ondra Prusek už 3 měsíce neprohrál žádný zápas a navýšil svůj náskok před 2. Michalem Říhou. Průběžně 3. Olda Marek sice porazil bodově dotírajícího Mílu Sáňku (prozatím 4.), ale protože to byla nakonec jeho jediná výhra, sestoupí společně s Caseym Limem do 2. skupiny. Casey začal loni v říjnu ligu 4 skrečovanými zápasy, ale od té doby pilně sbírá chybějící body a už se dostal na 10. místo.

Pokračování zde:

Do 1. skupiny se v březnu letos poprvé podívá Tomáš Seibert (průběžně 6.) a pokusí se potrápit i hráče z nejužší špičky. V postupu ho doprovodí Ondra Jarý (prozatím 5.), který se ve dvojce tradičně zdržel pouhý jeden měsíc. Do top ten patří i 7. Leoš Holman, 8. Pavel Štursa a 9. Lukáš Pešek. Bude zajímavé sledovat, zda v posledních 3 kolech někdo dokáže přibrzdit Ondru Pruska na cestě za obhajobou titulu.

Mimo ligu můžeme být také zvědaví na počínání Michala Říhy s Mílou Sáňkou na sobotním turnaji družstev O Luciferův pohár (3.3. v Brně). Pravděpodobně jako jediní neregistrovaní poměří síly s hráči městského přeboru a III. ligy a každý získaný set bude nejen velký úspěch, ale také hromada zkušeností.

Aktuální žebříček naleznete kliknutím zde. Pokud vás zajímají jednotlivé zápasy ve skupinách, zvolte na stránce ligy možnost Výsledky. Historii utkání jednotlivých hráčů zobrazíte kliknutím na jméno hráče.

Na závěr dnešní reportáže si můžete přečíst minianketu mezi pěti účastníky H Centrum ligy. Dotazovanými byli: Milena Čepčářová, Jirka Skořepa, Libor Opletal, Leoš Holman a Casey Lim.

1) Jsi pravák nebo levák a s jakou hraješ raketou? Kolikátý ročník H Centrum ligy hraješ?

Milena: Jsem pravák a hraju s raketou Yonex. Druhý ročník.
Jirka: Jsem pravák, hraju s Merco Thunder One a letošní ročník je pro mě třetí.
Libor: Pravák, ale někdy o tom pochybuji. Yonex Armortec 700 a Nanoray 700RP. Druhý ročník.
Leoš: Pravák, raketa YONEX Voltric 70. Myslím, že třetí ročník
Casey: Pravák. Různé rakety, hlavně Yonex ArcSaber10 a Carbonex8. Třetí ročník (s přestávkou v sezóně 2009–2010)

2) Proč hraješ H Centrum ligu a jak jsi spokojen/a se svými dosavadními výkony?

Milena: Hraju ligu pro radost, jelikož se u mě o výsledcích nedá mluvit :-) Takže spokojenost je spíš z pocitu, že si zasportuji, než ze samotných výsledků :-) I když po přistoupení nové slečny mám první výhru :-)
Jirka: Jednoznačný důvod pro H Centrum ligu je různorodost soupeřů. Loni jsem ještě pociťoval jakési zlepšení mých výkonů, ale letos spíš stagnuju, takže by to mohlo být lepší.
Libor: Protože mě benďas baví, nutí mě to pravidelně se hejbat, těším se, že si jednou zahraju zápas se soupeřem z Malajsie a těším se i na to, až se děvčata probojují do vyšších pater ligy a budu je mít ve skupině… Až do poloviny února jsem byl spokojen, teď jenom čekám, až skončí totální ztráta formy a až se vyhrabu ze zranění, která aktuálně limitují moji hru.
Leoš: Vyhovuje mi systém ligy. Se sebou samým jsem hodně dlouho spokojený nebyl a už asi nebudu.
Casey: Pro radost ze hry svého nejoblíbenějšího sportu. Velké uznání patří hlavnímu organizátorovi (pozn. Tomáš Dušek), s kterým se pro tuto sezónu povedlo dohodnout úpravy pravidel téměř k dokonalosti. Jediný komentář bych měl k podlaze haly – chtělo by to méně kluzký povrch nebo alespoň častěji stírat ten stávající. Jinak se svými výkony spokojený nejsem. Dělám moc nevynucených chyb a schází mi vytrvalost.

3) V jaké nejvyšší skupině jsi letos hrál/a a jaké konečné umístění na žebříčku by ti udělalo radost?

Milena: Nejvýše jsem byla v 7., a to hned na začátku, protože za mnou byli ve skupinách noví hráči :-) O umístění se asi u mě nedá mluvit :-) Ale asi je to teď, kdy nejspíše postoupím z poslední skupiny :-)
Jirka: Začal jsem ve 3. a od té doby k ní jen toužebně vzhlížím. Loňské 12. místo už neobhájím, tak bych měl radost z horní třetiny.
Libor: Zatím 4. skupina (a pěkně se to ještě zamotalo). Pokud bych byl na žebříčku kolem 15. místa, tak dobrý (začínal jsem v 7. skupině, tak by to byl asi docela úspěch).
Leoš: 1. skupina, do 10. místa
Casey: 1. skupina (zatím se mi tam daří pronikat každou sezónu). Rád bych uhrál 6. místo, aktuálně jsem 10. a na 6. místo mi schází kolem 20 bodů (a zbývají 3 kola). Uvidím, jak to dopadne.

4) Který soupeř je pro tebe osobně nejtěžší (na koho neumíš zahrát, nedaří se ti) a proč?

Milena: Toto je u mě celkem bezpředmětná otázka…nejtěžší jsou všichni, kteří jsou přede mnou :-)
Jirka: Těžko říct, 4. a 5. skupina, kde se teď pohybuju, se mi zdají vyrovnané a vyhrát i prohrát můžu téměř s kýmkoli. Z vyšších skupin jsem zatím s mnoha neměl tu čest a když se zadařilo někde na turnajích mimo H Centrum, se zlou jsem se potázal, ale důvod Ti nepovím, protože jsem se tak nějak ani nestačil rozkoukat a už jsme šli z kurtu.
Libor: Pavel Seibert…připadá mi jako silnej introvert, …hrát s ním je povinnost, ani špetka zábavy, má styl, který mi nevyhovuje…taky jsem ho ještě neporazil, ale už asi vím, jak na to.
Leoš: Podle toho jak trpím v každém zápase, těžko jmenovat jednoho soupeře.
Casey: Jak se to vezme. a) Nikdo, protože i toho nejsilnějšího se mi historicky povedlo párkrát porazit. b) Ti kteří se letos pohybují v 1. skupině, protože se zlepšují herně i fyzicky a moje fyzička jde dolů.

5) Koho tipuješ vítězem ligy?

Milena: Ondru Pruska.
Jirka: Ondřej Prusek
Libor: Ondru Pruska, pokud ho něco nevyřadí. Jeho náskok začíná být nestáhnutelný.
Leoš: Lehčí otázka by byla, kdo vítězem nebude (JÁ). Ale řekl bych, že obhájí prvenství Ondra Prusek, i když na začátku ligy jsem věřil, že Ondru letos sesadí z trůnu Michal Říha.
Casey: Bezpochyby hráč, který se od začátku drží v 1. skupině a v čele žebříčku (pozn. Ondra Prusek). Ledaže by nastala situace, kdyby prohrával 0:3 s druhým v pořadí (pozn. Michal Říha).

≡ Zanechte vzkaz