badminton je badec.cz


FZ Forza Tour – Komeťácký čertík

forza_turnajNa adventní stříbrnou sobotu 15.12.2012 proběhl na domácích kurtech oddílu SKP Kometa badminton Brno ve Sportcentru Kuklenská druhý díl seriálu FZ Forza Tour smíšených družstvev v badmintonu. Turnaj s názvem „Komeťácký čertík“ . Po prvním dílu FZ Forza Tour v Pardubicích, kde hostitel Míla Saňka připravil velice kvalitní turnaj v pěkné hale Kryocentrum, se malinko obměnilo složení zúčastněných družstev. Do Brna nepřijelo družstvo Malých Svatoňovic a Pardubic. Nahradilo je domácí „béčko“ a z Vysočiny dorazil kapitán Honza Dvořák s týmem Hamrů nad Sázavou. Honza musel na poslední chvíli kvůli onemocnění druhé poloviny družstva hodně improvizovat a proto rád přijal do mančaftu hráče klubu Badminton Česká Láďu Tichého.

Favorit turnaje byl hned od začátku jasný…

1. místo FZ Forza Tour v Brně

Tým Laskonek kapitána Ladě Prudkého oproti prvnímu turnaji ještě posílil o Radka Nováka z RSC a Jitku Nečasovou z SK Podolí. Byl to jediný účastník s hráči III. ligy a to se také odrazilo v konečném pořadí.

Stejný systém celé FZ Forza Tour byl zachován i v Brně. Družstva byla rozdělena do dvou skupin, kde každé družstvo hrálo každý s každým a následně první dvě družstva šla do boje o 1.-4. Místo a družstva na 3. – 4. místě základních skupin sehrála utkání o 5.-8. Místo. V základní skupině A hrálo družstvo Východočechů kapitána Míly Sáňky. Posilou týmu byla Sylva Panáčková z Uherského Hradiště, která dorazila na turnaj až z dalekého Nového Zélandu. Dále bylo v áčku domácí céčko, „Dolohova“ BC Lokomotiva Kunovice a tradiční účastník těchto turnajů Rychnov nad Kněžnou – kapitánky Jany Holé s posilou Jirkem Jablonským. V béčku bojovala družstva Laskonek, domácího béčka, Hamrů a Sokolíku.

K žádným velkým překvapením nedošlo a tak do semifinále šli z áčka BC Lokomotiva Kunovice a Východočeši. O pořadí mezi těmito dvěma týmy rozhodl až zlatý set, při vzájemné remíze 5:5 na sety ve skupině. Byl to tuhý boj, protože obě družstva se chtěla v semifinále vyhnout vítězi béčka Laskonskám. Laskonky doprovodilo do dalších bojů domácí béčko, kterému velel Marian Blažek.

Semifinálové boje rozhodli pro sebe Laskonky proti Východočechům, což byla repríza Pardubického finále a v druhém semifinále BC Lokomotiva dala stopku do finále domácímu béčku. O 3. místo potom přehráli Vychodočeši Kometu B a šlo se na finále.

2. místoTo bylo drama až do konce. Lokomotiva v závěrečném mixu sahala po celkovém vítězství, ale poslední setík patřil Laskonkám a odvrátili tak velké překvapení. Nakonec v základní hrací době skončilo utkání 5:5 na sety a o vítězi tak musel znovu dle propozic rozhodnout zlatý set, kdy se losuje jedna disciplina do které nastoupí hráč, který nebyl na tuto disciplinu nominován v zápise z utkání. Ve hře o vše, v singlu mužů, proti sobě nastoupili oba kapitání Laďa Prudký a Zdenál Doložílek. Laďa si po celou dobu držel malinkatý náskok a ten rozhodl i v koncovce setu a tak staronovým vítězem turnaje serie FZ Forza Tour se stalo družstvo Laskonek ve složení Laďa Prudký, Radek Novák, Jolana Turenová a Jitka Nečasová. Gratulujeme! Laskonky mají i nejlépe rozjetou pozici o celkovou výhru – sadu dresů FZ Forza.

Na dalších místech bylo pořadí následující:

2. BC Lokomotiva Kunovice

3. Východočeši

4. Kometa B

5. Kometa C

6. Hamry nad Sázavou

7. Rychnov nad Kněžnou

8. Sokolíci

Celkové pořadí FZ Forza Tour po dvou turnajích ze tří – medailové pozice

  1. Laskonky
  2. Východočeši
  3. BC Lokomotiva

2 Responses to “FZ Forza Tour – Komeťácký čertík”

  1. Míla S. Says:

    Máci, turnaj šlapal, jak měl. Vše se odehrálo na čas, za celé naše družstvo patří Komeťákům pochvala.

  2. Doloh Says:

    Heeej kluci naposled delam turnaj jako posledni , ste nastavili latku hodne vysoko a kdyz neco pose.u tak bude ostuda :-D asi se budu muset opiit :-D

≡ Zanechte vzkaz