badminton je badec.cz

FZ FORZA Tour dohráno

tour_mrazikV sobotu 19.1. 2013,  v lehce mrazivém ránu, započal ve víceúčelové hale v Kunovicích závěrečný turnaj FZ Forza Tour Družstev 2012/13 KUNOVICKÝ MRAZÍK. Předchozí turnaje se konaly v Pardubicích – Pardubický Perník, Brno – Brněnský Čertík. Do Kunovic dorazilo 8 týmů z Ostravy, Bratislavy, Pardubic, Brna, Kunovic, Zlína. Lídr celé Tour Laskonky přijel v plné síle s cílem i zde zvítězit a tím získat cenu, krásné dresy od hlavního  partnera celé Tour, dánské badmintonové značky FZ FORZA. Ale lehké to neměl. Rozlosování dvou skupin přineslo „Skupinu smrti“, kde se potkali tři favorité z předchozích Tour : Laskonky, Východočeši , BC Lokomotiva Kunovice + jako čtvrtý celek je doplnilo družstvo kunovského „B“ týmu Mašinka. Jak to dopadlo??? …

kunovice

Ve skupině smrti se na prvním místě umístila domácí BC Lokomotiva Kunovice, kdy bez prohry prošla do finálové skupiny o 1–4 místo. Černý petr zůstal Východočechům a poslední Mašinka si alespoň zahrála zápasy s kvalitními soupeři.

Pořadí A skupiny
1. BC Lokomotiva Kunovice
2. Laskonky (Brno)
3. Východočeši (Pardubice)
4. Mašinka Kunovice

V druhé skupině se potkali nováčci Tour SKBe Koliba, Benďasová liga Ostrava, Mix Sport a stálice v badmintonových turnajích SKP Kometa „C“. Ta přijela oslabena o kapitána a zároveň spolupořadatele Tour, Máci Svobody, kterého sužují zdravotní problémy. Přejeme brzké uzdravení!

Pořadí B skupiny
1. Benďasová liga Ostrava
2. SKBe Koliba (Bratislava)
3. Mix Sport (Zlín)
4. SKP Kometa „C“

Ve finálových pavoucích se hrála velmi vyrovnané zápasy o celkovém pořadí mnohdy rozhodlo jen pár míčů.
Na osmém místě skončila Mašinka z Kunovic, pro kterou to byl premiérový turnaj.
Sedmé místo uhájilo družstvo SKP Kometa „C“ , které oslabené o kapitána Mácu Svobodu , se pralo o každý bodík.
Na šestém místě se umístilo družstvoMIX Sport , které posílil na poslední chvíli hráč z Ostravského klubu benďasové ligy, místo nemocného borce ze Zlína.
Páté místo bylo souzeno Východočechům , kteří tak trochu nešťastně doplatili na silnou skupinu A. Tam skončili až třetí , tak jim nebylo souzeno postopit do bojů o zlato.
Na čtvrtém místě se umístilo domácí družstvo BC Lokomotiva Kunovice, které bylo pouhých 5 míčů od finále, ale bohužel ve zlatém setu prohrál domácí kapitán BC Lokomotivy Kunovice Zdeněk Doložílek bojující se soupeřem a i s rýmečkou – doufejme , že to není prasečí chřipka),  se zkušeným hráčem z Bratislavy Maťem Mošovským 16:21.
Třetí místo připadlo nováčkovi z Benďasové ligy Ostrava , kteří posíleni výbornou slivovicí , přehráli v souboji o třetí místo domácí BC Lokomotivu Kunovice a tak zaslouženě vstanuli na stupních vítězů.
Na druhém místě se umístili favorité celé Tour , družstvo Laskonek. V napínavém finálovém utkání s dalším nováčkem Tour SKPe Koliba prohráli 4:6 a tak první místo a hodnotné ceny putovalo na východ do Bratislavy.

8. Mašinka Kunovice

V rámci turnaje proběhla sbírka na holčičku postiženou svalovou artrofií odkaz zde. Za to patří velký dík pořadatelům!!!
Fotky ze sobotního turnaje najdete zde.

Jak již bylo řečeno tak Kunovický Mrazík byl součástí třídílného podniku FZ FORZA TOUR Družstev 2012/2013, tak kromě dílčího výsledku turnaje v Kunovicích se vyhlašovaly i první tři místa v celé Tour , které byly odměněny poháry od pořadatelů (Míla Sáňka – Pardubický Perník, Máca Svoboda – Komeťácký Čertík a Zdeněk Doložílek – Kunovický Mrazík). Tour je otevřena pro družstva neregistrovaných hráčů a hráčů s registrací hrající soutěže do max úrovně 3. ligy. Vítěz letošní tour bude osloven s pozvánkou do soutěže družstev CS 6, kde není výkonostní omezení.

Famfáry vítězům…

Na celkovém třetím místě FZ Forza tour  skončil domácí celek BC Lokomotiva Kunovice v sestavě Zdeněk Doložílek, Jana Štěpánková, Jiří Novák, Naďa Kuzmová. Druhé místo vybojovali Východočeši vedeni zkušeným Mílou Sáňkou, Michalem Říhou , Doubravkou Brávkovou a posilou z Hradiště Sylvou Panáčkovou.

foto_vitezove_forza

První místo zaslouženě patřilo brněnskému týmu Laskonek, nabitého hráči z třetí ligy ve složení Laďa Prudký, Jolča Turenová, Radek Novák a Jitka Nečasová (na prvním turnaji za družstvo hrál i Pavel Hrdina). Laskonky si nejen odnesly pohár za první místo, ale i hlavní cenu, sadu krásných dresů od hlavního pořadatele Tour FZ FORZA , které dodal eshop ze sportovním vybavením sportprotebe.cz

Děkujeme všem hráčkám a hráčům za účast na tour a těšíme se na další ročník 2013/2014