badminton je badec.cz


Evropa už má jisté medaile z MS 2014


Viktor Axelsen badec.cz

Dnešní program MS 2014 v Dánsku přinesl spoustu krásných zápasů. Dominuje Asie, každopádně Evropa se hlavně díky Dánsku drží a aktuálně má jisté 4 medaile – známe vítěze dnešních čtvrtfinálových utkání. O jaký se nakonec bude jednat kov se rozhodne o víkendu.

Ve hře je dánský elitní debl mužů Boe/Mogensen – který dnes za obrovské podpory celé haly jasně přehrál svou rychlou útočnou hrou osmý nasazený pár z Číny.

Další hvězdou se zde stala Španělka Carolina Marin – nejlepší Evropanka na turnaji hrající v životní formě, která jako 9. nasazená hráčka vyřadila již světovou trojku a světovou osmičku. Obě soupeřky byly samozřejmě z Asie.

Největší ovace dnes ovšem v Kodani sklízel teprve dvacetiletý kralevic Dánský, Viktor Axelsen (zápas nahoře na fotce © badec.cz). V dnešním zápase se při jeho setbolech a matchbalech otřásala v základech Ballerup Super Aréna – lidé nejen tleskali, řvali z plných plic, ale i dupali na  podlahu. Atmosféra, kterou u nás známe jen z play off zápasů hokejových týmu byla dnes k vidění tady v Kodani na badmintonu. Viktor v krásném zápase přehrál Taipeice Tien Chei Chou. Vysloužil si po zápase „standing ovation“ a ocenil to publiku dlouhou děkovačkou a vhozením své rakety fanouškům.

Poslední postup do semifinále zařídili pro Evropu Dánové, mix Nielsen/Pedersen v napínavém, vyrovnaném utkání, které se rozhodlo až v koncovce třetího setu, kde přehráli dvojici z Indonésie, Jordan/Susanto.

 

Vřele doporučujeme sledovat celý víkend BWF kanál s přímým přenosem semifinále i finále.

Výsledky všech zápasů MS 2014, live score, pořadí zápasů sledujte zde.

≡ Zanechte vzkaz