badminton je badec.cz


EBT ve Vídni – reportáž

kumpoo_tourPetr Komarovský nám zaslal reportáž z tradičního turnaje série EBT, který proběhl ve Vídni:

V sobotu 17.05. 2014 proběhl další turnaj seriálu EBT (European Badminton Tour), tentokrát v příjemné hale City and Country Golf Club ve Vídni. Stabilně vysoká účast byla tentokrát zpestřená účastníky z Japonska, Vietnamu, Číny žijících ve Vídni a samozřejmě domácími rakouskými hráči. Pochopitelně to na stylu, úrovni a atmosféře turnaje bylo příjemně znát! Na jedné straně dynamika mládí v podání např. Christiana Hartnera a na straně druhé rozvaha, zkušenost a neomylnost úderu bez chyb např. Masahika Tanaky… 

jiri_novak_badminton

Skvělá a početná parta přijela z Bratislavy, vedená Vladem Uhrinem, bodejť by ne – mají to kousek, že? Z Bratislavy však přijelo i několik nováčků, a toho si moc ceníme. Vítáme Vás mezi námi – Katko, Zuzko… :))!

Velkou radost však jistě všichni máme, že do Vídně přijela parta ze Severní Moravy – Láďa, Jarda, kteří už atmosféru EBT znají a do Vídně s sebou vzali nové tváře – Evu a Renatu! Tak doufáme, holky, že se Vám mezi námi líbilo a že se uvidíme i 21.6. v Bra­tislavě! Já na oplátku už dnes můžu slíbit, že na podzim se stěhuje EBT k Vám. Ostrava je potvrzená na 4.10. ale o tom později.

Teď k Vídni:

Při zahájení jsme všichni dodatečně poblahopřáli Zdeňkovi a Janče (teď Doložílkovic) k zahájení společného životního „mixu“ a pak jsme se hned vrhli na zápasy všech kategorií. O drama nebylo nouze snad v žádné z nich.

Nízká účast singlu mužů nad 40 nás donutila zahrnout kluky „Masters“ mezi „Dorostence“. Umístění, body a medaile jsme však zachovali rozdělené na obě kategorie.

V mixu to vypadalo na poklidné zápasy s relativně jasným vítězstvím papírově nejsilnější dvojice Zavadil – Purdešová. Ale jak novomanželé Doložílkovi, tak především severomoraváci Láďa s Evou také úspěšně procházeli turnajem.

Láďa s Evou si nakonec po „pekelném“ boji zaslouženě vybojovali postup do finále přes zkušenou dvojici Dariusz-Doubravka, aby ve finále proti Petrovi s Bárou měli myslím 2 mečboly (!!). Žádný však neproměnili a tak Petr Zavadil s Bárou Purdešovou nakonec obhájili prvenství z Brna. Výborný zápas!

Darek s Doubravkou pak porazili vyčerpané novomanžele v boji o 3.místo. Zdeno-Jani, v Bratislavě to všem vrátíte ! Rozhodně i ostatní z 11 dvojic se ukázali v dobrém světle a budou jistě chtít svoje pozice vylepšit.

Singl mužů spojený s kategorií mužů nad 40 let byl neskutečně nabitý. Taky snad polovina hráčů mohla klidně skončit na bedně.

Snad jedině Peter Schaller (AT) výkonnostně „vyčníval“. Bylo ale jistě pro všechny nesmírně přínosné si zahrát s hráčem patřící v Rakousku do výkonnostní skupiny „A“. Vysoký standard předvedli Hubert, Christian, Mitchel, Marian, ale moc rád bych vyzvedl výkon kluků z kategorie Masters – Franty Hanáka, Mira Lichance, Jirky Nováka, Mitchela Trana, Masahika Tanaky.

3 ze 4 se probojovali do play-off!! Famózní výkon a inspirace pro mladé hráče.¨ Franta nakonec dokonce jen těsně prohrál boj o 3.místo mezi mladýma )). Parádní ukázka, jak skvělý badminton se dá hrát ve věku kolem 50 :)

Medaile v singlu žen si rozdělily známé tváře – Martina Parobeková, Nikol Lichancová. Zlato uteklo (i tentokrát) Evě Husárové, ale kdo ví, jak to ale bude za měsíc…, že? Talentovaná Lucka Vojteková tentokrát sice na medaili nedosáhla, ale rozhodně nezklamala – určitě se těší na odvetu na domácí půdě!

No a debly?

V tom ženském si bronz odváží „nová“ dvojice Kokodičová-Boriová. Stříbro berou Katka s Bárou a zlato Nicol s Martinou, které právě Katce s Bárou vrátily prohru ze základní části a obhájily 1.místo z Brna. Blahopřejeme!

Mužský debl byl plný energie, odhodlání, emocí a těžkých zápasů. Ostatně jako snad každý turnaj :). Do závěrečných bojů o medaile se nakonec probojovaly dvojice Schmied-Zavadil, Hartner-Nahrebecki, kteří si z Vídně odvážejí i ten kov nejcennější.

Ve velmi dobré formě se však ukázaly i dvojice Tran-Tanaka a Quang-Vo.

Podrobné výsledky základní části i play-off a celkových žebříčků najdete v příloze zip soubor s kompletními výsledky, případně na fcb profilu tour

Ještě jednou všem medailistům blahopřejeme k úspěchům a všem účastníkům výkonům! 

Velmi si vážíme podpory našich partnerů, především fi. Aminostar www.aminostar.cz , která nás celý turnaj udržovala v dobré formě kvalitním ionťákem! Věříme, že i tradiční ceny ponožky a omotávky zn. Kumpoo, výrobky osobní hygieny Rexona, Axe jsou příjemným oceněním Vašich výkonů.

Link na fotky od Petra Komarovského je zde.

Už se těšíme na další turnaj EBT, poslední před prázdninami, který bude 21.6. v Bratislavě – Dúbravke.

Bude to už letošní 4., což zároveň znamená, že tento turnaj už může významně promluvit do celkového pořadí EBT 2014.

Jak víte, do celkového pořadí se počítají jen nejlepší 4 umístění v roce.

Za organizátory EBT

Darek, Katka, Vlado, Zdenek, Petr

≡ Zanechte vzkaz