badminton je badec.cz


Druhé kolo Canada Open nad síly našich


oval_richmond

Petr Koukal ani jeho sestra Dominika bohužel v Richmondu (na fotce ovál v Richmondu, foto z Petrova profilu) nepřešli přes asijské soupeře druhého kola turnaje. Petr tím nevyužil možnost velkého bodového zisku z tohoto turnaje, která se otevírala poměrně dobrým losem a neučastí světové špičky na turnaji – nasazenou jedničkou turnaje je až 33. hráč světa. Hraje se i o solidní prémii, na turnaji se rozdá 50 000 USD, například vítěz dvouhry si odveze 3750 USD, tedy cca 75 000 Kč. Prize money se vyplácí už hráčům, kteří se dostanou mezi posledních 16 účastníků. Je to jen malá častka, 175 USD, která výrazně roste s postupem turnajem, ale bylo by už aspoň na večeři.

Každopádně Petrův přemožitel z Thajska, Khosit Phetpradab, aktuálně až 201. hráč světového žebříčku vyhrál i třetí kolo, když porazil 52. hráče světa a svého reprezentačního kolegu. Takže turnaj ho zastihl ve vyborné formě a čeká jej posun nahorů.

Petr Koukal (15.) vs. Khosit Phetpradab (Thajsko) 17:21 a 16:21. Dominika Koukalová vs. Pui Yin Yip (3., Hongkong) 10:21 a 3:21

≡ Zanechte vzkaz