badminton je badec.cz


Dramatické finále Malý Open – Masters 2014

IKONA_MALY_OPEN_3Již 5. ročník finálového turnaj Maly Open – Masters v Badmintonu se uskutečnil 10.01.2015 v brněn­ské hale Sprint.

Osm pozvaných dvojic dle tabulkového pořadí za rok 2014 v kategorii Open a Mix se utkalo o prestižní pohárky i řadu partnerských cen od pořádajícího oddílu BC SmartLife Řečkovice.

Pokračování zde:

Čtyřčlenné základní skupiny byly spravedlivě rozděleny dle bodového součtu startujících párů s přihlédnutím na aktuální skreč favorizované dvojice Doložílek/Geršl v Openu, kterou narychlo nahradilo duo Ondráčková/Svo­bodová. Celý turnaj se hrál systémem každý s každým na 2 sety do 16 bodů.

Po odehrání základních skupin se všechny dvojice nejprve občerstvily připravenými racio výrobky zdravé výživy i nápojem Red Bull od sličných hostesek a poté byly dle dosažených výsledků rozřazeny do skupin o 1. až 4. místo a 5. až 8. místo. Zde se bojovalo až do posledního zápasu o každý míček, který mohl rozhodovat o celkovém pořadí a o dramatické momenty rozhodně nebyla nouze…

V kategorii Open se při stejném bodovém zisku i vzájemném zápase (20:18 a 14:16) právě díky lepšímu celkovému poměru míčů z prvenství radovala východočeská dvojice Michal Říha a Míla Sáňka (+20) před jihlavským párem Helar/Vítková (+9). O třetím místě zase rozhodoval až závěrečný vzájemný zápas, ve kterém dvojice Svoboda/Blažek z brněnské Komety udolala mezinárodně složené duo Komarovský/Bo­rovikov (16:14 a 18:16).

V kategorii Mixů už neměla jihlavská dvojice Adéle Vítková a Ondra Helar vážnější konkurenci a turnajem prošla bez jediného zaváhání s poměrem setů 10/0! Statisticky nejsložitějším se tak stalo pořadí na 2. až 4. místě, o kterém po stejném bodovém zisku nerozhodla ani tabulka vzájemných zápasů, ale až vzájemný (u třetího místa dokonce celkový) poměr míčů… – a to v tomto pořadí: 2. Turenová/Prudký (+4), 3. Ondráčková/Říha (-2/-13), 4. Svobodová/Sáňka (-2/-15).

Gratulujeme vítězným párům, děkujeme všem hráčům za účast na tomto finálovém turnaji, ale i všem ostatním za dlouhodobou přízeň a těšíme se na viděnou při již 6. ročníku, který zahájíme v neděli 15.3.2015!

Ricardo, Dan a František

Celkové výsledky Malý Open – Masters 2014

MIX:

 1. Vítková Adélka a Helar Ondřej
 2. Turenová Jolana a Prudký Ladislav
 3. Ondráčková Nela a Říha Michal
 4. Svobodová Klára a Sáňka Míla
 5. Blažková Irena a Blažek Marian
 6. Brávková Doubravka a Kubový Petr
 7. Jůzová Bára a Doležal Petr
 8. Pospíšilová Hana a Svoboda Martin


Open:

 1. Říha Michal a Sáňka Míla
 2. Helar Ondřej a Vítková Adélka
 3. Svoboda Martin a Blažek Marian
 4. Komarovský Petr a Borovikov Arkadiy
 5. Kubový Petr a Hulewicz Mirek
 6. Jurček František a Čapatý Luboš
 7. Foltýn Richard a Doležal Petr
 8. Svobodová Klára a Ondráčková Nela

≡ Zanechte vzkaz