badminton je badec.cz


Čtvrtek na MS 2014 v Kodani


lee_ms_2014_badec-cz

Několik silných momentů proběhlo v rámci čtvrtečního dne Mistrovství světa v Kodani. Tím největším bylo zajisté zranění domácí hvězdy a naděje celé Evropy Jana Jorgensena, které se mu stalo hned v úvodu prvního setu. Od té chvíle byl Jan poloviční, po kurtu už jen chodil a v půlce druhého stavu byl nucen zápas skrečovat. Moc velká škoda, protože v případě vítězství by ve čtvrtfinále Jan hrál  s mladším parťákem Viktorem Axelsenem. Nicméně Victor má výbornou formu a je šance, že neřekl ještě poslední slovo a plně zastoupí Jana v bitvě o medaile s Asiaty! Dnes porazil rozdílem třídy Tien Minh Nguyena z Vietnamu.

Životní formu má na turnaji Eric Pang, který už poslal domů dva asijské hráče a o semifinále si to rozdá s Tommy Sugiarto z Indonésie. Z turnaje jsou bohužel venku jedny z největších favoritek deblu žen, Dánky Pedersen a Juhl. Španělská singlistka Carolina Marin dnes smetla nevídaným způsobem ex mistrini světa, veteránku Číny Yihan Wang.

Turnajem proplouvají jasně a neomylně dvě největší hvězdy dvouhry mužů Chen Long a Lee Chong Wei – nic je zřejmě nezastaví a vše dle jejich výkonu nasvědčuje tomu, že se potkají ve finále.

chen_long

 

≡ Zanechte vzkaz