badminton je badec.cz


Brněnský městský přebor jde do finále

martin_svoboda_badminton Je dobojováno. V brněnském městském přeboru je rozhodnuto o složení finálové skupiny. Rozhodlo o tom 10. kolo, kdy se v obou skupinách A a B utkala ve vzájemném souboji družstva na 2. a 3. místě tabulky v přímém boji o naději na finálovou skupinu a tím i naději na postup do III. ligy pro příští ročník. Pravidelný komentář k soutěži nám opět zaslal Martin Máca Svoboda. Pokračování dále:

Již minulý týden se na kurtech Premiery rozhodlo o tom, že po vzájemné remíze v duelu BC Premiera „C“ vers. SK Podolí „B“ postupuje ze skupiny A do finále nováček soutěže Podolí. Rozhodlo se v dramatickém zápasu ženského deblu, kde si dosud neporažená děvčata z Podolí v nervydrásajícím souboji poradila se svými soupeřkami a remízový boj potom zpečetila Evča Huspeková v singlu.

Ve druhé skupině B se rozhodlo včera večer v Hustopečích. Domácí družstvo zde přivítalo družstvo BC SmartLife Řeckovice. Řečkovice se poctivě připravovali na zápas a společně s hráči vyrazila i početná skupina fanoušků. Při kontrole turniketů v hale jsme potom napočítali jen o 6 fanoušků méně než bylo sparťanů na Anfield Road při souběžně hraném šlágru Evropské ligy ve fotbale FC Liverpool – Sparta Praha. Domácí Hustopeče byly oslabené o neúčast Halky Korábové, BC SmartLife Řečkovice přijeli v plné síle. Domácím stačil bod, ale začátek duelu překvapivě patřil hostům, kteří vyhráli ženský debl a na trojce singlu Ricardo Foltýn ulítal domáci trojku Radka Pleskače ve třech setech. Pro Řečkovice se nakonec, jako rozhodující ukázalo to, že Mira Geršl smolně lehl v koncovce třetí ho setu 21:19 s domácím smečařem Petrem Hytychem a v mixu pravidelně bodující dvojice Tomáš Hornung – Boženka Stropková nedokázala dotáhnout do vítězného konce dobře rozehraný zápas. V mixu za domácí nastoupila Blanka Blažková a tato zřejmě nejlepší hráčka soutěže body nepouští. Po vyhraném singlu zpřesnila i hru v mixu a s parťákem Pavlem Grůzou dotáhli mix k vítězství. Takže před závěrečnými mužskými debly už byl stav 4:2 pro domácí a to jim zaručovalo boj ve finálové skupině. Poslední dvě utkání již pouze potvrdily postup Hustopečí v poměru 5:3. BC SmartLife Řečkovice sice bojovali, ale na finále si budou muset hráči i fanoušci minimálně rok počkat.

Takto vypadá výchozí tabulka finálové skupiny před započetím dalších vzájemných zápasů:
 – 1. BC Hamry nad Sázavou ................ 2 0 0 … 4 body
 – 2. SKP Kometa badminton Brno ..... 1 1 0 … 3 body
 – 3. SK Podolí „B“ .............­.............­......... 0 1 1 … 1 bod
 – 4. TJ AGROTEC Hustopeče .............. 0 0 2 … 0 bodů

Hraje se systémem každý s každým doma venku, přičemž v tabulce jsou již započítána vzájemná utkání ze skupin, která se již ve finále neopakují.

O tom, kdo postoupí do III. ligy přímo a který z týmů půjde do baráže z druhého místa se rozhodne do poloviny května. Sledujte badec.cz !

One Response to “Brněnský městský přebor jde do finále”

  1. Koudas Says:

    dívam se na reportáž a dle složení tabulky o postup z městské soutěže Brna je tady jediný tým z Brna. Podle mě by měly hrát v soutěži města jen oddíly z dané lokality. Ale rozumím, že máte v soutěží velké množství družstev a tak se to hraje vše v rámci této ligy, asi by bylo vhodné opustit název městská liga a používat spiše název krajská či oblastní liga.

≡ Zanechte vzkaz