badminton je badec.cz


BCC Řečkovice versus SPK Kometa – něco málo k odlehčení ke skoro konci badmintonové sezóny

IKONA_ZAMILOVANÝ HÁJEK Ve stejný den a čas, kdy vrcholilo finále badmintonové 1. ligy se v jehnické badmintonové aréně odehrálo utkání s úplně opačnými ambicemi, a sice severobrněnské derby mezi domácími BCC Řečkovice a SPK Kometou. Byl to poslední špíl sezóny, navíc o poslední místo v nejnižší regionální republikové městské soutěži, ze které naštěstí nelze sestoupit. Atmosféra byla patřičně vyhecovaná. Lítaly rakety, ostrá slova a zatlačovala se i boule na čele Boženky z týmu BCC.

Pokračování komentáře a první foto přímo z terénu zde:
Vítězství v poměru 5:3 nakonec zcela zaslouženě urvala Kometa, pro kterou to bylo zároveň i premiérové vítězství sezóny. Naopak pro BCC to byla i přes značné posílení kádru jedna z nejhorších sezón, která přes počáteční ambice a po základní části, kdy k postupu do skupiny o 5. až 8. místo chyběl jediný vítězný set dopadla až příliš krutě.

Poslední flek není samozřejmě lichotivý, ale hráči BCC ho nakonec po počátečním rozčarování přijali a navíc po předchozím vzájemném derby, které skončilo 4:4, splnili vyřčené přání ředitele Komety „Mácy“, že poslední mančaft soutěže bude hrát další sezónu na otevřeném hřišti v „Zamilovaném hájku“ v Řečkovicích. Tvrdé jádro Řečkovic Richard Foltýn a nažoldovaný Standa Janeček s půvabnou fotografkou Katkou neponechali nic náhodě a ihned po prohraném utkání vyjeli společně očíhnout terén či spíš louku v „Zamilovaného hájku“. Počasí moc nepřálo – pršelo a foukal lehký severozápadní vítr. Badec přes fotbalovou branku se ale dal hrát – jen se dal do míčku malý šutr, aby moc nezanášel a odehrálo se pár slušných výměn …viz foto níže. Na příští sezónu pouze více zahloubíme branku, aby nebyla tak vysoko improvizovaná síť, srovnáme pár krtinců, nalajnujeme plac a může se hrát. Dřevěné toprakety z Kysuckých drevarských závodů a jednotné zahradnické dresy s logem kukuřice jsou už také objednány.

ZÁPAS_ZAMILOVANÝ_HÁJEK

Pro další sezóny by bylo vhodné založit novou místní jihomoravskou tradici, kdy by poslední tým soutěže hrál další rok v Zamilovaném hájku. Podmínky budou určitě vynikající, kurt vždy dokonale připraven, o diváky z nedaleké chatové osady nouze jistě taky nebude. Další tým, který tak přebere pomyslnou štafetu bude mít vše v pohodě zajištěné. Náklady na provoz budou též minimální, pouze bude potřeba jednou za čas zastřihnout anglický trávník. První wimbledondsko – řečkovický badmintonový kurt je tak na světě a v případě zájmu široké veřejnosti nebude problém vybudovat třeba 50 dalších kurtů.

Tímto se tak otevírají další neomezené možnosti pro případné další sponzory tohoto krásného sportu. Těm stávajícím tímto děkujeme za podporu v této nepovedené sezóně, ze které se jistě všichni poučíme do té následující.

S pozdravem za BCC Řečkovice Standa Janeček a Richard Foltýn.

≡ Zanechte vzkaz