badminton je badec.cz


Východočeši na badminton turnaji VŠ ligy v Brně

badminton VS Liga turnaj 18.6.2011Míla Sáňka nám poslal reportáž o pokusu hráčů z východních Čech uzmout v baště badmintonu v Brně nějaký ten cenný kov. Děkujeme za fajn reportáž a blahopřejeme výhercům turnaje. Výprava z Východních Čech ve složení Jaro Jakubčin, Jirka Jablonský a Míla Sáňka vyrazila v sobotu 18.6. dobýt Jižní Moravu při badmintonovém klání pořádaném Michalem Faltusem z VŠ ligy. Kategorie pokročilých začínala až v 11:30, takže jsme v poklidu dorazili do Jehnic, kdy jsme cestou samozřejmě vedli řeči hlavně o badmintonu. Jen tak mimoděk jsme zmínili i myšlenku: „Hlavně, abychom spolu nehráli v jedné skupině.“ První zklamání nám po příjezdu připravil favorit turnaje Juraj Hudák, který stihl ráno odehrát ještě 10 setů na turnaji Sten. Vyčinil nám, proč jsme se tam taky nepřihlásili, když už se trmácíme přes 150 kilometrů. Uznali jsme to jako velkou promarněnou šanci na pořádný badmintonový zápřah. Snad někdy příště. Druhé zklamání jsme si připravili sami…

Badminton VŠ Liga Brno

…když se mi podařilo nalosovat k nasazenému Jirkovi sebe i Jara. Jaro to komentoval slovy, že pokud mě ještě někdy uvidí na začátku turnaje u stolku pořadatelů, zpřeráží mi obě ruce. Ve skupině nás doplnil ještě Zdeněk Řičánek st. Rozlosovány byly i zbývající 3 skupiny a všech 16 borců se čile pustilo do hry. Tento turnaj se tradičně hraje pouze na 2 sety do 11 bodů, takže než se člověk rozkouká, stojí málem ve sprše a jede domů. Proto je každý bod důležitý. V naší skupině jsme všichni porazili Zdeňka a černý Petr v podobě 3. místa tentokrát padl na Jara, jemuž zlomila vaz porážka 0:2 s Jirkou, kterou už remízou 1:1 se mnou nezachránil, protože mně se povedlo Jirku porazit. V dalších skupinách zápasy probíhaly stejně plynule. Prosazovali se v nich hlavně nasazení borci jako ze Stenu utahaný Juraj Hudák, precizní a bezchybný Petr Havránek, mladší Zdeněk Řičánek urval alespoň 2. místo, když ho na skóre přeskočil Jindra Schick. Následné spodní play-off po třech výhrách ovládl již dostatečně, ale pozdě rozehraný Jaro. Ve čtvrtfinále minulý vítěz Juraj Hudák nestačil ve 3 setech na Zdeňka Řičánka mladšího. Jirka Jablonský trefoval příliš mnoho autů a dobré míče mu Petr Havránek vracel nechytatelně zpět. Mně se povedlo pestrou hrou porazit tvrdě smečujícího Kamila Zeleného a Jindra Schick si poradil s Lukášem Pochopem. První semifinále (hrané do 15 bodů) proti Jindrovi Schickovi ovládl soustředěný Petr Havránek a netrpělivě očekával svého soupeře. Tím jsem mu byl nakonec já, když jsem zvládl konfrontaci i s druhým Zdeňkem Řičánkem v jednom dni. 3. flek po souboji poražených semifinalistů pro sebe nakonec urval Zdeněk.

michal_faltus_s_vitezem

Finále přineslo velký boj, moji těsnou výhru v 1. setu 15:13, kterou mi Petr následně stejným poměrem oplatil v setu 2. Rozhodující set sedl lépe Petrovi, prodal všechny svoje zkušenosti a získal ho, podporován z lavičky manželkou a dcerou, pro sebe v poměru 15:10. Zasloužená výhra a výborný taktický výkon Petra Havránka. Ještě jednou gratuluji, Petře!

VŠ Liga badminton Brno

I přes odsunutí na 3. místo ve skupině se Jaro uvolil, že nás s Jirkou (který nakonec uhrál celkové 5. místo) odveze i zpět domů. Nezapomněl nám však celou cestu připomínat známé přísloví „Pro dobrotu, na žebrotu.“, trestat nás poslechem slovenských dětských písniček a při vystupování se s námi loučil slovy: „Tak se mějte a pěkně děkuju.“ My taky, Jaro :-)

Čtenáře badec.cz zdraví

Míla Sáňka

2 Responses to “Východočeši na badminton turnaji VŠ ligy v Brně”

 1. Jaro Says:

  Ahoj Mílo!

  Od soboty 19.6.2011 vozím v aute železnú tyč s paramerami 90×2.5cm, 3.5kg. Jak ťa uvidím ešte niekedy niekde niečo losovať, mlátim ťa okamžite cez prsty! Ak to nepomôže, do hlavy!
  Máš zákazanú päťmetrovú zónu od organizátorov akéhokoľvek turnaja na dobu 10 rokov!

  Jaro

  P.S. A díky za kvalitné lekcie badmintonu od teba i Juraja Slivky Jablonského! :-)

 2. Míla S. Says:

  Aha, tak už konečně znám parametry tvojí rakety. V sobotu v Jehnicích jsem si marně lámal hlavu, s čím to vlastně hraješ :-)

≡ Zanechte vzkaz