badminton je badec.cz


Reportáž ze sobotního turnaje v Rychnově

badmintonový turnaj RychovTuto sobotu proběhlo několik badmintonových turnajů – nejprestižnější sestava tentokrát odjela na Slovensko do Ilavy na Victor Tour, v Brně proběhlo 7. Mistrovství Brna (velká škoda kolize termínu dvou prestižních turnajů) a v Rychnově singlový turnaj neregistrovaných hráčů, první reportáž je od Míly Sáňky právě z tohoto turnaje. V BR Sport Centru v Rychnově nad Kněžnou se v sobotu 28.5. uskutečnil 2. z plánované série 4 turnajů, které mají letos proběhnout. Končící badmintonová sezóna přilákala pouhých 10 singlistů, kterým pořadatelé dali k dispozici 4 kurty a volnou ruku v organizaci. Ranní optimismus tak vedl k „šílenému“ rozhodnutí hrát každý s každým na 2 vítězné celé sety. V průběhu dne se myslím našel málokdo, kdo tohoto rozhodnutí trochu nezalitoval. Však považte, že během 5 hodin někteří borci odehráli až 21 plných setů. 

badminton_rychnov1

Místo ranního nadšení se tedy postupně dostavovala únava, skreče i křeče, ale nikdo nechtěl dát svoji kůži lacino, což dokládá první trojice hráčů, kteří si navzájem uštědřili jedinou porážku v turnaji. O jejich konečném umístění rozhodoval tedy celkový poměr setů. V účasti se Rychnováci tentokrát nechali zahanbit od přespolních, kdy až z Prahy dorazil Hubert Horák, nepočítáme-li Caseyho Lima (původem z Malajsie). Z pardubické amatérské H Centrum ligy se objevili 4 hráči a potvrdili svoje kvality ziskem 7. a prvních 3 míst. Konečné pořadí tedy bylo toto:

badminton_rychnov2

1. Casey Lim, 2. Michal Říha, 3. Miloslav Sáňka, 4. Jaro Jakubčin. Jaro dorazil z Malých Svatoňovic tentokrát sám, bojoval statečně a nestačil pouze na první trojici hráčů, čímž udělal největší radost mně, že jsem ho konečně asi po 3 letech utkávání se porazil.

badminton_rychnov3

Po dvou odehraných turnajích, kdy se každé umístění boduje, je průběžné pořadí na špici toto: 1. Míla Sáňka (35 bodů za 1. a 3.místo), 2. Michal Říha (32 bodů za 3. a 2. místo), 3. Jaro Jakubčin (30 bodů za 2. a 4. místo). 3. turnaj by se měl konat na podzim, na stránkách badec.cz se určitě objeví pozvánka.

Na setkání na kurtech se těší hrající reportér

Míla Sáňka

≡ Zanechte vzkaz