badminton je badec.cz


Naděj na otevření kurtů 30.11.2020

Closed courts

Ač jsou plné dopravní prostředky, lidi se kupí v supermarketech u akčních slev (nejen potravin), tak badmintonové kurty jsou stále zavřeny. Těžko se polyká hořkost tohoto stavu a hlavně skutečnost, jak nebezpečné a rizikové jsou 2 osoby na badmintonovém kurtu o ploše 80 metrů čtverečních, které hrají přes síť, každý ná své půlce? Zodpovědným přístupem, tj. nezdržováním se v šatnách, dodržováním pravidla 3R v areálu sportoviště před sportem a po něm by se zrovna náš sport badminton neřadil mezi problematické skrze šíření viru covid 19. Riziko je minimální v porovnáním s otevřenými obory, provozovnami a službami. I u toho výdejového okénka obchodů, restaurací (častokrát uvnitř) je větší koncentrace osob a šance na přenos viru…

Náš sport doplatil na obecné prohlášení vlády o uzavření vnitřních sportovišť, které mělo dozajista být propracovanější, konkrétnější. Slízli jsme to spolu s kolektivními vnitřními sporty jako jsou volejbal, basketbal, házená, florbal, futsal, cvičební lekce … atd, kde je ovšem nařízení logické, jedná se o kolektivní, většinou kontaktní sporty. Spolu s námi může uzavření snad více proklínat už jen halový tenis, kde jsou 2 hráči na ještě větší ploše. O možnost si zahrát badminton, udělat něco pro své zdraví s minimálním rizikem nákazy jsme přišli. Hodně trpí i provozovatelé kurtů (bez kompenzací za ztráty, ušlý zisk, nucené zavření). Hluboko do kapsy teď mají profesionální trenéři v drtivé většině fungující jako OSVČ. Formu hledají závodní hráči pod úrovní reprezentace, kteří nemohou vůbec trénovat vevnitř – stávají se z nich víceméně běžci či cyklisti :)

Malá naděj nám svitla v podobě prohlášení vlády, že 30.11. 2020 má situace dle tabulky PES při příznivém vývoji pandemie přejít do stupně č. 3, kde je povoleno sportování ve vnitřním prostoru do počtu 10 osob.

Tak pevně doufáme, že se podaří v prosinci se vrátit zpět na kurty, alespoň individuálně, klidně i za přísnějších podmínek, už jsme to zažili na jaře.

≡ Zanechte vzkaz