badminton je badec.cz


Jak jsem našel stránky MMČR..

Fotogalerie_badec.czVzpomněl jsem si dnes, že v září bývá v Čechách badmintonové MMČR a napadlo mě, jet se tam podívat. Po zkušenostech s bídnou propagací loňského turnaje, kterou tehdy kritizoval i Petr Koukal (článek zde) a svazový šéf marketingu pan Kašpárek okomentoval slovy: „Kdo chce, tak si informace najde.“, jsem se začal pídit, jak se to má s turnajem letos. Na svazových stránkách jsem objevil odkaz na samostatné stránky turnaje http://www.mmbadminton.cz/. Poctivě jsem se začetl hned do úvodní stránky a nechal se zlákat prohlášením o „světové úrovni turnaje“. Dál jsem se ale nestačil divit množství gramatických chyb a kostrbatých formulací. Nejsem češtinář, ale myslím si, že ke světovosti turnaje patří i bezchybná prezentace. Koukněte sami na pár chyb, které jsem letmo objevil. Odkaz zde. Míla Sáňka

5 Responses to “Jak jsem našel stránky MMČR..”

 1. jura Says:

  <!--texy-->Jo, tak, ono se to koná. :-)

  Tak sice už opraveno, ale evidentně to stejně neprošlo nezávislou korekturou, protože ta by ještě odhalila:

  • „… následná autogramiáda .“ – mezera před tečkou?
  • „… lodí večerní Prahou“ – tady pro změnu tečka chybí

  možná i

  • „15 000$“ v české verzi – $15 000?
  • „Organisation team“ v anglické verzi – skutečně s „s“?

  Slušné prezentace, které silně využívají Javascript, upozorní na nutnost neo vhodnost jeho zapnutí, je-li vypnutý nebo blokovaný.

  No nic, třeba za rok.

 2. Michal Šot Says:

  <!--texy-->Dobrá práce Mílo!

  Jen bych doplnil, že dle stránek MMČR se nachází na stejné adrese hotel Belvedere i Orea Hotel Pyramida, aspoň to tak uvádí adresy uvedené pod názvy hotelů. Navíc u hotelu Belvedere je na přiložené mapě zobrazen „hotel“ Olympik a Orea Pyramida se nachází na samotném břehu Vltavy, ne-li v ní.. ;-) Předpokládám, že si stejně každý adresu daného hotelu najde správně, ale když už to tam umístili, mohli tam zároveň uvést správné informace.

 3. Míla Sáňka Says:

  <!--texy-->Ahoj Michale.
  Evidentně je na stránkách víc chyb. Ale úvodní stránka je už opravená, tak třeba dojde i na tebou objevené nesrovnalosti.

 4. Máca Says:

  <!--texy-->Letos jsem byl delegován na valnou hromadu ČBaS, kde jsem měl poprvé možnost na živo zažít pana Kašpárka jako marketingového zástupce svazu. O panu Kašpárkovi jsem slyšel pouze to špatné, ale bylo to pouze z doslechu resp. z různých článků z badmintových webů. Ovšem to co jsem se od něj dozvěděl na valné hromadě mě úplně šokovalo. Ve slovní přestřelce s panem Petrem Koukalem starším pan Kašpárek zcela vypadl z role a nebyl absolutně schopen reagovat na věcné připomínky ze stran delegátů při vyjadřování se k tématu MMČR 2014. Vrcholem bylo zjištění, že pan Kašpárek dostal dokonce finanční odměnu ze svazových peněz. Pane bože !!! za co ??? Pan Kašpárek dostal badminton naservírovaný na stříbrném podnosu. Badminton u nás zažívá obrovský boom a je na schopností pověřených lidí, aby tohoto faktu využili ku prospěchu badmintonu. Co však pan Kašpárek s předsedkyní svazu v zády udělal pro badminton ? Nezaznamenal jsem jedinou akci, která by ukázala náš sport veřejnosti, bez které rozvoj žádného malého sportu není myslitelný. Badminton se srovnává s florbalem , na VH dokonce s biatlonem. Florbal se dostal na úroveň, že se v Česku hraje největší florbalový turnaj na světě a biatlon ? Tak to je všem jasné, kde ten je díky schopnostem pana Hamzy. Pan Hamza dokázal udělat z brněnského ženského basketbalu opakovaně nejlepší tým Evropy a v biatlonu potom trefil terč do černého. Popularita tohoto, také malého sportu je úplně někde jinde. Tak a jsem u toho. Pan Kašpárek dostal peníze a ještě měl možnost čerpat ze skvělých brněnských MMČR. Toto v minulén roce zcela podcenil a bohužel ani letos to nevypadá, dle článku na stránkách MMČR, o mnoho lépe. Ale nebudeme předbíhat. Letos pořadatelům MMČR nahrává to, že je olympijská kvalifikace a tak lze očekávat řadu výborných hráčů z celého světa, kteří touží po bodech. Třeba to vyjde a pošlapaná, či spíše zašlapaná úroveň předešlých MMČR půjde aspoň trochu vzhůru.

 5. Karel Kotyza Says:

  <!--texy-->Upozornění na chyby a překlepy na stránkách MMČR je zcela na místě. Ten text snad není tak dlouhý, aby ho po sobě autor nemohl zkontrolovat nebo si na to někoho sjednat. Jen si myslím, že s ním nemá nic společného pan Kašpárek. Celý organizační výbor MMČR je na těch webových stránkách podepsán (včetně fotografií). A ejhle vidím tam i horlivého kritika minulého mistrovství pana Petra Koukala .......
  Nicméně na starosti by to měl mít pravděpodobně spíš ředitel marketingu pan Jindřich Knodl. Nebo ne?

≡ Zanechte vzkaz