badminton je badec.cz


Jak to bude s turnaji u nás, i ve světě?

all_england

Aktuální situace skrz pandemii covidu přináší velký otazník všem pořadatelům turnajů, hráčům i fanouškům badmintonu. Limity na shromažďování osob prakticky neumožňují uspořádat žádnou větší akci s diváky a avizované blížící se přísné limity shromažďování osob omezí i pořádat turnaje pro hráče samotné. Obcházet  nastavená pravidla nelze, hrozí velké sankce pořadatelům, trestní stíhaní, tak nezbývá než doufat, že se situace postupně uklidní a pandemii se podaří udržet na uzdě tak, aby se mohly turnaje pořádat.

Příkladem může být oznámení vlády v Anglii k velkým akcím, ke kterým patří i nejslavnější badmintonový turnaj All England 2021. Pokud se výrazně nezlepší situace v následujících 6 měsících, tak turnaj bude bez diváků, či vůbec. Což by bylo poprvé od druhé světové války, kdy by turnaj nebyl uspořádán.

Podíváte li se na přehled kalendáře turnajů na Badminton Europe, link najdete zde, tak děsivě téměř u každého turnaje podzimu dopsáno slovo CANCELLED. 

Hledat motivaci se připravovat u závodních hráčů, udržovat se v top formě bez turnajů a bez vidiny možnosti svoji formu „prodat“ na velké akci, získat body do žebříčku, musí být v současné době velkou psychickou zátěží. Kam směřovat načasování formy? Podpoří mě sponzoři, když nejsem nikde vidět? Budou olympijské hry? Mám trénovat naplno, či se jen udržovat v základní kondici a čekat co bude? Pustí mě do zahraničí? Mohu se vrátit ze zahraničí bez nucené karantény? Spousta podobných otázek se honí v hlavách sportovců a odpověď se těžko hledá.........

Za server badec.cz pevně veříme, že toto šílenství kolem pandemie snad brzy skončí, naučíme se s tím žít, aniž bysme sportovcům brali možnost utkávat se na poli sportovním, i za předpokladu, že podmínky nebudou takové, jako dřív, hlavně ať se sportovní/bad­mintonový život zcela nezastaví.

≡ Zanechte vzkaz