badminton je badec.cz


Reportáž z turnaje dětí v Brně

turnaj_deti_brnoRozloučením pro děti s turnajovou sezónou byl v sobotu 30. května 2015 velký turnaj v hale VUT na ul. Purkyňova, který na závěr sezóny pořádal oddíl SKP Kometa Brno. I když byly drobné obavy z již přicházejícího letního počasí nakonec se turnaje zúčastnilo 68 dětí, což je dosud pořadatelský rekord oddílu SKP Kometa Brno. Díky 6-ti kurtové hale si však tento počet mohli pořadatelé dovolit a vše po celý den pěkně klapalo a nakonec se i s tímto mega počtem hráčů vešli do časového prostoru, který byl na turnaj vyhrazen.

Protože se jednalo o poslední turnaj, tak bylo prioritou, aby si všichni hráči dostatečně zahráli a odcházeli z turnaje spokojení. I z tohoto důvodu se hrálo „Švýcarem“ a avizovaných 5.kol bylo dostatečnou porcí pro všechny. Jak to dopadlo?

P1070023

Kluci a holky od ročníku 2000 až do ročníku 2007 byli rozděleni do tří kategorií. Registrovaní kluci hráli v kategorii HARD Chlapci, registrované dívky v kategorii HARD Dívky a ti ostatní bez rozdílu, zda jsou registrovaní nebo neregistrovaní hráli ve společné kategorii Medium, která po dohrání byla ještě rozdělena věkově na MEDIUM MINI (ročníky 2007–2004) a MEDIUM (2003 –2000). Pro některé malé hráče v kategoriích Medium to byl první turnaj v životě, ale na jejich nasazení a bojovnosti to nebylo vůbec znát.

Medium se hrálo na dva hrané sety do 11 bodů s tím, že se hrálo na lepší prohru při dosažení 7 bodů. To byla právě ta hranice, kdy i poražený si zapsal bodík do celkové tabulky a vítězi setu sebral z celkového počtu 3 bodů jeden bodík. V kategoriích HARD se hrálo na „dva“ do 15 bodů s hranicí lepší prohry při dosažení 10 bodů.

Turnaj byl velice dobře obsazen předními hráči žebříčku naší Jihomoravské oblasti a přijela i skupinka hráčů z Olomouce, kteří čeřili hladinu výsledkové listiny na čelních pozicích. Zápasy se střídaly v rychlém sledu bez prodlev a organizační tým u výpočetní technicky složený z hráček pořádajícího oddílu SKP Kometa Brno Hanka Pospíšilová a Katka Pelcová vysílal na kurty jednu dvojici za druhou a body tak naskakovaly hráčům do tabulky pěkně jeden po druhém.

Hráči kategorie Hard a i ti zkušenější z Media se postarali o rozhodování všech zápasů. I ti nejmenší sledovali poctivě dění turnaje na výsledkové tabuli a tak vždy největší rozruch byl při vyvěšení dalšího kola. No a po zapsání posledních výsledků zbyl v době vypisování diplomů a přípravy dárků pro úspěšné hráče ještě čas na volnou hru. Kurty se samozřejmě na tuto chvíli rychle zaplnily a potom nastalo slavnostní vyhlášení u loga sponzora turnaje firmy LI-NING. Nejprve pořadatelé odměnili úplně ty nejmenší, kteří našli odvahu a vběhli na kurty coby úplní nováčci nebo svým věkem patřili k těm nejmenším. Pro medaile , diplomy a věcné ceny si nakonec přišli ti nejúspěšnější v jednotlivých kategoriích. Tak pojďme pěkně popořadě od těch nejmenších:

MEDIUM MINI (2004–2007):

 1. Jindřich Kabelka (Lokomotiva Břeclav)
 2. Matyáš Kšír (Badminton School Brno)
 3. Patrik Juřica (Badminton School Brno)

MEDIUM (2000–2003)

 1. Adam Oberaltr (Badminton School Brno)
 2. Lukáš Voříšek (SKP Kometa Brno)
 3. Filip Vraštil (SKP Kometa Brno)

HARD Dívky

 1. Adéla Zachová (Start Jihlava)
 2. Nikola Kubová (Badminton School Brno)
 3. Linda Chamrádová (Badminton School Brno)

HARD Chlapci:

 1. Martin Dostál (Sokol Veselý Jehnice)
 2. Chumchal Martin (BK Omega Olomouc)
 3. Vojtěch Poříz (TJ Start Jihlava)

Odkaz na fotogalerii najdete zde. Společná fotka je zde (kliknutím plná velikost)

IMG_1928

≡ Zanechte vzkaz