badminton je badec.cz


Adam si zatrénoval i s Axelsenem

axelsen_odense Adam Mendrek nám poslal dojmy z dalšího tréninku, který s ním absolvoval i Viktor Axelsen. Viktor je dánský juniorský reprezentant, který porazil na mistrovství světa juniorů 2010 v mexické Guadalajaře všechny soupeře a získal zlatou medaili. Hovoří se o něm jako o nástupci Petera Gadeho a velké naději evropského badmintonu v silné konkurenci asijských hráčů.

Článek Adama je zde: Dnes jsme měli mít jediný den volna, jenomže jsme se včera s Lennartem dohodli, že budeme od 13:00 do 16:30 hrát zábavné a normální zápasy. Velkým překvapením byl příjezd Viktora Axelsena, který přijel z Kodaně, kde se připravoval se seniorským národním týmem. První, co jsme hráli byly tzv. anglické debly, kde jsou na kurtu 4 hráči, ale každý má svojí půlku kurtu a určitý počet životů. Tentokrát měl každý 16 životů a když zkazil, nebo nechytil míček, odpočítával si body, dokud neměl nula.

Poté jsme šli hrát buď debly, nebo singly. Lennart mě poslal na singla. Hrál jsem 3 sety a všechny 3 je vyhrál. Z toho mám obrovskou radost, že jsem dokázal všechny vyhrát a navíc nepustit soupeře nad 10 bodu. Pak jsme měli 20 minut pauzu. Velmi příjemné bylo, když Lennart udělal občerstvení, kde bylo k jídlu ovoce jako banány, jablka a nektarinky. Každý si mohl vzít, kolik chce.

Po těchto 20 minutách jsme šli znovu hrát zápasy, ale tentokrát na krabicové hřište a s omezením, že hráč může zahrát pouze 1 výhoz ve výměně. Na konec tréninkových zápasů jsem hrál poslední 3 sety se 3 různými hráči a všechny je také vyhrál. Mám obrovskou radost z dnešního badmintonového „turnaje“ a to ještě dnes večer jdeme celý klub do restarace, kde oslavíme zahájení nové sezony. Mějte se hezky! Adam Mendrek

≡ Zanechte vzkaz