badminton je badec.cz

Adam Mendrek – další reportáž z Dánska

NedelchevaAdam Mendrek nám zaslal z Dánska další reportáž, tentokrát jeho pohled na ligový zápas. Reportáž je zveřejněna též na stránkách badmintonové školy jeho otce Tomasze Mendreka. Zdravím všechny čtenáře badec.cz a badminton-school.cz " Ligový zápas mezi Odense a Ikastem" Dnes se odehrál velký den. Hrál se 1. zápas druhé nejvyšší dánské badmintonové ligy v nové sezoně 2011/2012. V odenské OBK hale v 18:30 nastoupili rivalové a to domácí klub Odense proti hostujícímu Ikastu. V týmu Odense hrají velké hvězdy. Nejprve uvedu z žen 14. hráčku světa, Bulharku Petya Nedelcheva. V mužské části zde nastupuje juniorský mistr světa a Evropy, největší talent Dánska po Peterovi Gademu a to je Viktor Axelsen.

axelsen_badminton

Teď se drží na 33. pozici světového žebříčku. A chtěl bych zde uvést ještě jednoho hráče. Jmenuje se Mads Conrad. Je to deblista, který teď na mistrovství světa v Londýně uhrál se svým parťákem Jonasem Rasmussenem čtvrtvfinále a drží si 13. místo na světě. 1.dánská divize se hraje na 13 zápasů. 4 mužské singly, 2 ženské singly, 3 mužské debly, 2 ženské debly a 2 mixy. Takové týmové zápasy trvají asi 3 hodiny, protože se hraje na 3 kurtech.

Odense nakonec porazilo Ikast 8:5. Je to velmi dobrý výsledek do začátku nové sezony. Na tento zápas se přišlo podívat okolo 400 lidí! Byla tam velmi výborná atmosféra! Lidé povzbuzovali, fandili a hleděli na výborné zápasy! Chtěl bych Vám krátce povykládat o dvou zápasech, a to o ženském 1. singlu a mužském 1. singlu.

V ženském singlu proti sobě nastoupily obě jedničky týmů. Za Odense to byla 14. hráčka světa Petya Nedelcheva a z Ikastu to Kristína Gavnholt (Ludíková). Kristína v prvním setu vzdorovala Petye, jejímu nátlaku a rychlé, útočné hře, kde ale v konci už nestačila a první set prohrála 21:17. Ve druhém setu Petya utekla Kristíně na rozdíl 7 bodů a vyhrávala už 11:4, ale po přestávce to Kristína pomalu stahovala až do stavu 11:9. Poté si už Petya udržela vedení a nepustila ho až do konce. Petya vyhrála ve dvou setech 21:17 a 21:12.

V mužském singlu proti sobě nastoupili Viktor Axelsen. Proti němu nastoupil Midgaard z Ikastu. Midgaard dobře zahájil začátek obou dvou setů, kde se až do poloviny držel s Viktrorem, ale po přestávce začal Viktor hrát neuvěřitelný badminton. Nekazil, dostával se do útoku a hlavně použil svoji obrovskou zbraň a to je obrana! Říká se, že má jednu z nejlepších obran na světě! Když se dostal do útoku, tak prostě Midgaard neměl šanci vyhrát! Viktor se svými 187 cm zasahuje míček ve výskoku minimálně 3 metry nad zemí, čili úhel smeče je tak výborný, že jde od pásky dolů a protihráč nemá žádnou šanci jej chytit! Navíc oba mečboly proměnil fintou. Viktor získal oba sety poměrem 21:11 a 21:11! Byl to znovu velký zážitek, který si dovezu domů!