badminton je badec.cz

Adam Mendrek ve čtvrfinále v Chorvatsku

adam_mendrek_badec_czAdam Mendrek odehrál výborný turnaj v Chorvatsku, napsal nám k němu i komentář, zde Vám ho přinášíme. Na turnaji zazářila nejvíc z našich Lucie Černá, která vyhrála mix i singl, gratulujeme. Míra Janáček taky perfektní výsledky. Komplet přehled výsledků turnaje najdete zde. Našim mladým gratulujeme. Komentář Adama zde:

Po prvním kole, kde jsem porazil Poláka Jakuba Krolaka 21:7 a 21:15 jsem ve druhém kole nastupoval proti dobře hrajícímu Bulharovi Zlatko Ilchev. Hned od prvního míčku tvořil nátlakovou hru, se kterou jsem měl ze začátku problémy. Dokázal jsem se z toho dostat a zahrát pár přesných úderů k čarám, kde jsem měl navrch. Po 25 minutách jsem Bulhara porazil 21:12 a 21:13. Ve třetím kole to už nebylo nic lehkého. Hrál jsem proti nejlepšímu Polákovi kategorie do 17 let, který byl nasazený jako 9/16. Mateusz Swierczynki byl asi o hlavu větší jak já, hrál velmi nátlakovou hru a byl rychlý. Na to jsem se už připravoval před zápasem. Hned od prvního míčku to byl boj o každý míč! Rychlé, pestré výměny. Takto vypadala naše hra. V prvním setu jsem vyhrál já 21:14. Ve druhém setu jsem si nechal utéct začátek a už jsem ho nedokázal stáhnout. Druhý set prohrávám 16:21. Ve třetím setu mi utíká začátek a prohrávám po nevynucených chybách 2:6. Říkám si, že musím něco změnit. Začal jsem hrát delší výměny. To je ono. Začal dělat chyby a já stahuju. V polovině 3. setu vedu 11:10 a jdu na lepší stranu. Svůj náskok zvětšuji! Rozehrávám si míče na síti a snažím se je přesně roztočit,  aby se dostal pod tlak a musel vyhodit a já zasmečuji! Třetí set vyhrávám 21:17! Mám ohromnou radost, protože mez tento zápas mě posunul mezi 8 nejlepších hráčů na turnaji! Toto je můj životní výsledek na mezinárodní scéně!

O postup do semifinále hraju proti 1. nasazenému Slovinci Urbanu Turkovi. Do zápasu jdu s tím, že nemám co ztratit! Chtěl jsem si ten zápas užít, ale Urban svojí rychlou a nátlakovou hrouv prvním setu poráží 14:21. Říkám si, že nesmím mít z něho takový respekt! Druhý set jsem pořád ve vedení a hraji s ním dlouhé výměny. Kazí! Druhý set vyhrávám 21:17! Ve třetím setu ale Urban znovu najde síly a vyhrává v polovině 6:11. Snažím se vyvíjet tlak všude možně. Když už musím vyhodit, zahrávám balon úplně na zadní lajnu, abych se mohl připravit na obranu! Stahuji, ale Urban si už nenechá vzít vítězství a já prohrávám rozhodující set 14:21. Mrzí mě to, ale jsem velmi rád z mého výkonu, který jsem tady předvedl!

Mám obrovskou chuť do další práce, a chci být dobře připravený na další Circuit, který se hraje za 12 dní ve Slovinsku. Urban nakonec celý turnaj vyhrál a potvrdil tak roli nasazené 1 turnaje. Chci tímto všem poděkovat za podporu jak na Facebooku, tak smskou! Moc si toho vážím a budu tvrdě makat, abych příště stál na stupních vítězů!