badminton je badec.cz

Reportáž z Pinkálisti Tour – Ústí nad Labem

IKONA_USTI_NAD_LABEM_6 Z Ústí nad Labem, jmenovitě od organizátora turnaje a našeho kamaráda Pavla Vorlíčka dorazila na badec.cz reportáž z 2. badminto­nového turnaje ve čtyřhrách ze série PINKÁLISTI TOUR, kterou rádi zveřejňujeme. Pavel je nejen velkým propagátorem badmintonu v severočeském regionu, ale i neméně kvalitním hráčem což opět potvrzuje i výsledková listina tohoto turnaje. Výsledky turnaje a fotogalerii k turnaji naleznete na konci reportáže.

Reportáž od Pavla Vorlíčka zobrazíte dále kliknutím zde:

Po několika měsíční pauze, která trvala od konce září, kdy jsme poprvé uspořádali badmintonový turnaj PinkálistiOpen, se opět v ústecké sportovní hale SKP uskutečnil 19.02.2011 na čtyřech kurtech druhý turnaj ze série PinkálistiTour. Počet startujících se tentokrát zastavil na čísle 55. Díky tomu narostl i počet odehraný zápasů na 97 !!! Neregistrovaní hráči badmintonu, kteří přijeli zejména z Mostu, Prahy, Teplic a dalekého Dvora Králové, se střetli v tradičních kategoriích, tedy pánská, dámská a smíšená čtyřhra. Turnaj odstartoval hned po deváté hodině, kdy byly zahájeny boje v pánské čtyřhře. Díky velkému počtu zápasů bylo finále smíšené čtyřhry odehráno až v 19 hodin. Mezi nejúspěšnější hráče turnaje opět patřila hrající kapitánka ústeckých Pinkálistů Jana Pilařová, která získala první místo ve smíšené čtyřhře spolu s Pavlem Vorlíčkem, a druhé místo v dámské čtyřhře, kde vytvořila dvojici s Adélou Hruškovou. Další domácí zástupce Pavel Vorlíček vybojoval dvě první místa, ve smíšené čtyřhře s již zmiňovanou Janou Pilařovou a spolu s Tomášem Sýkorou opanovali pánského debla. Tomáš Sýkora pak ještě přidal druhé místo ve smíšené čtyřhře, kde spolu s Lenkou Fišerovou předváděli kvalitní a vyrovnané výkony.

Ve smíšené čtyřhře tedy prošla hladce turnajem dvojice Pilařová – Vorlíček, která neztratila za celý turnaj ani jeden set. Do finále se nakonec probojoval nově utvořený teplický pár Sýkora – Fišerová, který v semifinále vyřadili příjemné překvapení turnaje, a to pražskou dvojici Popelková – Popelka 2:0. Dvojice Pilařová – Vorlíček postoupila do finále po semifinálovém boji s ambiciózním mosteckým párem Trabelsi – Svítek 2:0. Finálový zápas pak skončil poměrně hladkou výhrou ústeckých pinkálistů 2:0 a ti tak mohli slavit premiérovou zlatou medaili na domácím turnaji.

Pánská čtyřhra se stala kořistí páru Vorlíček – Sýkora, který za celý turnaj ztratil pouze jeden set ve čtvrtfinálovém zápase s obhájci loňského stříbra, a to dvojicí Imlauf – Imlauf. V semifinále vyřadil mosteckou dvojici Svítek – Zeman. Ve finále si to pak rozdali s dalšími domácími zástupci, dvojicí Novák – Provazník, která v semifinále vyřadila ústecko-teplický pár Masopust – Vaněk 2:1. Finálový zápas byl přehlídkou pěkného a rychlého badmintonu s poměrné jasným průběhem ve skóre, kdy domácí dvojice Vorlíček – Sýkora držela otěže zápasu pevně ve svých rukou od začátku až do konce.

Ženskou čtyřhra pak za neúčasti úspěšné ústecké hráčky Míši Šrejberové opanovala mostecká dvojice Seifertová – Schánová, která ve finále porazila Pilařovou s Hruškovou a oplatila jim tak prohru ze základní skupiny. Třetí místo pro sebe nakonec urvala mostecká dvojka Trabelsi – Mužíková.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem hráčům za účast a předvedenou hru. Dále bychom rádi poděkovali partnerům turnaje, a to internetovém obchodu – www.sportprotebe.cz, výbornému badecovému portálu – www.badec.cz a také firmě Sotx – www.sotx.cz. Velké poděkování také patří Lucii Pilařové za neocenitelnou pomoc při organizaci zápasů.

Za organizátory PinkálistiTour Pavel Vorlíček.

Kompletní pořadí na stupních vítězů:

Smíšená čtyřhra

1. Jana Pilařová – Pavel Vorlíček (Ústí n. L.)
  2. Lenka Fišerová – Tomáš Sýkora (Teplice)
  3. Petra Popelková – Lubor Popelka (Praha)

Pánská čtyřhra

1. Pavel Vorlíček – Tomáš Sýkora (Ústí n. L./Teplice)
  2. Miroslav Novák – Petr Provazník (Ústí n. L.)
  3. Jaroslav Masopust – Ondřej Vaněk (Ústí n. L./Teplice)

Dámská čtyřhra

1. Pavlína Seifertová  – Olga Schánová (Most)
  2. Jana Pilařová – Adéla Hrušková (Ústí n.L./Teplice)
  3. Marika Trabelsi  – Radka Mužíková (Most)

Fotogalerii z turnaje zobrazíte kliknutím zde

3 Responses to “Reportáž z Pinkálisti Tour – Ústí nad Labem”

1. Renda Fišer Says:

Ahoj všem příznivcům beďasu,
    jelikož jsem po hodně dlouhé době hrál turnaj, kde jsem nečekal na další zápasy 45 minut, kde jsem hrál na dva vítězné sety do 21 bodů a kde jsem si opravdu zahrál proti kvalitním soupeřům, díky dobře zvolenému systému turnaje, musím CHVÁLIT, CHVÁLIT a znovu CHVÁLIT pořadatele.
    V nedávné době jsem byl hrát v Ústí nad Labem jiný „turnaj“ singlů a mixů (v T-CLUBU pod vedením pana Vrabce). Bohužel musím řici, že to byl zatím můj nejhořší turnaj vzhledem ke zmatkům v pořádání (což nejspíš způsobila nemoc hlavních organizátorů a tedy nepřítomnost PC se softwarem, který jistě hodně pomáhá v průběhu turnajů).
    Je škoda, že dochází k tak markantním rozdílům při pořádání turnajů. Pevně věřím, že se ostatní pořadatelé v případě rady obrátí na Pavla Vorlíčka a vše bude ke spokojenosti nás všech, tedy hráčů.

2. Pavel Vorlíček Says:

Chtěl bych poděkovat za pochvalu, kterou mi tu vysekl Renda… musím říct, že si toho hodně vážím… už z toho důvodu, že člověk pak vidí, že to má smysl… ;) díky moc!

Ještě pár slovk k turnaji v Téčku… nechci, aby to vyznělo nějak zaujatě, ale faktem je, že to byl chaos nad chaos… asi je zbytečné se tu nějak víc rozepisovat, kdo tam byl, tak si asi udělal obrázek a jsem si jist, že si hodně hráčů rozmyslí, zda na další turnaj do Téčka půjde…

Tak badecu zdar a na dalším turnaji ze série PiknálistiTour11 ahoj ;)

3. Pozvánka do Ústí nad Labem na 3. badmintonový turnaj ve čtyřhrách | badminton je badec.cz Says:

[…] informacemi zobrazíte kliknutím zde Reportáž z předchozího povedeného turnaje zobrazíte kliknutím zde « Pozvánka na singlový badmintonový turnaj do Ústí nad […]