badminton je badec.cz

Reportáž z badminton turnaje v Hradci Králové

mila_sanka_badec-czV sobotu 13.11.2010 se v hale TJ Montas Hradec Králové sešlo na 50 hráčů a hráček na prvním turnaji pro veřejnost v této sezóně. I přes vysokou účast, rekordní za dobu pořádání turnajů, pořadatelé dopřáli všem možnost si dosyta zahrát. V průběhu dne se na 4 kurtech odehrály všechny disciplíny, a to vždy do 21 bodů na 2 vítězné sety. Předpokládaný konec v 17 hodin se tak posunul až na 21. hodinu, ale všichni to brali s nadhledem. Mezi zúčastněnými sportovci se objevila početná skupina hráčů a hráček, kteří pravidelně zlepšují své dovednosti na kempech v Brně nebo Praze. Určitě trenérům ostudu neudělali, protože často zasáhli až do fínálových bojů. Výsledky, komentář a odkaz na fotky najdete zde:

badminton_hradec

Míla Sáňka, reportér badec.cz okomentoval svoje finálové utkání, kde prohrál až v nastavení třetího setu takto:

…Ve finále se mi dlouho nedařilo. Soupeř si se mnou dost pohrával a 1. set vyhrál docela snadno. Ve 2. setu vedl 17:11 a vypadalo to na můj rychlý konec. Říkal jsem si, že takhle přece nemůže vypadat finále, to má být nejlepší zápas turnaje. Tak jsem se nějak kousl, změnil jsem podání z krátkého bekendového na dlouhé forhendové. Povedlo se mi šňůrou otočit na 21:17 a šlo se do třetího setu. Tam to bylo jak na houpačce. On vedl 10:5, pak já 18:14, pak to bylo 20:20, já měl postupně 3 mečboly, ale prohrál 25:23. Soupeř byl pohyblivej, ale hlavně nepříjemně nízko vracel míčky. Tak snad příště budu hrát zase o něco líp…

Konečné medailové pozice vypadají takto

(ve čtyřhře žen se hrálo o 3. místo, jinde byla udělena 2 třetí místa dle domluvy hráčů):

Dvouhra ženy: 1. Havlová, 2. Křížová, 3. Štěpová a Holá

Dvouhra muži: 1. Prusek, 2. Sáňka, 3. Krejzl a Jakubčin

Čtyřhra ženy: 1. Konvalinová – Holá, 2. Hamplová – Křížová, 3. Havlová – Uhrová

Čtyřhra muži: 1. Krejzl – Bradna, 2. Šlechta – Jakubčin, 3. Dušek – Lehoczký a Čermák – Sáňka

Smíšená čtyřhra: 1. Seidlová – Jakubčin, 2. Frauenbergová – Prusek, 3. Havlová – Poulíček a Konvalinová – Jablonský