badminton je badec.cz


Podrobný rozbor úspěchu Jehnic B a vítězství v baráži

standa_bernacikStanda Bernacik, hrající inženýr, šikovný trenér, který Vám poradí, jak držet správně raketu a i Vám dokáže naprojektovat badmintonovou halu nám poslal komentář k baráži o 1. ligu. V neděli 16.5.2010 se v hale TU v Liberci-Harcově utkala vítězná družstva obou skupin 2. celostátní ligy: Sokol Vesely Brno Jehnice B, VSK Slavia TU Liberec a předposlední tým 1. celostátní ligy, což byla Chemička Ústí n.L., v baráži o postup do 1.celostátní ligy v badmintonu. Dvě družstva z baráže postupovala do nejvyšší soutěže. Standovi děkujeme a držíme palce v příštím ročníku nejvyšší ligy. Že by se odehrálo finále Sokol Veselý Brno Jehnice A vs Sokol Veselý Brno Jehnice B? Celý článek zde:

Tým Sokol Veselý Brno Jehnice „B“ postoupil do 1. celostátní ligy v badmintonu

V neděli se v hale TU v Liberci-Harcově utkala vítězná družstva obou skupin 2. celostátní ligy Sokol Veselý Brno Jehnice B, VSK Slavia TU Liberec a předposlední tým 1. celostátní ligy, což byla Chemička Ústí n.L., v baráži o postup do 1.celostátní ligy v badmintonu. Dvě družstva z baráže postupovala do nejvyšší soutěže. Naše družstvo Sokol Veselý Jehnice „B“ startovalo ve složení Martina Vacková, Iva Sahánková, Michal Weinbrenner, David Pokorný, Odra Král, Radim Dvořák, Martin Dvořák a Standa Bernacik.

Sokol Veselý Brno Jehnice B – VSK Slavia TU Liberec 5 : 3

Utkání vítězů II. Lig letošního ročníku začalo smíšenou čtyřhrou jmenovitě Radim Dvořák a Iva Sahánková proti Libereckým Janu Slatinskému s Barborou Bobrovskou. Bylo to velké drama až do konce. Začátek zápasu lépe zvládli Liberečtí, kteří si v 1. setu udělali náskok a drželi ho až do koncovky setu. V koncovce Radim s Ivou zkoncentrovali svou hru a začali drtivě dotahovat až na 20:20. Poté se strhla bitva o každý míč, ve které byli úspěšnější Liberečtí a zvítězili 24:26. Druhý set měl přesně opačný průběh, kdy naše dvojce vedla v průběhu již 15:10. Toto však neudržela a znovu se rozhodovalo v koncovce, kdy opět úspěšnější byli Jan Slatinský a Barbora Bobrovská v poměru 19:21. V tomto zápase se projevila a možná i rozhodla obrovská zkušenost dlouholeté Slovenské reprezentantky, neboť z mého pohledu byli herně Radim s Ivou lepší.

Radim Dvořák, Iva Sahánková – Jan Slatinský, Barbora Bobrovská 24:26, 19:21 Stav po 1. zápase 0:1 pro Liberec

standa_bernacik_jehnice

Dalšími zápasy v pořadí byli obě pánské čtyřhry. Radim Dvořák s Ondrou Králem nastoupili proti Adamu Hobzíkovi s Ivem Stoklasem. Ondra s Radimem do zápasu nastoupili takovým způsobem, že soupeři nestačili zareagovat na nasazené tempo a první set dotáhli do vítězného konce v poměru 21:9. Druhý set byl v porovnání s prvním o mnoho dramatičtější, kdy se soupeři podařilo srovnat tempo a rozhodovalo se až v koncovce. Tu naštěstí naši zvládli a zvítězili 21:19. Kluci ukázali, že čtyřhru umí, neboť soupeřem jim byli velice zkušený Adam Hobzík (před zraněním oka největší talent českého badmintonu) a Ivo Stoklas nynější juniorský reprezentant. Tím srovnali skóre utkání na 1:1.

adam_hobzik_badminton

Ve druhé pánské čtyřhře jsme nastoupili ve složení Michal Weinbrenner a Standa Bernacik proti Janu Slatinskému a Mirko Šídovi. Začátek zápasu byl z našeho pohledu katastrofální, neboť jsme nebyli schopni zareagovat na hru soupeře a v polovině 1. Setu prohrávali 4:11. Tento soupeřův náskok narůstal dál až na rozdíl 10 bodů a vypadalo to na debakl. Naštěstí jsme se s Michalem z počáteční krize dostali a začali jsme se dotahovat. Bohužel náskok Liberce byl opravdu značný a 1. Set jsme prohráli v poměru 16:21. Do druhého setu jsme nastoupili úplně jinak. Hned od začátku jsme si udělali náskok, který jsme drželi bez problému až do koncovky setu, kde jsme vedli již 20:14. Při tomto stavu jsme usnuli na vavřínech a toho soupeř využil a dotáhl na 20:18. Naštěstí se nám podařilo dát bod a vyhráli 2. Set 21:18. Třetí set byl nejvyrovnanější. Začátek lépe zvládl soupeř. Nám se podařil střed setu, kdy jsme otočili na 13:12 a vypadalo to, že zápas dotáhneme do vítězného konce, ale pár nevynucených chyb v závěru setu nás o vítězství připravilo a prohráli jsme 16:21.

Radim Dvořák, Ondra Král – Adam Hobzík, Ivo Stoklas 21:9, 21:19
Michal Weinbrenner, Standa Bernacik – Jan Slatinský, Mirko Šída 16:21, 21:18, 16:21

Stav po 3. zápase 1:2 pro Liberec

Během koncovky druhé pánské čtyřhry se rozehrál další dramatický zápas ve čtyřhře žen. Za nás nastoupily Martina Vacková a Iva Sahánková proti Evě Davidové a Barboře Bobrovské. V prvním setu holky držely malý náskok až do konce a zvítězily 21:17. Druhý set byl hodně podobný tomu prvnímu. Bohužel v koncovce se podařilo Libereckým vyrovnat a v nastavení zvítězit 20:22. Tím se holky dostaly do obtížné situace, neboť Iva hrála se sebezapřením (vazové zranění hlezenního kloubu na pravé výpadové noze) a každý set na víc ji stal mnoho sil. Holky se ale nevzdaly a bojovaly až do konce a to se vyplatilo, neboť se jim podařilo silnou Libereckou dvojici porazit 21:19. Tím srovnaly skóre utkání na 2:2. Za toto dílčí vítězství patří holkám velké poděkování.

Martina Vacková, Iva Sahánková – Eva Davidova, Barbora Bobrovská 21:17, 20:22, 21:19
Stav po 4. zápase 2:2ondrej_kral_badminton

Dále se pokračovalo již jen dvouhrami. Do dalšího zápasu nastoupil Ondra Král proti Adamu Hobzíkovi. Ondra hned od začátku nasadil vysoké tempo, na které Adam Hobzík hledal celý set recept a naštěstí ho nenašel, neboť Ondra hrál velmi koncentrovaně a rychlou útočnou hrou nedal soupeři šanci útočit. Ondra 1. Set vyhrál v poměru 21:17. Druhý set Ondra začal znovu velmi aktivně, což vedlo k jeho vedení. Soupeř se ale nedal a začal srovnávat hru a dokonce v polovině setu vedl. Ondra ovládl střed setu a otočil vedení ve svůj prospěch a to si už nenechal vzít. Zvítězil stejně jako v 1. Setu 21:17 a přidal pro tým důležitý 3. Bod.

Ondra Král – Adam Hobzík 21:17, 21:17
Stav po 5. zápase 3:2 pro Jehnice

V 2. zápase pánské dvouhry nastoupil David Pokorný proti Rosťovi Peníškovi. V tomto zápase byl jasným favoritem Liberecký hráč, který na nedávném celorepublikovém turnaji obsadil ve dvouhře 3. místo, což napovídalo o výborné formě. 1. Set byl vyrovnaný do poloviny, kdy se podařilo soupeři odskočit a vyhrát set v poměru 16:21. David se ale nechtěl jen „účastnit“ a ukázal svou sílu a umění, kdy nedal soupeři ve 2. Setu šanci a zvítězil 21:14. Třetí set byl do poloviny znovu velmi vyrovnaný a vypadlo to lépe pro našeho hráče, který vypadal po fyzické stránce lépe než jeho soupeř. Bohužel druhá polovina 3. Setu Davidovi vůbec nevyšla a prohrál 13:21.

David Pokorný – Rostislav Peníška 16:21, 21:14, 13:21
Stav po 6. zápase 3:3

david_pokorny

Do zápasu ženské dvouhry nastoupili za nás Martina Vacková proti Evě Davidové. Favoritkou byla pro změnu naše hráčka, která dlouhodobě patří mezi nejlepší hráčky ČR, což potvrzuje její aktuální umístění na republikovém žebříčku. 1. set dle předpokladu začala Martina velmi dobře a v polovině vedla 11:4. Poté ale ztratila trochu koncentraci a dala soupeřce šanci náskok stáhnout. Ke konci znovu zabrala a dobrým výkonem zvítězila 21:16. Druhý set byl do stavu 12:12 velmi vyrovnaný a Liberecká hráčka hrála nad své možnosti. Umisťovanými míčky přiváděla chvilkami Martinu k zoufalství. Naštěstí Marťa ukázala proč patří mezi nejlepší a začala soupeřce unikat. Únik dokázala proměnit ve vítězství 21:15 a tím přidat 4. Bod pro naše družstvu.

Martina Vacková – Eva Davidová 21:16, 21:15
Stav po 7. zápase 4:3 pro Jehnice

V posledním zápase utkáni nastoupil Michal Weinbrenner proti Ivo Stoklasovi. Dobrá forma z posledních turnajů, která vynesla Michala zpět mezi nejlepších 15. Hračů ČR napovídala tomu, že Michal přidá 5. Vítězný bod pro nás. 1. Set Michal začal dobře a vytvořil si malý náskok 3 bodů, který kontroloval až do konce kde zvítězil 21:18. 2. Set byl podobný prvnímu a Michal bez větších problému zvítězil 21:16. Velmi dobrý a zkušený výkon.

Michal Weinbrenner – Ivo Stoklas 21:18, 21:16
Konečný stav 5:3 pro Jehnice

Sokol Veselý Brno Jehnice B – Chemička Ústí nad Labem 4 : 4

V dalším utkání jsme nastoupili proti 7. Týmu 1. Celostátní ligy tohoto ročníku. Za tento startují převážně mladí hráči a hráčky doplnění velmi zkušenými borci. To předurčovalo další dramatickou bitvu. Po vítězství nad týmem Liberce jsme byli velmi dobře naladěni, ale také trochu unaveni.
První dva zápasy smíšené čtyřhry a 2. Pánské čtyřhry začaly současně. Do mixu nastoupili naši mixéři Radim Dvořák a Iva Sahánková proti Ústeckým Marku Loflerovi a Lucii Pilařové. Naši začali trochu opatrně a tím si soupeř udělal náskok, který udržel až do konce a zvítězil 18:21. Ve druhém setu se Radim s Ivou zlepšili a zvítězili 21:19. Bohužel 3. Set byl podobný tomu prvnímu a naši pořád dotahovali, ale nedotáhli a prohráli 17:21.

radim_weiny_iva

Druhá pánská čtyřhra měla být taktickou bitvou, neboť do ní za nás nastoupili Standa Bernacik a Martin Dvořák proti velezkušeným Martinu Nevečeřalovi a Ladislavu Orosovi. Obě dvojice se vyznačují spíše obrannou hrou a ta se také hrála. My s Martinem jsme začali lépe a drželi si malé vedení dvou bodů od začátku do konce a zvítězili v 1. Setu 21:19. Ve druhém jsme nezastihli rychlý nástup soupeře, který začal hrát podstatně koncentrovaněji než v úvodním setu a přestal dělat chyby. V polovině jsme prohrávali o 10 bodů a vypadlo to špatně. Podařilo se nám srovnat tempo a ke konci ho dokonce zvýšit, ale velký náskok soupeře jsme již nestáhli a prohráli jsme 17:21. Třetí set byl podobný tomu prvnímu a udržovali jsme si náskok až do koncovky setu, kde se ho soupeřovi podařilo stáhnout na 20:19. Naštěstí ve 3. Pro nás velmi špatně rozehraném mečbolu jsme dokázali zvítězit a tím i v celém zápase. Musím pochválit výkon Martina, který se letošní sezónu spíše trápil a i přes nezdary se dokázal velmi dobře zkoncentrovat a přidat důležitý bod pro postup mezi elitu.

Martin Dvořák, Standa Bernacik – Martin Nevečeřal, Ladislav Oros 21:19, 17:21, 21:19
Radim Dvořák, Iva Sahánková – Marek Lofler, Lucie Pilařová 18:21, 21:19, 17:21

Stav po 2. zápase 1:1

Utkání dále pokračovalo zápasy 1. Pánské čtyřhry, do kterého za nás nastoupili Michal Weinbrenner a Ondra Král proti Janu a Jakubovi Vitverovi. Naši nezačali vůbec dobře a celý set dotahovali. V koncovce 1. Setu se jim podařilo vyrovnat a dokonce zvítězit 22:20. Druhý set jim vůbec nevyšel a prohráli 12:21. Třetí set pro změnu začali velmi dobře a rychle si udělali velký náskok 14:6. Vypadalo to na hladké dokončení a vítězství pro naše borce, ale bohužel nekoncentrovanost pomohla soupeři velký náskok stáhnout až na 18:16 a začalo být drama. Naštěstí naši neztratili hlavu a dotáhli set do vítězství 21:18.

radim_dvorak

Michal Weinbrenner, Ondra Král – Jan Vitvera, Jakub Vitvera 22:20, 12:21, 21:18
Stav po 3. zápase 2:1 pro Jehnice

Současně s 1. Pánskou čtyřhrou rozehrály naše holky Martina Vacková a Iva Sahánková čtyřhru žen proti Petře Pilařové s Lucii Grimmovou. V prvním setu holky po dramatické koncovce dokázaly zvítězit 21:19. Iva se svým zraněním nevypadala vůbec dobře a začali jsme mít o ní a o výsledek ženské čtyřhry trochu strach. To se začalo naplňovat ve druhém setu, neboť holky v polovině prohrávaly již 6:11 a nevypadalo to dobře. Naštěstí Martina dokázala zvýšit tempo a to co Ivča nestíhala doběhnout, tak začala vybírat a dotáhly se na soupeřky. Bohužel konec 2. Setu se nepodařil a holky prohrály 16:21. Došlo na 3. Rozhodující set, ve kterém ale jako by Martinu s Ivou polili živou vodou. Dokázaly rychle urvat vedení na svou stranu a v polovině vedli 11:2. Tento náskok si udrželi až do konce a zvítězily 21:11. Super výkon.

Martina Vacková, Iva Sahánková – Petra Pilařová, Lucie Grimmová 21:19, 16:21, 21:11
Stav po 4. zápase 3:1 pro Jehnice

Dále se pokračovalo dvouhrami. David Pokorný nastoupil proti Janu Vitverovi. Znova mohl David jen překvapit, neboť Janovi patří aktuálně 6. Příčka republikového žebříčku a jeho výsledky v této sezóně jsou víc než výborné. David znova ukázal, že badminton umí a že ho umí velmi dobře. Celý první set držel těsné vedení, které si udržel a zvítězil 21:18. Vypadalo to velice nadějně, neboť i začátek a průběh druhého setu vypadal lépe pro našeho hráče. Bohužel až v koncovce za stavu 18:18 ztratil zbytečně pár míčů a to stálo Davida vítězství. 3. Set byl znovu velmi vyrovnaný. David v polovině ztratil pár výborně rozehraných výměn a tím mu soupeř odskočil a náskok si již udržel. David v rozhodujícím setu prohrál 13:21. Škoda.

David Pokorný – Jan Vitvera 21:18, 18:21, 13:21
Stav po 5. zápase 3:2 pro Jehnice

Současně s Davidovou dvouhrou nastoupil i Ondra Král proti Jakubovi Vitverovi. Ondra doposud předváděl výborný útočný badminton, ve kterém pokračoval i v tomto zápase. V průběhu prvního setu nedal soupeřovi vůbec šanci. Až na konci setu začal ztrácet koncentraci a tím soupeř trochu dotáhnul, proto výsledek 21:15. Nicméně nic nenasvědčovalo tomu, že by mohl prohrát. Bohužel 2. Set začal Ondra velmi špatně a hned od začátku začal prohrávat. Soupeř si udělal velký náskok, který se už Ondrovi nepodařilo dotáhnout, i když koncovka 2. Setu patřila jemu. Poslední setbol neodvrátil a prohrál 19:21. To naznačovalo, že se Ondra chytnul a že 3. Set bude znova v jeho režii. Tak se nestalo. Ondra vůbec nezvládnul nástup soupeře. Celý set pak už jen dotahoval, ale marně. Prohrál 14:21.

Ondra Král – Jakub Vitvera 21:15, 19:21, 14:21
Stav po 6. zápase 3:3

Dalším zápasem byla ženská dvouhra, do které nemohl nastoupit za nás nikdo jiný než Martina Vacková proti Petře Pilařové. V zápase byla lehkou favoritkou Martina, neboť ji aktuálně patří 6. Příčka žebříčku a Petře „až“ 13. To se ale v 1. Setu vůbec nepotvrdilo, neboť Martina nezastihla nasazené tempo soupeřky a prohrála 13:21. Ve druhém setu vypukla bitva o každý míč, o každý kousek kurtu. Marťa znovu ukázala v čem jsou její přednosti a dobrým výkonem v koncovce zvítězila 21:16. Tento set se ukázal jako rozhodující, neboť vzal soupeřce toliko síly, že nebyla schopna ve 3. Setu odolávat tlaku, který na ni Martina vytvořila. Dotáhla rozhodující set do vítězného konce 21:14 a přidala 4. Bod pro naše družstvo a tím i postupový.

Martina Vacková – Petra Pilařová 13:21, 21:16, 21:14
Stav po 7. zápase 4:3 pro Jehnice

Do posledního zápasu nastoupil Michal Weinbrenner proti Martinu Nevečeřalovi. Tento duel sliboval znova taktickou bitvu dvou zkušených hráčů. Michal nastupoval již po 3. Odehraných zápasech, které mu vzaly spoustu sil. To nakonec i rozhodlo o vítězi. Michal celý 1. Set vedl a ztratil vedení až v koncovce 19:21. Michal se pokusil o malý zázrak, kdy už po prohraném 1.setu vypadal, že „umře“ a v průběhu 2.setu prohrával již o hodně vzal všechny zbývající síly a začal silně dotahovat. To se mu také podařilo na stav 20:20. Pak se soupeři vydařili dvě dobré výměny a tím zvítězit 20:22. Za tento výsledek patří Michalovi obdiv, neboť již nemusel zvítězit, neboť již neměl ani síly a přesto se pokusil.

Michal Weinbrenner – Martin Nevečeřal 19:21, 20:22
Konečný stav 4:4

Musím všem hráčům a hráčkám našeho družstva poděkovat za zodpovědný výkon. Ukázali, že badminton umí a že se můžeme srovnávat s těmi nejlepšími družstvy ČR. O to se pokusíme v příštím ročníku 1. Celostátní ligy a věřím, že si povedeme úspěšně i nadále. Další poděkování patří Standu Kohoutkovi, který nás v baráži odkaučoval a myslím, že přispěl k našemu úspěchu.

Standa Bernacik

≡ Zanechte vzkaz