badminton je badec.cz

Palec nahoru!

7-210-fotografie-39-268

Badmintonová sezóna končí, dobíhají turnaje a řada hráčů se již chystá na raketový klid. Někteří si ovšem chtějí sáhnout na dno svých sil. To byl případ fajn kluků: Toma Míčí a Kuby Dobrovolného (hráči JM oblasti) kteří tuhle neděli absolvovali závod Perun SkyMaraton. Jedná se o běh dlouhý 41 km se součtem převýšení 3195 m, který se odehrává v krásném horském prostředí Moravskoslezských Beskyd – oblasti Slezské Beskydy, tak zvané Goralií. Konkrétně v okolí horských masívů – Javorový, Ropice, Príslop, Kozinec, Ostrý, kdy na každý vrchol se vystoupá nejprudšími svahy a poté sbíhá technickými úseky. Obrovský nápor na nohy, fyzičku i psychiku běžců. Oba borci doběhli, sice na dně svých sil, v křečích, ale dokázali to! Velký obdiv a respekt! Jejich kamarádka Soňa Hlaváčková byla nucena pro bolesti v koleni ze závodu odstoupit, ale hned se pasovala do role mentalního kauče a borce během závodu hecovala a hnala do cíle!