badminton je badec.cz


Výsledky posledního big8 sezóny 2008-2009

badminton big8

Nedělní brněnský singlový Big8, který proběhl 21.6.2009 od 17 hodin v Yonex badminton aréně v Jehnicích přinesl řadu pěkných utkání, kdy se rozhodovalo až v prodloužení. Posledního kola singlového turnaje se účastnilo 10 borců, včetně slovenského borce Radovana Janoše (v doprovodu svého trenéra Roba Antla a fanynky Saši Pieruzskové), který rád jezdí na Moravu vyhrávat turnaje (Cukrdle open, Victor tour) Hrálo se ve dvou skupinách po pěti hráčích, systémem každý s každým a první čtyři postoupili do play off big8. Nejlépe turnajem proplul Marek Matula, který porazil ve čtvrtfinále Tomáše Preka, v semifinále Tomáše Šplíchala a ve finále Radovana Janoše. V boji o třetí místo vyhrál Kamil Sedláček nad vyčerpaným Tomášem Šplíchalem. Překvapil i Ladislav Vorel, který měl již mečbol na své raketě ve čtvrfinále proti favorizovanému Kamilu Sedláčkovi, ale nakonec zápas ztratil. Fotogalerii turnaje od Rasti Belana najdete v další části příspěvku, přinášíme Vám i povedený rozbor rozhodčího celé akce Petra Hrdličky, fotky, výsledky a více informací kliknutím zde:

Výsledková listina:

1. Marek Matula

2. Radovan Janoš

3. Kamil Sedláček

4. Tomáš Šplíchal

5–6. Tomáš Prek

5–6. Martin Seknička

7–8. Franta Hanák

7–8. Ladislav Vorel

9. Tomáš Šindelář

10. Jan Růžička

Peta Hrdla Badminton rozhodci

Komentář rozhodčího turnaje Petra Hrdličky:

Naposledy v sezoně změřily síly hráči série Big8. Startovní listina big8 byla tentokráte rozšířena po kvalifikaci z 8 na 10 hráčů. O postupová místa ze dvou skupin po pěti hráčích se nijak netaktizovalo, od počátku byly na kurtech k vidění bitvy o každý bod. Svoji dlohodoubě vynikající výkonnost potvrdil hráč krajského přeboru A a aspirant na druhou ligu Tomáš Šplíchal – ve skupině A neztratil ani set, a to ani navzdory menším zdravotním potížím, pro které se rozhodoval, zda vůbec nastoupit. Podobně si vedl ve skupině B Kamil Sedláček. Ten ovšem musel pro své skupinové vítězství svést vyčerpávající souboj s Radem ze Slovenska, který vzal oběma borcům mnoho sil.

Po odehrání skupin se osmička nejlepších nasadila do čtvrtfinálového pavouka. Zde skončili svou účast na turnaji Martin Seknička, Tomáš Prek, Ladislav Vorel a Franta Hanák. Svůj zřejmě nejlepší výkon ve čtvrtfinále proti Kamilovi odehrál Laďa Vorel, který hojně předváděl své umění klamavých uderů – zejména na síti jimi Kamilovi působil velké trápení. Přesto se mu nepodařilo odejít z kurtu vítězně – svůj matchball za stavu 20:19 nedokázal proměnit a Kamil třemi úspěšnými výměnami dokázal zakončit utkání ve svůj prospěch. Do semifinále tak šli borci Marek Matula, Kamil Sedláček, Tomáš Šplíchal a Radovan Janoš.

Protože v Big8 sérii se Markovi Matulovi Tomáše naposled podařilo porazit na podzim 2008, byl Tomáš přeci jen v roli favorita. Také první polovina setu tomu nasvědčovala – Tomáš si hned na začátku vytvořil mírný náskok a ten si udržoval i přes Markovu značně ofenzivní hru. Za stavu 15:12 na chvíli polevil v koncetraci a jeho soupeř toho využil. Sérií rychle vedených výměn, ve kterých Tomáš větsinou odvracel jednu smeč za druhou až do vynucené chyby, Marek otočil stav na 15:17 a set dotáhl do vítězného konce.

V druhém semifinále vrátil Rado Kamilovi prohru ze skupiny a také postoupil do finále. Vítězství nad Tomášem Markovi viditelně posílilo chuť do hry, a vzhledem již k předešlému vítězství nad Radem ve skupině oprávněné věřil v možné celkové vítězství. Rado byl zase plný chuti skupinovou porážku oplatit, a tak se i přes relativní únavu oba vypjali k výkonu hodnému finále. Nakonec se z vítězství 21:17 a prvního místa radoval Marek Matula. Po turnaji zbyl ještě prostor na debly a mixy a pak se šlo posedět do nedaleké hospůdky až do zavírací doby.

Fotogalérie celé akce je zde: http://www.badec.cz/data/big8/

Radovan Janoš badminton

Další big8 proběhne v novém ročníku 2009/2010, předběžný termín je konec září. Děkujeme všem hráčům za účast.

sekna.JPG

≡ Zanechte vzkaz