badminton je badec.cz

Výsledky Mistrovství Brna – Yonex Open 2008

V sobotu proběhlo v hale Sprint v Brne kvalitně obsazené Mistrovství Brna v badmintonu.

V mužské kategorii neregistrovaných hráčů předvedli nejlepší výkony borci ze Slovenska Kútny, Foltán a Prekop a obsadili první tři místa. První dva pak povzbuzeni úspěchem předvedli fantastický výkon ve čtyřhře, kde se probojovali výhrami nad páry registrovaných hráčů až do semifinále. (na sobotní oběd se odporoučel favorizovaný pár Lick – Tomek)

V kategorii registrovaných hráčů byla situace zajímavá již v úvodních skupinách. Trojice Seknička, Hanák, Jürges musela sehrát o pořadí ve skupině extra sety, Kamil Sedláček ve své skupině obhájil postup, přesto se díky nedávnému zranění rozhodl nepokračovat v bitvě a sportovně přenechal postupové místo Jurovi Klačanskému. V následném KO systému uchvátil diváky herním nasazením lanškrounský Beneš, jehož některé kousky hraničili až s akrobacií. Odměnou za předvedený výkon mu bylo čtvrtfinálové vítězstvi nad Pavlem Musilem, skončil v semifinále, ale nedal Marku Matulovi vitězství zadarmo. Celkové vítězství v singlu můžů vybojoval třemi těžkými zápasy finálové úrovně Zdeněk Doležel.

V ženách podle očekávání zvítězila místní legenda ženského badmintonu Kamila Pospíšilová, její herní zkušenosti byly evidentně na jiné úrovni, a tyto dokázala spolu s Pavlem Musilem využít i v mixu.