badminton je badec.cz


Vánoční badmintonový rozhovor badec.cz

adam_mendrekDlouho jsme hledali námět na tu správnou reportáž na Štědrý den a nakonec se nám podařilo domluvit pro čtenáře fajn rozhovor. Setkání jsme si dali s Adamem Mendrekem, kterého potkáváme v prostředí badmintonu pravidelně a všichni z badec.cz mu fandíme.  Adamovi je 15 roků a tím, že nastupuje v soutěži dospělých – aktuálně v krajském přeboru za Jehnice, tak jeho soupeři poznají většinou pocit, jaké to je, nechat se porazit od kluka, který má polovinu let, co my :) Svým poctivým přístupem k tréninku, kamarádskou povahou je Adam prototypem správného badmintonisty a vidíme v něm želízko ČR pro blízkou budoucnost. Rozhovor s Adamem je zde:

Adam Mendrek badminton

Jak hodnotíš uběhlý rok 2010, co bylo tvým největším úspěchem?

V minulém roce jsem měl hodně vydařených turnajů, ale největším úspěchem je zisk titulu mistra ČR v kategorii do 15 let v singlu a deblu a zisk titulu mistra ČR v kategorii do 17 let, kde jsem obsadil 2. skvělé místo v singlu a 1. místo v deblu.

Co naopak největším zklamáním? Mým největším zklamáním byla prohra na MČR U 19, které se konalo v Ústí nad Labem. Tam jsem prohrál s kamarádem z juniorské reprezentace, Ivem Stoklasem ve 3 setech 1. kola singlu.

Kdo je v badmintonu tvým vzorem?

Mám 3 největší vzory:  Peter Gade, Tomasz Mendrek a Petr Koukal

Adam Mendrek

Jak často chodíš trénovat?

Jestliže je můj otec a zároveň trenér Tomasz Mendrek doma, chodím trénovat 7 krát týdně.

Jak vypadá tvůj běžný den a aktivity mimo badminton?

Ráno vstanu a jdu do školy, po škole se většinou učím, někdy spím . :) Mám i další doplňkové aktivity pro rozvoj fyzičky – běh, posilovna a další.

Vychází ti ve škole vstříc ohledně častých cest do zahraničí? Je někdo z tvých spolužáků rovněž mistr ve svém sportu a věkové kategorii?

Jsem velmi rád, že je tady taková otázka ! Škola Sportovního Gymnázia Ludvíka Daňka mi vychází vstříc ve všech směrech! Navíc mám individuální program, tj. mám vždy domluveno s učiteli , kdy mě budou zkoušet :)! Zrovna se mnou sedí v lavici kluk, který je také mistr ČR, ale ve squashi ! Také máme ve třídě jednu holku, která se zúčastnila dětské olympiady v Singapuru 2010 ! Reprezentovala nás v gymnastice.

Adam Mendrek badminton badec.cz

Viděli jsme tě hrát na GP A dospělých v Brně na začátku prosince, udělal jsi tam krásný výsledek, jak se ti hraje proti starším a zkušenějším, co na ně platí nejvíc?

Tak za prvé moc děkuji redakci badec.cz za gratulaci! Velmi si toho vážím! Když hraji proti starším hráčům, hraji uvolněně a nedělám chyby. Nikdo ode mne nic neočekává. Proto si myslím, že se mi povedl tento ,,úžasný výsledek" na Velké ceně Brna ! :) Já ti ani nevím co na ně platí , hraji svoji hru a snažím se nedělat zbytečné chyby ! :)

Letošní rok jsi zakončil turnajem GP A U 19, jak se ti tam dařilo?

Na mém posledním turnaji tohoto roku, tj. na GPA U 19 jsem obsadil v singlu 2. místo. Porazil jsem Hamáčka, který  vyhrál GPA U17 , pak jsem porazil Richtra 21:12 a 21:19 a v semifinále jsem porazil Švába 21:6 a 21:12. Ve finále jsem prohrál s Vojtou Šelongem 21:15 a 21:19. Oplatil mi mou výhru nad ním na GPA dospělých v Brně. Jsem spokojený s výsledkem. Lidi, co sledovali finále, mi potom říkali, že to byl pěkný zápas, tak jsem měl z toho radost.

Co si přeješ pod stromeček od ježíška :)?

Přeji si to, co si nejde koupit ani dostat, a to je zdraví! Jinak já nic nepotřebuji, všechno mám. :)

Jaké jsou tvé plány na rok 2011?

Mým plánem je objet co nejvíce mezinárodních turnajů. Již tento rok jsem objel 6 turnajů. Dále si přeji zahrát všechny mé turnaje na 100%, abych vždy odešel z kurtu s pocitem, že jsem udělal vše pro to, abych vyhrál :) !

Adam Mendrek badminton brno

Vzkážeš něco čtenářům badec.cz, řada z nich tě zná osobně a myslím si, že ti drží palce a jednou jim to určitě oplatíš nějakým velkým úspěchem pro ČR… 

Všem Vám přeji hezké, veselé a hlavně klidné Vánoce a šťastný Nový rok ! :) V badmintonu nejde o výhru, ale o užití si této krásné hry! :) Děkuji všem na badec.cz , fandím Vám za to, co děláte pro badminton, stejně jako vy mě, za to, jak ho hraji!

Adam Mendrek

Zde je video s Adamem z června 2009:

2 Responses to “Vánoční badmintonový rozhovor badec.cz”

  1. Hubert Says:

    Nezbývá než poděkovat za pěkné vánoční badmintonové povídání a zároveň poděkování všem těm, kteří se starají o BADEC.CZ. Včetně těch, kteří „svou troškou do mlýna“ jakoukoliv formou přispívají.
    Adamovi a všem ostatním příznivcům „opeřeného“ sportu,(pro některé jen v plastové podobě), přeji nádherné Vánoce a v novém roce hodně štěstí, pohody, nejen badmintonových úspěchů a hlavně nekonečnou zásobu zdraví !!!

    Hubert Horák

  2. paja Says:

    Adamovi přeji, ať se mu daří a dělá dobré jméno ČR venku, moc takových talentů jak je on nemáme, tady jo, ale jak někdo vyjede ven dostane naložíno, Pája

≡ Zanechte vzkaz