badminton je badec.cz


TCZB rozdalo pololetní vysvědčení

tczb_tateniceJiří Dinga nám poslal reportáž k práci s dětmi a jejich přípravě na závodní badminton. Děkujeme Jirko, reportáž rádi zveřejňujeme:

Uběhlo přes půl roku od doby co vznikl v okresu Ústí nad Orlicí zvláštní tréninkový útvar neboli Tréninkové centrum závodního badmintonu (TCZB). Jenom krátce pro připomenutí uvádíme, že na třech místech v našem okresu ÚO a to v Lanškrouně, v Tatenici a v Dolní Dobrouči se od října loňského roku po talentových zkouškách učí děti závodní badminton podle přesné osnovy jako v běžné základní škole. Obsazení těchto center dětmi podle velikosti tělocvičny je nyní v počtu na 90% kapacity. Práce s dětmi pro nezasvěcené, které začínají s badmintonem není hned o turnajích, ale o metodice vedené pod naším pracovním názvem „BADMINTONOVÉ DESATERO“. Pokračování reportáže je zde:

deti_tatenice

Děti na začátku každého pololetí obdrží materiál pro samostatnou domácí přípravu ze které na konci sledovaného období skládají zkoušky a dostávají vysvědčení. Po půl roce začínáme nový cyklus i pro nové zájemce, kteří podle svých dosavadních zkušeností s badmintonem nastupují pomyslně do první třídy nebo dělají rozdílové zkoušky a mají šanci postoupit přímo do vyšší třídy. Po roce intenzivní přípravy a při trénincích dvakrát týdně je většina z nich již dobře připravena na své první turnaje.

V třetím týdnu měsíce února 2013 a po prvním půl roce proběhly ve všech třech TCZB zkoušky z badmintonových dovedností. Poté v posledních dvou únorových dnech převzaly děti od trenéra svá první pololetní badmintonová vysvědčení (viz obrázek). Již nyní v okamžiku kdy čtete tyto řádky se děti intenzivně připravují podle našeho „BADMINTONOVÉHO DESATERA č.2“ na svůj první testovací dubnový turnaj a na závěrečné červnové zkoušky ze svého prvního roku v badmintonu zakončeného opět vysvědčením.

Závěrem bych podotknul, že jsme určitě předáním sportovních vysvědčení dětem „neobjevili Ameriku“, ale chceme inspirovat všechny pracovníky s mládeží i v jiných sportech a činnostech pro děti, kteří ještě to tak nedělají k podobně metodicky viditelné práci pro děti.

Fotogalerii z činnosti samostatného TCZB najdete na : http://tanden.rajce.idnes.cz/ a další informace na webu: www.tanden.cz

Jiří Dinga trenér TCZB

≡ Zanechte vzkaz