badminton je badec.cz

Reportáž z Victor badminton tour 2010
tentokrát ze slovenských Košic

IKONA_VBT Badec.cz zveřejňuje s malým časovým odstupem reportáž zaslanou od Milana Purdeše. V Košicích se 19.06.2010 us­kutečnil 5. ročník „milovníků badmintonu“, který byl zároveň i jako 3. ročník zařazen do Victor badminton tour 2010. Vzhledem k tomu, že Košice nemají speciální halu na badminton, i když je to jedno z prvních míst na Slovensku, kde se s tímto sportem začalo, byl počet startujících omezen na 32 mužů a 16 žen. Hrálo se v pěkné tělocvičně SOU železničního, ale jen na 4 kurtech. Turnaj začal v 08:30 a končil v 20:00 hod. vyhlášením výsledků a předáním cen. Hlavní pavouk se hrál na 2 vítězné sety do 15 bodů a pavouk poražených na dva vítězné sety do 11 bodů, vše bez možnosti nastavení. Po vyrovnaných a někdy až překvapivých výsledcích (hrálo se hodně třísetových zápasů) byli v jednotlivých kategoriích Tito vítězové:
Dvouhra muži – Stanislav Kurimai, Prešov
Dvouhra ženy – Petra Divinová, Brno
Čtyřhra muži – Hromník / Imrich, Trenčín
Čtyřhra ženy – Barteková / Bednářová, Prešov
Mix – Prek / Přinosilová, Brno

Pokračování reportáže kliknutím zde:
Nejlepším z domácích po vyrovnaném třísetovém finále mužské dvouhry byl František Šaroch. Po ukončení oficiální části turnaje jsme se přesunuli do pivnice „U legionářů“, kde ke kvalitnímu českému pivu Budvar, byl podáván guláš a opékané křidélka.

Po tomto turnaji nastává „dovolenková“ pauza a následovat bude pozvánka na VBT Prešov naplánováný na 11.09.2010 a o kterém bude badec.cz ještě samozřejmě informovat.