badminton je badec.cz

Reportáž z Vánočního turnaje v Jehnicích 18.12.2010

badminton_turnaj_sportprotebeV sobotu to v Jehnicích badmintonem žilo a badec.cz byl u toho. Dopoledne se sjela kvalitní sestava amatérských hráčů z celé ČR a hrálo se ve dvou kategoriích debl muži a mix. Odpoledne od 15 do 22 proběhla druhá část turnaje, kdy hráli registrovaní hráči městského přeboru a nejvyšší kategorií byli potom hráči krajského přeboru a výše. Opět z celé ČR a i Slovenska. Pořadatelé zvolili systém, aby si každý dostatečně zahrál. Ve skupinách se 7 účastníky se hrálo nejspravedlivějším systémem, tj. každý s každým a kde bylo víc dvojic, tak se volil skupinový system s následným Play Off.  Děkujeme za perfektní výkony a povedenou účast - dopoledne 22 párů a odpoledne 37 párů. Hlavně kvalita dvojic, jak v městě, ale především v kraji debl a mix, byla vynikající. Nebyl zde jasný favorit a o bednu se bojovalo do posledního setu. Přehled výsledků a fotografie z akce najdete zde:

tomas_splichal

Výsledky:

Debl muži neregistrovaní. Pro vítězství si došli po bezchybném výkonu v celém turnaji hráči Milan Valenta a Robert Šíbl. Tradiční účastníci řady turnajů a jehnických kempů. Tabulky s výsledky ve skupinách jsou zde: DEBL-MUŽI-NEREG-1. SKUPINA, DEBL-MUŽI-NEREG-2. SKUPINA, DEBL-MUŽI-NEREG-3. SKUPINA.

1. Milan Valenta – Robert Šibl
  2. Petr Doležal – Martin Mošner
  3. Miloslav Sáňka – Lukáš Dvořák
badminton_sibl_brozova_valenta

Mix neregistrovaní. Bez jediné prohry prošla turnajem dvojice Petr Havránek a Renata Havránková. Nutno pochválit i Milana Valentu, který byl druhý po prvním místě v deblu a to se přihlásil i do odpoledních registrovaných, takže ho čekala ještě velká porce zápasů na odpoledne. Tabulky s výsledky ve skupinách jsou zde: MIX-NEREG-1. SKUPINA, MIX-NEREG-2. SKUPINA.

1. Petr Havránek – Renata Havránková
  2. Kristýna Brožová – Milan Valenta
  3. Tereza Bumbálková – Petr Pípek
Výsledky městský přebor

janecek_rafaj_badminton

Debl muži registrovaní, město.Ve finále Play off  se potkaly výborně hrající debly Podolí a Řečkovic a nakonec si vítězství vybojoval pár z Řečkovic, velká gratulace! Pochvala i na třetí místo, které urval pár, kde jeden má týden starou registraci – Juraj Hudák a druhý žadnou Míla Sáňka. Navíc měl Míla v nohách celé dopoledne odehrané! Cestou v play off odpadla po vítězném zápase ve čtvrtfinále pro zranění dvojice Michal Prokop a Tomáš Krejčí. Michalovi přejeme brzké uzdravení kotníku, dle aktuálních zpráv to není žádná zlomenina, jen podvrtnutí. Tabulky s výsledky ve skupinách jsou zde: DEBL-MUŽI-MĚSTO-1. SKUPINA, DEBL-MUŽI-MĚSTO-2. SKUPINA.

1. Miroslav Hulewicz – Miroslav Geršl
  2. Standa Janeček – Michal Rafaj
  3. Miloslav Sáňka – Juraj Hudák
gersl_hulewicz

Mix registrovaní, město. Velmi pěkné finále a heroický výkon Míly Sáňky se Silvou – Míla už byl tento den potřetí na bedně. Standa s Martinou vyhráli ale zaslouženě, zvítězila sehranost a zkušenosti. Tabulky s výsledky ve skupinách jsou zde: MIX-MĚSTO-1. SKUPINA, MIX-MĚSTO-2. SKUPINA.

1. Standa Janeček – Martina Jakubová
  2. Sylva Panáčková – Miloslav Sáňka
  3. Jindra Randula – Eva Huspeková

Debl ženy registrované město + kraj. Spojená kategorie s účastí 5 párů. Jednoznačné vítězství pro hráčky oddílu SK Sprint. Celá tabulka se všemi výsledky je zde: DEBL-ŽENY-MĚSTO-KRAJ.

bowers_romankova
  1. Monika Románková – Barbora Bowers
  2. Eva Huspeková – Martina Jakubová
  3. Saša Pieruszkova – Regina Jindrová
Výsledky krajský přebor. V mixu i deblu silná skupina po 7 párech, systém každy s každým, řada třísetových bitev, ozdobou turnaje účast olympionika Tomasze Mendreka. O vítězství rozhodovali sety, při rovnosti pak míče.

adrian_splichec

Debl muži registrovaní, kraj. Turnaj vyhrál Adrian Hundhausen s Tomášem Šplíchalem. Malé finále prožili v zápase s Martinem Štursou a Markem Matulou, kde ve třetím setu otočili stav 11:13 na konečných 15:13. Druhé místo po výborném výkonu Laďa Vorel s Lukášem Ploškem. Každý zápas naplno, výborné obsazení kategorie a spokojenost všech hráčů. Celá tabulka se všemi výsledky je zde: DEBL-MUŽI-KRAJ.

1. Adrian Hundhausen – Tomáš Šplíchal
  2. Lukáš Plošek – Ladislav Vorel
  3. Martin Štursa – Marek Matula
Mix registrovaní, kraj. Opět výborné obsazení, každý pár odehrál 6 težkých utkání. Nejlépe jimi proplul pár Tomáš Šplíchal a Barbara Bowers. Tomasz Mendrek s manželkou Martinou na druhém místě a na třetí místo se dostal pár Tomáš Prek – Petra Divínová. Komplet výsledky najdete zde: MIX-KRAJ

mendrek_mendrekova

1. Barbora Bowers – Tomáš Šplíchal
  2. Martina Mendreková – Tomáš Mendrek
  3. Regina Jindrová – Vladislav Holec- při kontrole výsledků byl jeden set zapsan obráceně a došlo tak k přehození na stupní vítězů, tj, Tomaš Prek s Petrou divínovou je na čtvrtém místě.

Fotografie z turnaje:

od Leoše Poříze

od Tomáše Šplíchala

od Marka Matuly

Všem děkujeme za účast, ještě postupně během týdne nahrajeme tabulky skupin a ostatní výsledky v jednotlivých kategoriích. Těšíme se na další ročník turnaje. Badec.cz budu opět partnerem této výborné badmintonové akce.

2 Responses to “Reportáž z Vánočního turnaje v Jehnicích 18.12.2010”

1. Mira H. Says:

Čau, turnaj byl bezva ;o). Chtěl bych se zeptat zda budou kompletní výsledky i u registrovaných – město? Díky Mira