badminton je badec.cz


Reportáž z V. badmintonového kempu v Jehnicích

V. Badminton Camp Brno JehniceV krátkém ohlednutí se vrátíme do třídenního kempu 6. – 8.8. v Brně – Jehnicích.  Od pátku večer  do nedělního odpoledne  probíhal v Brně Jehnicích v Yonex badminton aréně tradiční třídenní Victor Badminton Camp Sportprotebe.cz, v pořadí již V. camp pro amatérské hráče a hráče nižších ligových badmintonových soutěží. Kapacita byla zcela naplněna a děkujeme za účast všem hráčům a hráčkám. Nechyběli pravidelní účastníci z celé ČR i Slovenska, jmenovitě Verča Kyzlíková, Pepa Pánek, David Vaculík, Hubert Horák, Jarda Mažgut, Šárka Švábková, Pepa Kříž, Naďa Křížová, Petra Přinosilová, Robert Šíbl a řada dalších.

Náročnost kempu byla veliká, hráči absolvovali s volnými zápasy téměř 15 hodin plného badmintonového nasazení a různých fyzicky náročných cvičení. V tomto kempu byl kladen důraz na vykonostní rozdělení účastníků do skupin dle pokročilosti – vytvořili se 4 skupiny a trénink byl specificky uzpůsoben pro každou skupinu. Trénovalo se jak v Yonex aréně, tak v tělocvičně ZŠ Jehnice a trenérské dvojice byly Michal Turoň se Standou Kohoutkem a Marek Matula s Lukášem Ploškem.

Další informace zde:

Badminton Camp Brno Jehnice

V pátek po dvou úvodních tréninkových hodinách s opakováním techniky úderů následovalo volné hraní a vše se schylovalo k hlavnímu dni celého soustředění, k sobotě 20.3., kdy se začalo s konkrétními tréninky jednotlivých skupin. Trénovalo se do 18 hodin.

Badminton turnaj 7.8.2010 Brno Jehnice

Sobotní večerní turnaj začal v 19:30 hodin a končil v 22:00. V mixu se utkalo 28 párů. Nejprve každý s každým ve skupině a následně play-off. Vítězství si zaslouženě vybojoval pár Katka Králová a Martin Sýkora. Na fotografii, viz. výše,  je vítězný pár uprostřed.

Pak se šlo slavit a někteří byli v hospudce stejně draví, jak na kurtech a potrénovali tak nejen badminton :). Zde se utkaly regiony ze severu Moravy s hráči z oblasti Uherskohradištska a držela se jich i Praha, kde ji úspěšně mimo kurty reprezentoval Pepa Pánek . Vše se zvládlo a hráči byli v neděli včas na ranních treninkových blocích.

Sobotní večer po turnaji - Zdeněk a Janča

V neděli čekaly v tréninkovém programu hráče pokročilejší metody  a odpolední volné zápasy za dohledu trenérů. Kemp se nesl ve velmi přátelské atmosféře a za celý trenérský tým Vám opět děkujeme. Aktivní přístup k tréninku by Vám mohla závidět řada sportovců.  Pokrok je vidět na každém pravidelném účastníkovi soustředění. Těšíme se na viděnou na dalším letním kempu (27–29.8.2010) případně na podzimních akcích, které bude oddíl ve spolupráci s firmou sportprotebe.cz a serverem badec.cz pořádat.

≡ Zanechte vzkaz