badminton je badec.cz


Reportáž z turnaje v Rychnově nad Kněžnou

IKONA_RYCHNOV Míla Sáňka, externí reportér badec.cz, objíždí badmintonové turnaje jako na běžícím páse a opět zaslal na badec.cz reportáž z turnaje, kterého se sám aktivně zúčastnil. Jen týden po pěkném turnaji v Hradci Králové měli Východočeši další možnost poměřit svoje síly, potkat se se známými a strávit příjemný den na kurtu – tentokrát v Rychnově nad Kněžnou. Hlavní pořadatelé Jana Holá, Lukáš Trejtnar a Martin a Verča Konvalinovi chtěli navázat na úspěšnou organizaci Mikulášského turnaje ze sklonku loňského roku a nepochybně se jim to povedlo. I přes konkurenci mnoha dalších turnajů ve stejném termínu se v sobotu v Rychnově v hale Romana Šebrleho prezentovalo kolem 30 mužů a přes 10 žen (pokud počítáme i ty, které dorazily odpoledne na párové disciplíny).

Pokračování reportáže zde:

Program zahájily ženské a mužské dvouhry ve skupinách a v případě mužů i následném play-off pro 16 nejlepších. K dispozici byly 4 kurty, proto se hrálo na 2 vítězné sety do 15 bodů. I tak na každého čekala slušná porce naběhaných stovek metrů po hřišti. Mezi prvními svoje síly změřili 2 z favoritů na vítězství v kategorii mužů, a to Jaro Jakubčin a Michal Říha. Zápas byl mnohými považován za brzké finále, což se o pár hodin později potvrdilo. Ženy odehrály v jedné skupině zápasy každá s každou. Favoritem byla Renata Koutská, které jen dostatečný počet mužů zabránil v účasti v mužském singlu pod pseudonymem René Koutský. Pořadí bylo tedy následující: 1. Renata Koutská, 2. Naďa Křížová, 3. Eva Havelková, 4. Jana Holá.

V mužském singlu se 16 postoupivších dalšími odehranými zápasy rychle zužovala. Nebýt výborné formy Leoše Holmana, který ve čtvrtfinále vyřadil Martina Krejzla, bylo by semifinále ve stejném složení jako před týdnem v Hradci Králové. Takto se tedy opakovalo jen týden staré semifinále mezi Jakubčinem a Sáňkou. Po očekávaném tuhém boji se vítězstvím 2:1 dostal do finále Jaro Jakubčin. Tam se opět utkal s Michalem Říhou, jež si ve 2 setech poradil s Leošem Holmanem. Michal ve finále oplatil Jarovi porážku ze skupiny a po vítězství 2:0 obhájil týden staré prvenství z Hradce. V souboji o třetí místo Míla Sáňka udolal 2:1 Leoše Holmana.

Čtyřhry žen a mužů i mixy se odehrály ve skupinách a poté soubojích o přední umístění. Vzhledem k pokročilé době se muselo hrát na jeden set do 21 bodů. Mezi ženami se nejvýše dostala dvojice pořadatelek. Nejvyšší příčky vypadaly takto: 1. Konvalinová/Ho­lá, 2. Koutská/Se­idelová, 3. Havelková/Pe­trová, 4. Křížová/Va­ňásková. Mezi muži kralovala sehraná dvojice z Malých Svatoňovic. Konečné pořadí bylo toto: 1. Šlechta/Ja­kubčin, 2. Říha/Sáňka, 3. Krejzl/Petr, 4. Holman/Vrzáček. Vítězstvím v mixu završil Jaro Jakubčin svůj medailový hatrik finálovou výhrou nad pořadatelskou dvojicí. Pozadu nezůstala ani Renata Koutská, která zkompletovala sbírku pódiových umístění: 1. Seidelová/Ja­kubčin, 2. Holá/Konvalina, 3. Koutská/Krejzl, 4. Křížová/Čermák.

Vyhlášení výsledků doprovázelo předávání nádherných cen, při jejichž výrobě pořadatelé opravdu popustili uzdu své fantazii. V níže uvedeném odkazu na fotogalerii posuďte sami, jak krásně se dá naaranžovat několik dobrot dohromady. Doufejme, že pořadatelům vydrží nadšení i dál a na podzim se objeví další pozvánka na jejich turnaj.

Ahoj Míla

Fotogalérii z turnaje najdete na stránkách www.dire.cz kliknutím zde

≡ Zanechte vzkaz