badminton je badec.cz


Reportáž z turnaje družstev „O Luciferův pohár“

report_luciferuv_poharV sobotu se v domovské hale pořádajícího oddílu SKP Kometa badminton Brno ve Sportcentru Kuklenská uskutečnil další turnaj družstev, tentokrát pod názvem Luciferův pohár. V jednom utkání se hrálo pět zápasů a to smíšená čtyřhra, mužský a ženský debl, mužský a ženský singl. V prosincové kvalifikaci pod názvem Čertíkův pohár si zajistilo postup  8 týmů z celkem 16 přihlášených družstev a tak toto finále slibovalo kvalitní herní konfrontaci družstev převážně z III ligy a městkého přeboru. Fotky a reportáž jak to nakonec dopadlo si zobrazíte zde:

podoli_uvod

Pořádající oddíl Komety byl ve finále zastoupen dvěmi týmy A a B, dále přijel z východních Čech oblíbený tým Míly Sáňky, který byl rychle přejmenovaný na Sáňkaře, z Vysočiny dorazili Hamry nad Sázavou, z jižních strání Moravských Lokomotiva Uherský Ostroh, dále družstvo Viktorie Želešice, které má poslední dobou výbornou formu, což potvrdilo postupem do semifinálové skupiny Městské soutěže, družstvo SK Podolí a tým sestavený hráčem Vranovického áčka Jurajem Hudákem.

Družstva po rozdělení do dvou čtyřčlených skupin bojovaly každý s každým o dvě postupová místa ze skupiny do semifinále. Družstva na 3 a 4. místě následně čekaly zápasy o umístění. Ve skupině A byla situace velice dramatická až do poslední chvíle, kdy jen rozdíl jednoho jediného setíku, dal červenou do dalších bojů velmi silnému družstvu Hudák Team. 3 týmy ze 4 měly dvě vítězství a jednu prohru. Nakonec se v této skupině radovalo z prvního místa domácí áčko a druhé semifinálové místečko urvalo pro sebe, sobotní překvapení, družstvo BC Hamry nad Sázavou. V béčku však nebyla situace o moc jiná. O druhém postupujícím rozhodoval až úplně poslední debl mužů mezi družstvy Kometa B a SK Podolí. Komeťáci využili bezezbytku domácího prostředí a vybojovali potřebné vítězství v tomto deblu a tím poslali do dolního pavouka družstvo Lokomotivy Uherský Ostroh, které přijelo posíleno do Brna o dvě krásky ze Zlína.

V semifinále na sebe v bratrovražedném či spíše oddílovražedném kláni narazili obě družstva Komety. Ačko však dokazálo, že přeci jen jsou o trošku silnější a postoupili do finále. Ve druhém semifinále se z vítězství radovalo družstvo BC Hamry nad Sázavou a ve finále si brousilo zuby i na domácí áčko, které již dneska ve skupině jednou porazilo. Kometa si však vzala z prvního vzájemného utkání ponaučení a finále ovládla a vybojovala Luciferův pohár. Vítězný tým nastupoval ve složení Nela Ondráčková, Klára Svobodová, Radek „Šáša“ Šašínka a Marek Matula.

1_misto_kometa_a

Sympatické družstvo Hamrů si po výborném výkonu odváží štříbro.

2_misto_hamry

Třetí místo vybojovalo proti domácímu béčku družstvo SK Podolí, na fotce Martina a Eva. Podolí bylo herně oslabeno o svého kapitána Standy Janečka, kterému přejeme brzké uzdravení poraněné ruky.

3_misto_podoli

Čtvrté místo obsadil tým Komety B, který kaučoval Máca Svoboda

4_misto_kometa_b

Páté místo získalo družstvo Juraje Hudáka, které si dvěma vítězstvími v dolním pavouku snad alespoň trošičku spravilo náladu po třetím místě v základní skupině, kde jim chyběl jeden set k postupu do bojů o bednu.

5_misto_hudakteam

Šestá byla „Lokálka“ Uherský Ostroh, oslabena o mixovou hráčku Janu Štěpánkovou, ale posílená hráčkami Zlína. Kapitán Zdeněk Doložílek teď bude chvíli léčit pochroumaný kotník.

6_misto_lokomotiva

V zápase o čest zvítězilo družstvo Míly Sáňky.

7_misto_sankari

A na osmém místě nakonec skončilo družstvo Viktorie Želešice. Na fotce kapitán Roman Veselý.

8_misto_zelesice_A

Součástí turnaje byla také tombola o hodnotné ceny, tu nejcennější, raketu FZ Forza, pro Šášu vylosovala nehrající fanynka Lokomotivy UO Janča Štěpánková. Janča se bude muset postarat nějakou dobu i o svého přítele Zdeňka, který se bohužel dneska v jednom z utkání zranil, přejeme brzký návrat na kurty.

Jako nejlepší hráčka turnaje s ohledem na počet vyhraných setů byla vyhlášena sympatická Šárka Vencálková z BC Hamrů nad Sázavou. Nejlepším bouchačem byl vyhlášen komeťák Mára Matula, který obdržel krásný a hlavně velice chutný dort. Dort připravila Doubravka, děkujeme! Marek se o něj rozdělil s ostatními účastníky turnaje, což byla sladká tečka za celým turnajem.

Společnou fotku si zobrazíte zde. Fotky od Mariána Blažka najdete zde.

Pro většinu účastníku byl doufám turnaj dobrou přípravou v závěrečných bojích III. ligy a Městské soutěže.

Martin Máca Svoboda

vedoucí pořádajícího oddílu

One Response to “Reportáž z turnaje družstev „O Luciferův pohár“”

  1. Míla S. Says:

    Na turnaj jsme se dlouho těšili, protože to prozatím vždycky byla výborná akce. Ani tentokrát cesty z východních Čech nelitujeme. I když naše aktuální sportovní forma na většinu soupeřů nestačila, konfrontaci s jinými hráči (než se utkáváme obvykle) jsme si užili. A vůbec atmosféra celého dne byla skvělá. Turnaj se Komeťákům povedl, díky a zase někdy.

≡ Zanechte vzkaz