badminton je badec.cz


Reportáž z proběhlého badmintonového
minikempu v Hustopečích

IKONA_RENÉ_NEDĚLAV příjemně klidném prostředí sportovní haly v Hustopečích se od středy 04.08. do soboty 07.08.2010 us­kutečnilo malé česko-moravské badmintonové setkání či spíš předsezónní soustředění, které pevnou rukou vedl zkušený a ostřílený hráč René Neděla v současné době figurující na 5. místě českého žebříčku ve dvouhrách. Sestava byla poskládaná z okruhu kamarádů Evy Huspekové a Martiny Jakubové. Z Prahy přijeli v rámci své dovolené Lenka Přibylová, Renata Svobodová, Zuzana Broklová, Karel Bém, Martin Krátký a Petr Oslizlok. Z Brna a okolí doplněno o již zmiňovanou Evu s Martinou, Editu Mazurovou, Standu Janečka a Jindru Randulu. Spolu s trenérem se tedy potkalo dvanáct více či středně pokročilých hráčů a hráček, kteří si dali v několika dvouhodinových blocích od středy do pátku na čtyřech kurtech pěkně do těla. Tří až čtyřminutové herní situace s minimálními pauzami, kdy si většina z nás sáhla na dno fyzických sil tak bude ještě pár dní bolet …

Pokračování reportáže zde:

Tréninky byly zaměřeny hlavně na čtyřhry, kdy se nám Renda formou různorodých badmintonových sestav a cvičení snažil vtlouct opakovaně do hlavy nejen základní herní návyky, které už máme samozřejmě znát, ale i „taneční“ pohyb po kurtu, který je alfou a omegou úspěchu. I když všichni už nějaký ten rok hrajeme bylo to pro nás dost inspirativní. Otázkou je, zda jsme schopni všechny nabyté informace vstřebat a přenést časem i na kurt …

V sobotu jsme již bez Reného s mírně redukovanou sestavou doplněnou o brněnské hráče Michala Rafaje a Petra Kubového netrénovali a poslední dvě hodiny si tak plně herně užili bez předchozího drilu v různorodě poskládaných mixových sestavách a dvouhrách. Ke konci zbyl čas i na jeden pánský debl a ženskou čtyřhru.

Po společném závěrečném obědě a mlsání ve výborné hustopečské cukrárně jsme se rozloučili a již se všichni, pokud bude sloužit zdraví těšíme na další setkání … Rendovi ještě jednou díky za skvělé vedení a individuální přístup. Aojda všem – Standa.

Ilustrační foto Martina Krátkého a Petra Oslizloka v „akci“ na Reichman open 2010 v Hustopečích, kde vyhráli mužské čtyřhry.
 IKONA_OSLIZLOK_KRÁTKÝ

≡ Zanechte vzkaz