badminton je badec.cz


Reportáž z PinkálistiTour – Ústí nad Labem

IKONA_USTI_NAD_LABEM_7 Z Ústí nad Labem, jmenovitě od organizátora turnaje a našeho kamaráda Pavla Vorlíčka dorazila na badec.cz reportáž z 3. badminto­nového turnaje ve čtyřhrách ze série PINKÁLISTI TOUR, kterou rádi zveřejňujeme. Výsledky turnaje a fotogalerii k turnaji naleznete na konci reportáže. Po krátké dvouměsíční pauze se v ústecké hale Stříbrníky konal opět turnaj ze série PinkálistiTour. Tentokrát již 3. pokračování. Na turnaj zavítala celá řada kvalitních hráčů nejen z Ústí nad Labem a blízkého okolí, ale i z Prahy, Kladna či Dvora Králové.

Reportáž od Pavla Vorlíčka zobrazíte dále kliknutím zde:

Celkem se sešlo 49 neregistrovaných hráčů, z toho 29 mužů a historicky nejvyšší počet žen, a to 20.

Boje ve třech kategoriích – pánská, dámská a smíšená čtyřhra se rozpoutaly kolem čtvrt na deset, kdy dorazili poslední opozdilci z Dvora Králové, kterým se bohužel po cestě rozbilo auto. Naštěstí se tomu tak stalo doslova pár stovek metrů od haly. Finálové boje gradovaly kolem osmé hodiny večer, takže všichni účastníci museli prokázat nejen velkou fyzickou zdatnost, ale i psychickou.

V pánské čtyřhře se tedy nakonec prezentovalo 14 dvojic včetně největších favoritů a obhájců zlata z posledního turnaje, dvojice Vorlíček – Sýkora. Dámská čtyřhra nakonec načítala doslova neuvěřitelných 10 dvojic a v mixu bojovalo o mety nejvyšší 20 párů.

Jak je již na PiknálistiTour tradicí, všechny disciplíny se hrály najednou, tudíž nikdo nemusel na svůj zápas čekat příliš dlouho. Celkem bylo odehráno neuvěřitelných 106 zápasů, z toho 16 třísetových bitev.

Turnaj zahájily boje v dámské čtyřhře, kde se podle očekávání dostaly do semifinálových bojů favorizované páry – Pilařová /Šrejberová, Rokůsková/Ton­carová, Popelková/Royston a teplická dvojice Fišerová/Hrušková, ta pro sebe nakonec urvala krásné třetí místo, když nejprve prohrála s Rokůsková/Ton­carová v semifinále 16:21, 14:21, aby si pak v boji o 3. místo spravila chuť proti dvojici Popelková/Royston 21:15, 21:14. První finalista byl tedy jasný. Tím druhým se stal ústecký pár Pilařová – Šrejberová, který v semifinále vyřadil dvojici Popelková/Royston hladce 21:12, 21:13. Finálový zápas nabídl přehlídku pěkného dámského badmintonu a vítězství nakonec po velkém boji slavily „kladeňačky“ Rokůsková/Toncarová po výhře 21:19, 11:21 a 21:18.

Pánská čtyřhra hned v základních skupinách nabídla velmi kvalitní badminton. Zejména zápas Vorlíček/Sýkora proti pozdějším vítězům Matyáš/Beneš patřil k tomu vůbec nejlepšímu z celého turnaje. Vítězství ústecko-teplického páru 21:18, 20:21 a 21:16 byl nakonec jen slabou náplastí na vyřazení největšího favorita na vítězství už ve čtvrtfinále! O toto překvapení se postaral velmi kvalitní pár bratří Imlaufů, kteří vyhráli toto ostře sledované čtvrtfinále 2:0 na sety po průběhu 21:13 a 21:19 a oplatili tak domácí dvojic semifinálovou porážku z posledního turnaje. Dvojice Imlauf/Imlauf nakonec skončila na 4. místě. Dalšími semifinalisty byli již zmiňovaní Matyáš/Beneš, ústecko-teplický pár Masopust/Vaněk a již tradičně velmi silná domácí dvojice Novák/Peřina. Ta si nakonec po velké semifinálové bitvě proti bratrům Imlaufům vybojovala finále, když odvracela ve druhém setu 2 mečboly. Výsledek byl tedy 2:1 po průběhu 16:21, 21:20 a 21:18. Dalším krásným zápasem bylo druhé semifinále, kde skončila spanilá jízda turnajem pro Masopusta s Vaňkem, kteří prohráli s pražskou dvojicí Matyáš/Beneš 1:2 na sety – 13:21, 21:20 a 15:21. Finálové obsazení tedy znělo Novák/Peřina vs. Matyáš/Beneš. Vyrovnanost obou dvojic potvrzuje ten fakt, že se hrálo opět na 3 sety. Tentokrát však byli šťastnější „Pražáci“ a urvali tak pro sebe první vítězství na PinkálistiTour – 17:21, 21:6 a 21:10.

Nejobsazenější disciplína, na 3. turnaji PinkálistiTour, smíšená čtyřhra opět nabídla velké překvapení. Domácí pár a obhájce prvenství Vorlíček/Pilařová byl vyřazen rovněž ve čtvrtfinále, kde jim stopku vystavila kladenská dvojice Modlinger/Rokůs­ková, která vyhrála po takticky velmi dobře zvládnuté bitvě 2:1 na sety – 12:21, 21:18 a 21:17. Dalším ostře sledovaným párem byli finalisté z posledního turnaje Sýkora/Fišerová, jejichž cesta turnajem skončila už v základní skupině. Ostatní semifinálové dvojice již byly bez většího překvapení. Do bojů o medaile se tedy dostaly páry Modlinger/Rokůsková (nakonec 4.místo) dále pak Masopust/Šrej­berová, Vaněk/Hrušková a čím dál tím víc se lepšící pražský pár Popelka/Popelková. V prvním semifinále se střetli Popelka/Popelková s Vaněk/Hrušková. Zápas se hrál na 2 sety a skončil po velké bitvě výhrou pražského páru 2:1 na sety – 17:21, 21:19 a 21:19. Druhým semifinalistou a mstitelem svých ústeckých spoluhráčů se stal pár Masopust/Šrej­berová, který vyřadil „kladeňáky“ Modlingera s Rokůskovou 2:0 na sety – 21:12 a 21:20. Jedinou kaňkou na krásném turnaji se nakonec hodně překvapivě stal souboj o 3. místo, kdy po velkých dohadech o sporných míčích, byl zápas ze strany dvojice Modlinger/Rokůsková ukončen. Vedení turnaje tento krok posoudilo jako skreč kladenské dvojice a medaile za 3. místo si tak nakonec odnesl pár Vaněk/Hrušková po kontumační výhře 2:0 – 21:11, 21:11. Ve finále se tedy nakonec střetli Popelka/Popelková a domácí zástupci Masopust/Šrej­berová. První set byl jasně v režii pražské dvojice, která ho zakončila jasnou výhrou 21:11. Ve druhém setu se domácí dvojice snažila zápas zvrátit na druhou stranu, leč v koncovce byli šťastnější Popelka/Popelková a po těsné výhře 21:20, na sety celkově 2:0, tak mohli slavit svůj premiérový triumf na PinkálistiTour.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem hráčům za účast a předvedenou hru. A všem medailistům ještě jednou pogratulovat k umístění. Dále bychom rádi poděkovali partnerům turnaje, a to internetovém obchodu www.sportprotebe.cz, výbornému badecovému portálu www.badec.cz a také firmě Sotx – www.sotx.cz a přidruženému sportovnímu obchodu www.360s.cz

Velké poděkování opět patří Lucii Pilařové za neocenitelnou pomoc při organizaci zápasů.

Budeme se opět těšit na vaší účast na dalším pokračování PinkálistiTour, o kterém se opět dozvíte z bezvadného badecového portálu www.badec.cz

Za organizátory PinkálistiTour Pavel Vorlíček

Kompletní pořadí na stupních vítězů:

Smíšená čtyřhra

  1. Lubor Popelka – Petra Popelková (Praha)
  2. Jaroslav Masopust – Michaela Šrejberová (Ústí n.L.)
  3. Ondřej Vaněk – Adéla Hrušková (Teplice)

Pánská čtyřhra

  1. Bedřich Beneš – Petr Matyáš (Praha)
  2. Miroslav Novák – Jan Peřina (Ústí n. L.)
  3. Jaroslav Masopust – Ondřej Vaněk (Ústí n. L./Teplice)

Dámská čtyřhra

  1. Barbora Toncarová – Monika Rokůsková (Kladno)
  2. Jana Pilařová – Michaela Šrejberová (Ústí n.L.)
  3. Lenka Fišerová – Adéla Hrušková (Teplice)

Fotogalerii z turnaje od Pavla Juránka kliknutím zde
Fotogalerii z turnaje od Jany Pilařové kliknutím zde

≡ Zanechte vzkaz