badminton je badec.cz


Reportáž z Pinkálisti Open 2010 – Ústí nad Labem

IKONA_USTI_NAD_LABEM_2 Z Ústí nad Labem, jmenovitě od organizátora turnaje Pavla Vorlíčka dorazila na badec.cz reportáž z 1. badminto­nového turnaje Pinkálisti Open 2010, kterou rádi zveřejňujeme. Pavel je nejen velkým propagátorem badmintonu v severočeském regionu, ale i úspěšným hráčem což potvrzuje výsledková listina tohoto turnaje. Badec.cz přeje Pavlovi a dalším hráčů v jeho okolí mnoho dalších sportovních, zejména badmintonových úspěchů a již se těší na další spolupráci. Fotogalerii k turnaji naleznete na konci reportáže.

Reportáž z turnaje kliknutím zde:
V ústecké sportovní hale SKP se 25. 9. uskutečnil na čtyřech kurtech první ročník badmintonového turnaje Pinkálisti Open 2010. Za účasti 49 neregistrovaných hráčů různých výkonnostních kategorií se odehrálo celkem 82 zápasů v kategorii pánská, dámská a smíšená čtyřhra. Na turnaji měli své zástupce pinkálisté z Ústí nad Labem, Děčína, Teplic, Kladna, Prahy, Dvora Králové, ale zásluhou výborného hráče i daleký Albion. Turnaj se začátkem v 9 hodin se díky velkému množství zápasů protáhl až do 18 hodiny, kdy byli vyhlášeni vítězové jednotlivých kategorií. Největšího úspěchu dosáhli domácí hráči, kteří si odnesli hned pět umístění na stupních vítězů. Mezi nejúspěšnější hráče patřila hrající kapitánka ústeckých pinkálistů Jana Pilařová a její spoluhráč ve smíšené čtyřhře Pavel Vorlíček, kteří si odnesli shodně medaile za první místo v párovkách a druhé místo v „mixu“.

Ve smíšené čtyřhře byl vidět velký výkonnostní rozdíl mezi vítězným párem Broklová – Finer, který prošel turnajem hladce jako nůž máslem a ani největší favorité z domácích řad je nedokázali zastavit. Do finále se nakonec probojoval domácí pár Pilařová – Vorlíček, který v bratrovražedném souboji vyřadil v semifinále další domácí zástupce Šrejberová – Masopust 2:0. Dvojice Broklová – Finer postoupili do finále po semifinálové skreči kladenského páru Homolka – Rokůsková, kvůli blíže nespecifikovanému zranění Pavla Homolky. Který se tak bohužel připravil i o možnost bojovat o třetí místo v pánském deblu po boku Jirky Modlingera. Finálový zápas pak skončil jasnou výhrou Broklové s Finerem 2:0.

Pánská čtyřhra se stala kořistí domácího páru Vorlíček – Masopust, který v semifinále vyřadil další domácí zástupce a zároveň milé překvapení turnaje, a to pár Novák – Peřina. Ve finále si to pak rozdali se zástupci BK Sokol Dvůr Králové, dvojicí Imlauf – Imlauf, která v semifinále vyřadila kladenskou dvojici Modlinger – Homolka 2:1. Finálový zápas byl přehlídkou pěkného badmintonu s velkým obratem ve skóre, kdy domácí pár prohrával 1:0 na sety, ale díky zlepšenému výkonu ve druhém a třetím setu získal zápas ve svůj prospěch.

Ženská čtyřhra se pak stala jasnou kořistí domácích hráček Pilařová – Šrejberová, která ztratila za celý turnaj v šesti zápasech pouze jeden set a to v zápase s pozdějšími finalistkami Toncarová – Rokůsková. Finále pak už bylo jasnou záležitostí a domácí si po výhře 2:0 odnesli zasloužené pohárky pro vítěze. Třetí místo pro sebe nakonec urval teplický pár Eisnerová – Hejčlová, který porazil v souboji o třetí místo pár Valtrová – Fišerová.

IKONA_400_USTI_BEDNA

Kompletní pořadí na stupních vítězů:

Smíšená čtyřhra

  1. Zuzana Broklová (Praha) – Mark Finer (Anglie)
  2. Jana Pilařová – Pavel Vorlíček (Ústí n. L.)
  3. Michaela Šrejberová – Jarda Masopust (Ústí n. L.)

Pánská čtyřhra

  1. Pavel Vorlíček – Jarda Masopust (Ústí n. L.)
  2. Jaroslav Imlauf – Martin Imlauf (Dvůr Králové)
  3. Míra Novák – Honza Peřina (Ústí n. L.)

Dámská čtyřhra

  1. Jana Pilařová – Michaela Šrejberová (Ústí n. L.)
  2. Bára Toncarová – Monika Rokůsková (Kladno)
  3. Miroslava Eisnerová – Pavlína Hejčlová (Teplice)

Fotogalerii od Jardy Masopusta zobrazíte kliknutím zde
Fotogalerii od Pinkálistů zobrazíte kliknutím zde

≡ Zanechte vzkaz