badminton je badec.cz


Reportáž z dětského Vánočního péřáčku

IKONA_DĚTI Po Vánočních svátcích se sešli 27.12.2011 ve Sportcentru Kuklenská na dětském turnaji Vánoční péřáček malí příznivci badecu, kteří svedli líté souboje o medaile, pořadí a pěkné ceny. Pořadatelství se ujali členové oddílu SKP Kometa badminton Brno. Tak jak poutač na turnaj hlásal sešli se všichni, kdo mají rádi badminton a kteří si chtěli vyzkoušet třeba nové dárky, které našli pod vánočním stromečkem.

Pokračování reportáže zde:

Turnaj byl otevřený pro všechny i mírně pokročilé a začátečníky a tak mezi pokročilými byla největší hvězdou Veronika Srncová ze Sokola Židlochovice, která nedávno zvítězila na turnaji GP A kategorie U 13 v Mostě. Takže o favoritce v kategorii dívek bylo jasno, ale všechny zbylé hráčky se snažily ze všech sil, aby Veroniku potrápily, což se jim i někdy dařilo. Ne každý den se ostatním hráčkám podaří porovnat své síly s hráčkou, která se zúčastňuje celostátních turnajů. Veronika však prokázala své zkušenosti a turnaj vyhrála před svojí týmovou parťačkou ze Židlochovic Barborou Otáhalovou. Barbora po velkém boji odolala útoku sympatické Adély Seibertové z TJ Sokol Polabiny, která vybojovala bronz, když vzájemný souboj skončil remízou.

V kategorii chlapců si pro medaile přijeli kluci z TJ Sokol Polabiny a to Marek Vykydal, který získal zaslouženě zlato a druhé místo vybojoval kolega z týmu Michal Grund. Třetí místo a zisk bronzové medaile patří Romanu Procházkovi.

Následovala společná čtyřhra kategorie pokročilých, kde nejvíce zabojovala dvojice slečen Veronika Srncová a Tereza Smutná, jenž vybojovali první místo, před dvojicí Natálie Randulová a Barbora Otáhalová a třetím párem Marek Vykydal Adéla Seibertová. Všem medailistům gratulujeme.

Největší pozorností se dočkala zaslouženě kategorie začátečníků. Zde se proti sobě ve vzájených soubojích postavilo pět mladých divochů a tři elegantní badmontonové krásky. Bojovnost mladých borců a děvčat byla obrovská, nezůstala na nich nit suchá a svojí obětavostí vymetli všechny kouty dvorce. Bylo zde k vidění spousta nových stylů, které možná ještě proniknou do učebnic badmintonu, ale bylo zde k vidění i to, že někteří hráči již mají vedený trenink a brzy budou postrachem starších soupeřů. Pro některé to byl vůbec první turnaj, ale žádný z hráčů se svého soupeře nezalekl a z kurtu neutekl. Občas ukápla i nějaká slzička, ale to k tomu patří a určitě převažoval úsměv při vítězném míčku.

Titul krále resp. královny Vánočního péřáčku si z Brna odváží do Hustopečí Barborka Korábová. Je vidět, že v Hustopečích se nemusí o budoucnost badecu bát a mamka Halka se už brzdy dočká na kurtu vedle sebe i své šikovné dcerky Barborky. Stříbro pro Kuby Reichmana, který poslouchal poslušně rady svého kauče Karla Reichmana a domů si odváží stříbrnou medaili. Bronz o pouhý jeden bod vyválčil Tomáš Rigl, před čtvrtým Matějem Mandelíkem, pro kterého to byl první turnaj v životě.

Byli také oceněni největší bojovníci mezi bojovniky a to malý Davča Smutný a další dívka z Hustopečské mladé líhně Evička Blažková. Až trošku ještě natrenují, tak to svým protihráčum natřou.

A protože toho malý hráči ještě neměli po sedmi utkáních dost naběhli ještě do čtyřher, kde 1. místo vybojovala nejmenší účastníce Dominika Mendrek s Kubou Reichmanem, 2. místo Davča Smutný se Štěpánem Prekem a 3. místo Tomáš Rygl s Matějem Mandelíkem.

Všichni hráči si odnesli pěkné ceny od sponzorů turnaje, dík patří i týmu Sportcentra Kuklenská. Dětem přejeme hodně úspěchů v roce 2012 a pořadatelé z SKP Komety badminton Brno se na všechny těší na dalších turnajích.

Fotogalerii Karla Reichmana zobrazíte kliknutím zde.

≡ Zanechte vzkaz