badminton je badec.cz


Reportáž z badminton turnaje v Hradci Králové

mila_sanka_badec-cz Externí reportér badec.cz a náš kamarád Míla Sáňka zaslal reportáž z badmintonového turnaje, kterého se sám aktivně zúčastnil. Díky moc ! Poslední únorový víkend se pořadatelé z TJ Montas Hradec Králové Kryštof Koláček a Martin Herout vrhli do organizace dalšího turnaje pro amatérské hráče. Při ranní prezentaci se k účasti ve všech možných disciplínách zapsalo přes 30 mužů a 7 žen.

Pokračování reportáže zde:

Vysoká účast potvrzuje velikou oblibu tohoto turnaje ve východních Čechách, opět na něj dorazili hráči z Rychnova na Kněžnou, Dvora Králové, Malých Svatoňovic, Pardubic atd. Veliká porce zápasů ve skupinách a následných vyřazovacích bojích vrcholila téměř po 12 hodinách semifinálovými a finálovými boji v singlu mužů. Jakéže tedy byly výsledky?

Smíšená čtyřhra přinesla toto pořadí:

 1. Konvalinová-Jablonský
 2. Holá-Konvalina
 3. Cápová-Kubín
 4. Křížová-Čermák

Mužská čtyřhra:

 1. Říha-Krejzl
 2. Jablonský-Konvalina
 3. Jakubčin-Šlechta
 4. Dušek-Veverka.

Teď se musím omluvit dámám soupeřícím v ženské čtyřhře, jejich výsledky jsem si bohužel zapomněl poznamenat. Velmi se omlouvám.

Singlové výsledky mezi ženami však mám, zde bylo pořadí toto:

 1. Voráčová
 2. Křížová (po těsné finálové prohře 1:2 a lítém boji …)
 3. Holá
 4. Veverková

Při pozdně večerním dohrávání singlu mužů se v semifinále sešla nejvýše nasazená čtveřice hráčů. V prvním semifinále si Říha celkem hladce poradil s Krejzlem, ve 2. semifinále se konečně po cca 3 letech turnajových klání a dnešní další bitvě o každý míček Sáňka dočkal prvního vítězství na Jakubčinem. 3. nakonec skončil Krejzl po výhře nad Jakubčinem. Finále trvalo jen pár minut, pak zcela vyčerpaný Sáňka, který se ještě v pondělí doma léčil z nachlazení a jehož naprosto vyčerpalo před malou chvílí dohrané semifinále vzdal Říhovi.

Singlové výsledky mužů:

 1. Říha
 2. Sáňka
 3. Krejzl
 4. Jakubčin

Titul je nicméně ve správných rukou, Michal Říha obhajoval vítězství z minulého turnaje a po celý den vykazoval famózní formu, o čemž svědčí i jeho vítězství v deblu.

FOTO_MONTAS_1

Myslím si, že si všichni zahráli dosyta, pořadatelům patří pochvala za další dobře připravený turnaj a určitě se zase ve velkém počtu sejdeme na posledním z letošní série, který se bude konat v dubnu.

Ahoj všem Míla.

≡ Zanechte vzkaz