badminton je badec.cz


Reportáž z badminton turnaje Dat Open Uherské Hradiště

Badminton turnaj Dat Open Uherské HradištěMartin Máca Svoboda z Komety Brno nám zaslal reportáž z víkendového turnaje, který proběhl v Uherském Hradišti 25–26.9.2010, za to mu děkujeme a zveřejňujeme ji zde:

Byl škaredý deštivý víkend na konci září a vy jste seděli doma? A máte rádi badminton? Tak to jste udělali velkou chybu, že jste nevyrazili do Uherského Hradiště, kde  se uskutečnil  1. Ročník mezinárodního badecového turnaje DAT OPEN 2010, který uspořádal místní badmintonový oddíl TJ Lokomotiva Uherský Ostroh.  Luxusní dvoudenní turnájek pro každého, kdo má rád badminton a  večer se rád pobaví při vínečku. V sobotu se sešlo velké množství  hráčů a hráček  z okolí Hradiště,  Zlína,  Brna,  Ostravy,  Povážské Bystrice, Martina a ostatních míst, kde se hraje badec  do úrovně městského přeboru.  Turnaj proběhl ve Sport centru u Moravy. První den se odehrály čtyři kola „švýcara“ v mužském singlu, deblu, mixu, ženském singlu a deblu a následoval večerní přesun na Malou scénu Slováckého divadla, kde dva z pořadatelů David Vaculík  a Jirka Hejcman připravili  druhou  část turnaje. Jestliže na kurtu byly k vidění občas rozdíly ve výkonnosti … (více dále)

uh_dat_open

… na Malé scéně do toho všichni vlétli po hlavě a hlavní nalévač Jirka Hejcman se měl co otáčet, aby stačil dolévat burčáček a vínečko. Vše bylo podpořeno skvělou živou cimbálovkou, proto se  počáteční, asi pěti minutové oťukávání  změnilo v celonoční veselici. Bezva nálada, dobré vínečko, hudba, tanec a zpěv a najednou bylo skoro ráno a ……  a znovu na kurty.

Po výborné snídani přimo v prostorách haly  a nějakém tom vyprošťováku  probíhali první ranní výměny ještě s více než dvěma promilemi  alkoholu v krví u většiny účastníku . Postupem  dne hladina mírně klesla a v pozdním odpoledni mohli vítězové převzít krásné ceny od organizátoru soutěže. Jako největší terno se nakonec ukázala stříbrná pozice ve všech kategoriích , kdy si borci a borky z druhých míst odnesli krabici výborných svatebních koláčků a láhev velice dobrého vínečka.

martin_sykora_dat_open

V singlu mužů proplul celou soutěží na vítězné vlně účastník jehnických kempů Martin Sýkora. Mezi ženami  vyhrála dívka , která ještě v noci ze soboty na neděli dostala první životní facku od démona zvaný alkohol, kdy si nevzala dobře míněné rady svého zkušeného tatínka k srdci a burčák s vínem  ji podrazil kolínka až do keramické mísy, kam odložila vše včetně předešlé večeře a bíleho vína s přívlastkem.

Klára Svobodová Brno badminton

Každopádně v neděli vítězka singlů žen Klára Svobodová hrála jako pokropená živou vodou a kromě vítězství v singlu si odnesla  se svým parťákem Mičem Kubátem i vítězství v mixu a s parťačkou Doubravkou druhý „buchtový“ flek v deblu.

turnaj_uherske_hradiste_debl

V deblu  vybojoval vítězství pár ze Slovenska a v deblu žen Komeťačky Nela Ondráčková a Lisa Jansová. Organizátoři zvládli celý turnaj na jedničku a o hvězdičku za touto jedničkou je připravilo drobné zavávání při řešení  konečné podoby finálové části mužského singlu. Ale je to první ročník a druhý ročník to už bude redy a když bude zase tak dobré vínečko, tak budou takové drobnosti jistě rychle zapomenuty . Takže, kdo jste o víkendu zůstali doma, tak jste přišli o velké věci. Pořadatele nasadili pro ostatní pořadatele podobných turnajů laťku hodně vysoko a ostatní se budou muset dost otáčet, aby se jim přiblížili .

david_vaculik_badminton

Kubo, Sylvo,  Davčo a další jen tak dál a ať se daří v soutěži a při pořádání dalších takových turnajů.  Podrobné výsledky se jistě brzy objeví na stránkách www.badec.cz, případně si klikněte na webové stránky turnaje.

Fotogalérii ze soboty najdete kliknutím zde.

Fotogalérii z neděle najdete kliknutím zde.

Martin Máca

2 Responses to “Reportáž z badminton turnaje Dat Open Uherské Hradiště”

  1. Předběžná pozvánka na dvoudenní badmintonový turnaj “DAT OPEN 2011″ v Uherském Hradišti | badminton je badec.cz Says:

    […] zveřejněny. Sledujte badec.cz. Reportáž z předchozího ročníku DAT OPEN 2010 zobrazíte kliknutím zde « V Kanadě první […]

  2. Pozvánka na dvoudenní badmintonový turnaj“DAT OPEN 2011″ v Uherském Hradišti | badminton je badec.cz Says:

    […] kapacita je omezena ! Reportáž z předchozího ročníku DAT OPEN 2010 zobrazíte kliknutím zde. « Pozvánka do Brna na 6. badmintonový mix “Sten” turnaj ve […]

≡ Zanechte vzkaz