badminton je badec.cz


Reportáž z 2. turnaje
TCV Badminton Amateur Open v Pardubicích

IKONA_PARDUBICE_1 S turnaji se před Vánocemi doslova roztrhnul pytel, proto pořadatelé z TCV centra v Pardubicích ten svůj raději naplánovali na neděli 18.12. I přes tuto snahu dorazilo ráno na kurty jen 10 singlistů, ale ti rozhodně nelitovali, protože si zahráli dosyta. Mezi příchozími se objevil i Jirka Dinga z Lanškrouna (po půlroční pauze bez hraní) nebo Martin Hlavatý, který se teprve o půlnoci vrátil domů ze sobotního turnaje v Malých Svatoňovicích. Pořadatel rozdělil hráče do dvou pětičlenných skupin a přestože se hrálo na 2 vítězné plné sety, díky dostatku kurtů vše odsýpalo.

Pokračování reportáže zde:

K vidění byly pěkné zápasy a první čtyři hráči z každé skupiny postoupili do vyřazovacích bojů. Všichni 4 borci z prvních dvou míst ve skupinách potvrdili ve čtvrtfinále papírové předpoklady a sešli se v semifinálových kláních. Zde už však vítěz A skupiny David Voborník nestačil na trpělivě hrajícího Petra Čermáka (2B). Ve finále ne Petra čekal Míla Sáňka, který si ve druhém semifinále poradil s Martinem Sokolem. Finálový zápas dopadl stejně jako ranní utkání ve skupině a Petr se musel vypořádat s druhou porážkou od kamaráda a věčného soupeře Míly. Třetí místo pak získal Martin Sokol.

Po skončení singlů se ještě utkaly 4 deblové dvojice v zápasech každý s každým. Palmu vítězství si bez porážky odnesla dvojice Hlavatý – Čermák, druzí skončili Sokol – Sáňka a třetí Pachman – Ottis.

Další turnaj ze série se uskuteční v polovině ledna příštího roku.

2 Responses to “Reportáž z 2. turnaje
TCV Badminton Amateur Open v Pardubicích”

  1. Jirka Dinga Says:

    Zdravím všechny badmintonisty i účastníky tohoto turnaje,
    Musím říct jen jedno, že jsem z 12 setů na turnaji tak zničený, že ještě dnes připomínám Karla Heřmánka z filmu Kam pánové kam jdete. Každému doporučuji účast na turnaji, ale bez pravidelného hraní je to na týdenní pracovní neschopnost.:-) Po pěti setech jsem už nebyl schopen hrát. Prostřednictvím tohoto velmi, ale velmi dobrého webu přeji všem badmintonistům příjemné prožití Vánoc a co nejméně zranění v roce 2012.

  2. mm Says:

    Dík Jirko za vzkaz i pochvalu badec.cz, těším se na viděnou na některém turnaji! Ahoj
    Marek

≡ Zanechte vzkaz