badminton je badec.cz

Reportáž Mácy k prvnímu kolu 4 ligy v Brně

Badminton Uherské HradištěMáca nám poslal komentář k prvním zápasům 4. badmintonové ligy, tedy městské soutěže, kde jsou ale družstva z celého jihomoravského kraje, neb v jejich regionech není ještě taková základna, aby šla vytvořit organizovaná soutěž. Komentář si můžeze přečíst zde:

Hned na začátku října se  rozehrály jednotlivé zápasy ve skupinách A i B.  Ve skupině A si Premiera na domácích kurtech poradila s béčkem Chropyně, když hlavně řádili oba ostravšti mlatiči (psano kratce :) ) David Šmíra s Michalem Šotem, kteří drtili své soupeře nejen v singlech, ale i společně v deblu. Jisté body potom pohlídali i zkušení playeři Honzové Lick s Tomkem. A vzhledem ke kvalitám děvčat brněnského oddílu zrodil se výsledek 8:0. Nováček z bečka Podolí potvrdil své ambice na horké půdě Viktorie Želežice, kde  vyhrál v poměru 6:2, když o oba body domácích se postaral Jura Chytka a to v singlu a poté se svým parťákem Romanen Veselým v deblu. Standa Janeček však byl s premierou v soutěži nadmíru spokojený. Bližší komentář k tomuto utkání si můžete přečíst na nových a velmi vydařeným stránkách tohoto oddílu.

kometa_brno_badminton

Vranovice přivítaly na své kluzké ledové ploše v prvním domácím utkáním komeťáky, kteří přijeli se všemi svými posilami. SKP Kometa pomýšlela na plný bodový zisk, ale domácí nečekaně zařadili do sestavy mladou maminku Darinu Kotačkovou a ta svými dvěma body z deblu a mixu pořádně vyhecovala závěr utkání, který byl před oběma mužskými debly 3:3. V prvním setu čtyřhry sestřelila nově složená dvojice Karel Reichmann se Zbyňkem  Pešinem Mácu s Mičem, ale naštěstí pro komeťáky se od druhého setu projevila dobrá příprava s trenérem Markem Matulou a tato dvojice přidala  čtvrtý bodík. Páty bod měl získat pár ostřílených mazáku Marek Matula – Rasťo Belan, ale domácí borci v dvojici tvořené Karlem Kocmánkem a Janem Zajícem se rozhodli, že vše bude jinak a po druhém setu bylo založeno na velké překvapení. Komeťáci však potvrdili roli favoritu v tomto deblu a vyhráli třetí set a tím i dokonali vítězství v bruslařské aréně ve Vranovicích 5:3 pro SKP Kometu badminton Brno. Rada pro další oddíly směřující do Vranovic, tenisky nechte doma, vezměte raději brusle. Kurňa dost to tam klouže (mnohem víc než v Chropyni, kde jsme už taky hráli).

david_vaculik_badminton

Nováček z Uherského Ostrohu okusil sílu brněnské městské soutěže a odvezl si z Hustopečí výprask 8:0, ale Hradišťaky to určo neodradí a v příštím domácím utkání proti Spartaku Brnu se pokusí vyválčit první bodík v soutěži (nestalo se tomu tak, teď jsme se dozveděli čerstvé info, že prohráli i druhý zápas). Z ostatních utkání známe ještě výsledek Hamry – BC Řečkovice, kde také favorit nezaváhal a ponechal doma všechny body za výhru 7 : 1 , kdy se o bod Řečkovic postaral znovu probuzený, opět rychle běhající a mrštný Tomáš Hornung s parťačkou Boženkou Stropkovou.