badminton je badec.cz


Reportáž Mácy k Městské soutěži

martin_svoboda_badmintonV Brně a širokém okolí to badmintonem žije, v městské lize bojuje o čest 12 týmů nejen z Brna. Pravidelné komentáře k lize nám zasílá Martin Máca Svoboda, zde je jeho komentář: Místo komentáře k 8. a 9. kolu městské soutěže, které se navzájem hodně prolínalo a částečně není ještě dohráno, se spíše dnes mrknem na vyhlídky jednotlivých mužstev před rozdělením do skupin o postup a baráž (skupina o 1.-4. místo). Druhá skupina bude o umístění na 5.-8. místě a poslední skupina o 9.-12. bude skupina o černého Petra, tedy o to nepopulární poslední místo v soutěži.  Ještě je nutné připomenout, že mužstva se po odehrání základní části rozdělí do nadstavbových skupin dle pořadí v jednotlivých skupinách, tedy ve skupině A i B a započítají se jim body ze vzájemného utkání.

První dvě mužstva z každé skupiny půjdou do finálové skupiny o postup do vyšší ligy, družstva na 3. a 4. místě do prostřední skupiny a mužstva na 5. a 6. místě v jednotlivých skupinách si zahrají právě o toho černého Petra, tedy o celkové 9. až 12. místo. Jaký je stav před poslednímy zápasy?

Kometa v akci Ve skupině A je o prvním  postupujícím  rozhodnuto. V 8 a 9 kole nastoupila Kometa nejprve na horké půdě družstva Podolí B, které zatím jako jediné dokázalo sebrat Kometě bod při vzájemném  utkání  na podzim v Yonex areně.  Po odehrání utkání v Podolí, přivítala pak „doma“ Kometa družstvo Premiera C.  Kometa obě utkání vyhrála shodně v poměru 6:2 a již nemůže být bodově dostižena a celou skupinu vyhrála.  Hlavně utkání s Premierou C bylo dosti vypjaté, protože se delší dobu nedařilo dohodnout  vhodný termín, aby to vyhovovalo hráčům Premiery. Premiera samozřejmě chtěla  nastoupit v nejsilnější sestavě, ale ani to nezabránilo její druhé porážce od Komety. O druhém postupujícím se  tedy rozhodne ve vzájemném utkání v 10. kole,   kdy se v utkají Podolí B s Premierou C na  domácích kurtech Premiery. K postupu má blíže družstvo Podolí, kterému  stačí remíza. Premieru teď asi hodně mrzí ztráta bodu za remízu na podzim ve Vranovicích. Postup  do skupiny o 5.-8. místo mají dobře rozjetý  ve Vranovicích a boj o poslední flek  zatím zůstává na raketách  družstev Viktorie Želešice a béčka Chropyně.

reckovice_badminton

V béčku to celou sezonu vypadalo na klidnou  a ničím nerušenou jízdu Hamrů a Hustopečí. Hamry proplouvaly soutěží  bez bodové ztráty, když hravě zvládli obě utkání s Agrotec Hustopeče a Hustopeče jim kryly záda z druhého  místa. Vše se zdálo poměrně jasné, hlavně když si ostatní družstva brala zodpovědně navzájem body. Ale potom přišla nejprve remíza Hamrů v Řečkovicích, kde domácí Řečky bod spíše ztratili než získali po skvělém výkonu a k tomu se přidala „nečekaná“  výhra  doposud tápajícího Spartaku doma nad Agrotec Hustopeče v poměru 6:2 a rázem jsou ve hře Smart Life BC Řečkovice. Takže tato neděle  13. února se pro ně stane důležitým mezníkem pro vývoj této skupiny.  Řečky hrají doma s Uherským Ostrohem, který by rád zakončil sezonu ve skupině o 5 – 8 místo, což by byl pro nováčka  jistě krásný výsledek.  V případě vítězství  Richardovi družiny z Řečkovic  pod taktovkou ostříleného trenéra Lukáše Ploška  by o postupu rozhodlo následně vzájemné utkáni v Hustopečích.  Je pravda , že  Hustopeče nastoupily na Spartaku v trochu netradiční sestavě, ale s prohrou asi moc nepočítali. Řečky udělají určitě maximum pro zdramatizování skupiny zvláště , když vedoucí Řeček Richard byl tento týden spatřen v Činské provincii Niun-Chai, kde nakukoval do místní tělocvičny, kde trénoval oddíl hrající 12. Činskou  regionální  ligu.  Že by nějaká posila na závěr sezony ?  Takže uvidíme, co přinesou nadcházející  zápasy a jestli BC Smart Life Řečkovice zdramatizují skupinu B.  V této skupině je taky pěkně zamotaná možná účast ve skupině o 5.- 8. místo. Jestli tam chtějí borci a borky z Uherského Hradiště,  tak musí zabodovat na Spartaku. V případě vítězství domácího Spartaku pak není co řešit a domácí by měli účast ve střední skupině jistou.   Určitou  naději by  ještě měl ještě Sokol Bořitov, ale ten má hrát ještě v Hamrech a tam se body ziskávají moc a moc těžko, ale je to sport a stát se může ledacos.

Takže příznivci badecu nenechte si ujít v nedělí boj o zdramatizování skupiny B – v 09:00 hod v Yonex Areně v Jehnicích při utkání BC Smart Life Řečkovice vers. TJ Uherský Ostroh a potom ve středu 16. února od 19:00 hod na Premieře, kde domácí céčko přivíta v přímém boji o postup do finálové skupiny družstvo Podolí B. Toto poslední utkání je jednoznačně šlágrem kola skupiny A, jde o hodně a vítěz bere vše, poražený nic.

Tabulka soutěže je zde

Zdravím všechny čtenáře badec.cz.

Martin Máca

martin_maca_svoboda

≡ Zanechte vzkaz